האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
ברכות לרייבנקלו


מממנים

מפגש Hportal בפסטיבל עולמות 2019 - בית!


הודעות אחרונות
שם האשכול: לא יכולה להפסיק לחשוב
כותב האשכול: Almost Famous
שם האשכול: עוד הקדשה
כותב האשכול: The War Doctor
שם האשכול: הפקה חדשה || פעילות
כותב האשכול: Sabrina Spellman
שם האשכול: בעוד 20 שנה מהיום || פעילות
כותב האשכול: Sabrina Spellman
שם האשכול: מחשבות מקלחת || פעילות
כותב האשכול: Sabrina Spellman
 מצנפת המיון
ברוך הבא קוסם! המערכת זיהתה אותך כלא ממויין, תוכל להתמיין כאן
 

פאנפיקים אחרונים
שם הפאנפיק: המכון לטיפול זוגי לדמויות מפאנדומים
עודכן ב: היום ב 12:39 am

שם הפאנפיק: שמי הארי דרסלי וטום רידל
עודכן ב: אתמול ב 9:05 pm

שם הפאנפיק: החתול שלא אהב מחזות זמר
עודכן ב: 21.04.2019

שם הפאנפיק: מלכת הנחשים
עודכן ב: 21.04.2019

שם הפאנפיק: אהבה כואבת
עודכן ב: 21.04.2019

 

שנת לימודים מוצלחת!
פורטל הארי פוטר הישראלי מאחל שנת לימודים מוצלחת, מהנה ופורייה!


חוזרים ללימודים עם HPortal
 


הנך צופה בחדשות המותאמות לקטגוריה: עוד בהארי פוטר

גולשים יקרים,
רק לאחרונה נחשפה אילוסטרציה חדשה לכריכת "הארי פוטר וגביע האש", הכוללת את ציוריו המרהיבים של ג'ים קיי. כעת פורסם כי בסתיו 2020 תצא מהדורה מאוירת לספר קווידיץ' בראי הדורות, שיצא לראשונה בשנת 2001. הספר יאוייר על ידי אמילי גראואט, שתבצע שילוב פשוט של סגנון רישום בעיפרון עם טכניקות דיגיטליות יצירתיות.

גראואט היא סופרת/מאיירת זוכת פרסים שהוציאה רבי מכר, והיא מסרה כי היא נרגשת לעבוד על הספר: "גם בחלומותיי הפרועים ביותר מעולם לא דמיינתי שאי פעם אתבקש לאייר משהו לעולם ה'פוטר', אך מהרגע שהתיישבתי ליד שולחן העבודה שלי והתחלתי לשרבט רעיונות גיליתי שאולי לקחתי על עצמי את עבודת החלומות שלי. אני מתעוררת בכל יום בהתרגשות לעבוד."

הוצאת בלומסברי שחררה איורים ראשוניים, המציגים שחקנית של קבוצת ההרפיות מהוליהד, סמל הקבוצה, וקלף הנושא דמות שחקנית:

  

הכריכה החיצונית לגרסה המאוירת של "קווידיץ' בראי הדורות" תפורסם באוקטובר 2020, והכנסותיה ייתרמו לעמותות הצדקה "לומוס" ו"קומיק ריליף".

מה דעתכם על האיורים? האם תרכשו את המהדורה המאוירת? שתפו אותנו!
המשך גלישה מהנה,
צוות HPortal – פורטל הארי פוטר הישראלי!פורסם על ידי כינוי בעברית · 01.04.2019 · קטגוריה: עוד בהארי פוטר · 1 תגובות

גולשים יקרים,
עותק נדיר של "הארי פוטר ואבן החכמים" נמכר במכירה פומבית בעבור כמעט £70,000, סכום השווה ערך לכ-300,000₪! מדובר בעותק של המהדורה הראשונית לספר, ממנה הודפסו רק 500 עותקים, כאשר 300 מתוכם נמכרו לספריות ציבוריות. פירוש הדבר הוא שישנם רק כ200 עותקים במצב טוב שנרכשו על ידי גופים או אנשים פרטיים. המהדורה הזו נחשבת למהדורת אספנים מיוחדת לא רק משום שעותקיה הם הספרים הראשונים אי פעם של סדרת הספרים הקסומה, אלא גם משום שנפלו בה כמה טעויות דפוס. הטעות הראשונה היא שגיאת איות בשם הספר – בכריכה הקדמית, שם הספר באנגלית בריטית מאויית כראוי – Harry Potter and the Philosopher’s Stone. לעומת זאת, בכריכה האחורית של הספר, נכתב Harry Potter and the Philospher’s Stone, כאשר האות האנגלית o חסרה!
לחצו על התמונה להגדלה:


השוואה בין הכריכה הקדמית לטעות הדפוס בכריכה האחורית במהדורה הנדירה

טעות נוספת מופיעה בעמוד 53 של הספר, בו מופיעה רשימת הציוד של הארי פוטר לשנתו הראשונה בבית הספר הוגוורטס לכישוף ולקוסמות. ברשימה המופיעה במהדורה הראשונית והמיוחדת, הפריט 1wand (שרביט אחד) מופיע פעמיים, ולא פעם אחת כפי שהופיע בשאר המהדורות!
לחצו על התמונה להגדלה:


רשימת הציוד בה השרביט מופיע פעמיים

יתר על כן, זוהי המהדורה היחידה מכל ספרי הסדרה הקסומה, והספרים הנלווים לסדרה, בה מופיע שמה המלא של ג'יי קיי רולינג – ג'ואן רולינג. זוהי גם המהודרה היחידה בה מופיע כתב יד של חתימתה של רולינג.
כדי לבדוק אם גם אתם מחזיקים עותק של המהדורה הנדירה הזו בביתכם, נוסף על כל הטעויות והתוספות המיוחדות, עליכם לוודא שהעותק שלכם הוא בגרסה האנגלית הבריטית של הספר, בהוצאת בלומסברי. בנוסף, השנה הרשומה בדף זכויות היוצרים צריכה להיות לא מאוחרת יותר מ־1997, והמספרים בתחתית אותו עמוד צריכים להיות "1 2 3 4 5 6 7 8 9 10".

מה דעתכם? האם הייתם רוכשים את העותק הנדיר במכיר המוצע? האם אתם מחזיקים עותק נדיר כזה בביתכם? שתפו אותנו!
המשך גלישה מהנה,
צוות HPortal – פורטל הארי פוטר הישראלי!
לכתבה המקורית לחצו כאן.פורסם על ידי כינוי בעברית · 31.03.2019 · קטגוריה: עוד בהארי פוטר · 1 תגובות

גולשים יקרים,
ג'יי קיי רולינג מתעמקת יותר במערכת היחסים המורכבת בין אלבוס דמבלדור וגלרט גרינדלוולד בראיון מיוחד שצורף למארז הבלו־ריי של הסרט "חיות הפלא: הפשעים של גרינדלוולד", כפי שדווח ברדיו טיימס. רולינג מגלה כי היה "מימד מיני" לקשר שלהם, ומאשרת כי הייתה מעט הדדיות מצידו של גרינדלוולד לחיבתו של דמבלדור."מערכת היחסים שלהם הייתה אינטנסיבית להפליא. היא הייתה מלאת תשוקה, והייתה מערכת יחסים של אהבה," אמרה רולינג במהלך הראיון, "אך כפי שקורה בכל מערכת יחסים, בין אם הומוסקסואלית או הטרוסקסואלית או כל תווית אחרת שנרצה לשים עליה, אף אחד לא יודע מה האדם השני באמת מרגיש. אי אפשר לדעת, אפשר רק להאמין שיודעים. אז אני פחות מעוניינת בצד המיני – אם כי אני מאמינה שיש מימד מיני למערכת היחסים הזו – מאשר בתחושות והרגש שהיה להם אחד כלפי השני, שזה ללא ספק הדבר המלהיב ביותר לגבי כל היחסים האנושיים."

כזכור, בשנת 2007, רולינג הודתה כבדרך אגב שדמבלדור היה הומוסקסואל במהלך מפגש שאלות ותשובות עם מעריצי הסדרה הקסומה. הודאתה לוותה בגילוי שאהבתו של דמבלדור לחבר ילדותו הפכה את קוסם האופל גרינדלוולד להיות "הטרגדיה הגדולה" שלו.
אפילו שנטייתו המינית של דמבלדור ורגשותיו כלפי גרינדלוולד היו עובדה ידועה, בשנת 2018 הסרט "חיות הפלא: פשעיו של גרינדלוולד" לא סיפק כל הבהרה נוספת בקשר ליחסיהם, מלבד הקרבה אותה חלקו שתי הדמויות.

מה אתם חושבים על דבריה של רולינג? האם המידע החדש תורם לדמויות ולסדרה?  שתפו אותנו!
המשך גלישה מהנה,
צוות HPortal - פורטל הארי פוטר הישראלי!פורסם על ידי כינוי בעברית · 20.03.2019 · קטגוריה: עוד בהארי פוטר · 0 תגובות

בפברואר הזה נודע לנו שבקרוב תצא גרסה חדשה להארי פוטר וגביע האש, היום אנו זוכים לראותה. 
הכריכה מראה את המשימה הראשונה בטורניר הקוסמים המשולש, עם הדרקונית "זנבקרן הונגרי" מטילת האימה, והיא מופיעה בשני הצדדים של עטיפת הספר.
 

הכריכה של "גביע האש"
 
ניתן לראות דגלים של התומכים במשתתפים על הדוכנים מאחורי הדרקונית, יחד עם ביצת הזהב ומעט מטירת הוגוורטס ברקע. במבט מקרוב על עבודתו היפה של ג'ים קיי, אפשר להבחין במבטיהם המופתעים של התומכים עצמם, יחד עם אזכור מתוחכם של סלוגן פופולרי בספורט צרפתי "Allez les Bleus" ("go the Blues!  / come on France!").

צילום מסך של ציוצים מ"בלומסברי" וסקולסטיק פרס"
 
אותה התמונה נמצאת בשימוש גם בהוצאות בלומסברי וסקולסטיק פרס, אבל הצבעים נראים יותר דהויים בגרסה הבריטית - נאלץ להמתין ולראות איך הספר ייראה כאשר ישוחרר, האם יש שינויים שהם דרסטיים במציאות או לא.  
גם בלומסברי וגם סקולסטיק פרס הודיעו על השחרור של הגרסה הזו לספר ברשתות החברתיות שלהם, וזאת הם עשו בצירוף לסרטון וידאו קצר שמראה 115 אילוסטרציות בתוך הספר. 
האילוסטרציה של "האסיר מאזקבאן" שוחררה ב-3 באוקטובר 2017, ונאלצנו לחכות בסבלנות עבור הגרסה הבאה. כעת, ההמתנה כמעט תמה! "גביע האש" ישוחרר ב-8 באוקטובר 2019. 
האם תרכשו את גרסת האילוסטרציות של "גביע האש"? 
 
מה אתם חושבים על הכריכה? שתפו אותנו!
המשך גלישה מהנה,
צוות HPortal - פורטל הארי פוטר הישראלי!
לכתבה המקורית לחצו כאן.


פורסם על ידי מאסטר שיפו · 12.03.2019 · קטגוריה: עוד בהארי פוטר · 2 תגובות

גולשים יקרים,
מאטל, יצרנית ברבי, חשפה שסדרת אספנות של שש בובות "הארי פוטר" תצא בקרוב למדפי החנויות! הסדרה כוללת גרסאות צעירות של הארי, רון, הרמיוני וג'יני, יחד עם הפרופסורים דמבלדור ומקגונגל.
הבובות תהיינה זמינות בארצות הברית בחודש אוגוסט, ואתם יכולים עכשיו להזמין אותם מראש מוולמורט (Walmart) במחיר של 20.97 דולרים לכל בובה. האוהדים בבריטניה לא יצטרכו לחכות יותר זמן מעבר - מאטל אומרים שהבובות צריכות להיות זמינות בבריטניה בסביבות ספטמבר.
 
 
בובות הברבי המדוברות. מימין לשמאל; הרמיוני, רון, הארי, מקגונגל, דמבלדור וג'יני.
 
בהחלט אין מחסור באוספים של דמויות מ"הארי פוטר" - רק בשבוע שעבר קיבלנו חדשות על סדרת בובות המיני של לגו "עולם הקוסמים" ושתי רוחות חדשות עבור האוסף המתרחב של "הארי פוטר פונקו פופ!ס" (Harry Potter Funko Pop!s). 
אם הבובות החדשות של מאטל תמכורנה היטב - מה שבוודאי יקרה - ללא ספק נראה דמויות נוספות שתצטרפנה לאוסף זה בעתיד.
לכתבה המקורית לחצו כאן.
מה אתם חושבים? מתכננים לרכוש? נרגשים? ספרו לנו!
המשך גלישה מהנה,
צוות HPortal– פורטל הארי פוטר הישראלי!


פורסם על ידי מאסטר שיפו · 01.07.2018 · קטגוריה: עוד בהארי פוטר · 6 תגובות

[1]2 (29)


  ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
725 492 848 270


פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | כיסא פנוי | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס
טיול לגאורגיה

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2018 - 2007