האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבית הזוכה בתחרות הבתים לשנת ההיפוגריף 2024 הוא...

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון || סופים, ~;~;~
פורסם ב: Dec 19 2014, 12:05 PM
צטט הודעה

Double O Seven

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 1139
מגדר:
משתמש מספר: 50037
חפצי המשתמש: צפה

סופים

סוף פתוח, סוף סגור, סוף שמח, סוף עצוב...
הסופים מהווים חלק חשוב מהספר, בעיקר אם אין לו ספר המשך - וגם אם יש לו ספר המשך.

הדעה האישית שלי מאוד מורכבת, אלב בואו נגיד שאני אוהבת סופים שמתאימים לסיפור.
אין לי דעה גורפת בנושא, אני לא אוהבת רק סופים סגורים, אלא סופים שמתאימים לסיפור.
כי יכול להיות שלסיפור הספציפי הזה לא מתאים סוף סגור, אבל לסיפור אחר כן מתאים.

אמשח אם תביעו את דעתכם האישית בדיון זה.

שאלות מנחות:

1. איזה סוג סוף אתם הכי אוהבים? נמקו.
2. האם ספר מתוך סדרה חייב להיות עם סוף פתוח? נמקו.
3. האם בסוף של הסיפור הכל חייב להיות טוב? האם סוף סגור חייב להיות גם סוף שמח? נמקו.
4. מה דעתכם על סוף בו כל הגיבורים מתים? נמקו.
5. הערות כלשהן?

--------------------
הילה

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Dec 19 2014, 12:23 PM
צטט הודעה

אם זהו רק תרגיל זה אכן תרגיל מוצלח

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 60540
מגדר:female
משתמש מספר: 48644

1. איזה סוג סוף אתם הכי אוהבים? נמקו. אני אוהבת סוף שמעורר מחשבה. כמו בסוף של הספר "מישהו לרוץ איתו" (שאגב, עשיתי עליו סיקור בפורום הזה, אם אני לא טועה), שהיא אומרת שהיא אלרגית לעצב, ובגלל זה יורדות לה דמעות (דויד גרוסמן הוא פשוט אגדי). ואז הספר פשוט מסתיים. וזה מדהים, בעיניי. לא הצלחתי לחשוב על שום דבר אחר ביומיים הבאים חוץ מהסוף הדרמטי והמדהים הזה.
2. האם ספר מתוך סדרה חייב להיות עם סוף פתוח? נמקו. האמת היא שלא יודעת. לא יצא לי לקרוא הרבה סדרות, אני יותר בנאדם של ספר אחד, אבל בסדרות שכבר יצא לי לקרוא, הספרים נשארו עם סוף פתוח. לא יכולה לחשוב על סוף אחר שאפשר לכתוב לספר כזה, אלא אם כן זה הספר האחרון.
3. האם בסוף של הסיפור הכל חייב להיות טוב? האם סוף סגור חייב להיות גם סוף שמח? נמקו. כמובן שזה יהיה ממש כיף אם הסוף יהיה מדהים וכולם יהיו מאושרים כמו בהארי פוטר (שאגב, כל כך התאכזבתי מהסוף שלו), אבל אני לא חושבת שזה חובה. סוף, כמו שאמרתי קודם, בעיניי, צריך לעורר מחשבה.
4. מה דעתכם על סוף בו כל הגיבורים מתים? נמקו. טו מאץ' דרמטי. אם אחד היה מת, הייתי מבינה, זה אפילו היה מוסיף עניין. אבל שכולם ימותו? למה מה קרה? אני חשובת שזה גם ייאכזב את הקוראים. הם נקשרו לדמויות, ואז הורגים פתאום את כולם? זה גם קצת חוסר התחשבות מצידו של הסופר.
5. הערות כלשהן? דיון נהדר, קבלי ח"ח. happy.gif

--------------------
עמית - א. עדכונים וידיעות ומנהלת האתר בדימוס - אנושית - מאושרת

---------
פורסם ב: Dec 19 2014, 12:26 PM
צטט הודעה

מכשף בקסמהדרין

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 3622
משתמש מספר: 49706

1. איזה סוג סוף אתם הכי אוהבים? נמקו.
אממ זה ברור כאילו - הפילי אבר אפטר ? סוף סגור ?
2. האם ספר מתוך סדרה חייב להיות עם סוף פתוח? נמקו.
לא חייב. יש ספרים כמו פרסי ג'קסון שגרף העלילה הוא כמו גל אצלו - הסוף בכל ספר הוא סוף סגור (חוץ מגיבורי האולימפוס, אני מדברת על פרסי ג'קסון והאולימפיים), ובספר הבא מתחילה בעיה חדשה.
ככה גם בהארי פוטר ד"א.

3. האם בסוף של הסיפור הכל חייב להיות טוב? האם סוף סגור חייב להיות גם סוף שמח? נמקו.
לא חייב, נגיד בהארי פוטר הסוף היה די סגור לדעתי, ורוב הגיבורים מתו, והארי עבר טראומה נפשית.
לא הייתי אומרת שזה הסוף הכי טוב.

4. מה דעתכם על סוף בו כל הגיבורים מתים? נמקו.
זה מבאס, וכמו שאמרתי קודם זה קרה גם בהארי פוטר.
כשגיבור (ראשי, או שהכירו אותו קצת) בספר מת, ככה מתים כל החלומות שלו והתקוות שלו יחד איתו.
זה הדבר הכי עצוב שקיים.

5. הערות כלשהן? דיון נהדר happy.gif

--------------------
נועם // 21 // לפעמים מתחברת
User Posted Image

"אין כל טעם לצאת מן הדעת כדי לנסות להימנע מלצאת מדעתך. אפשר פשוט לוותר ולשמור את השפיות למועד מאוחר יותר."

---------
פורסם ב: Dec 22 2014, 19:52 PM
צטט הודעה

Who the fuck are Arctic Monkeys!?

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 63875
משתמש מספר: 50725

1. איזה סוג סוף אתם הכי אוהבים? נמקו. אני אוהבת סוף שמשאיר לך קצת מקום למחשבה, אך רוב הבעיות בו פתורות. כלומר, הבעיות שנלחצת בגללם באמצע הספר נפתרו, אבל נפתחו עוד בעיות.
2. האם ספר מתוך סדרה חייב להיות עם סוף פתוח? נמקו. לא חייב, אבל לדעתי זה טוב כי זה עושה חשק להמשיך לקרוא את הסדרה. לדעתי זה יותר טוב ככה אבל לא חובה.
3. האם בסוף של הסיפור הכל חייב להיות טוב? האם סוף סגור חייב להיות גם סוף שמח? נמקו. בסוף של הסיפור הכל חייב להיות טוב? ממש ממש ממש ממש לא. לדעתי כשסוף נגמר טוב מידיי, הספר לא משאיר לך הרבה טעם. כלומר, סוף שהוא לגמרי טוב אבל עשוי כמו שצריך, כן. אבל אני בכללי מעדיפה סופים עם מיתון בין הטוב והרע, שיש משניהם. סוף סגור לדעתי לא חייב להיות טוב, אפשר לגמור את הספר בזה שהגיבור מת והחבורה שלו מתפרקת והאוייבים שלהם משטלטים על העולם ומשיגים את מטרתם, אבל לגמור את זה ככה. בלי מתח. וזה יהיה סוף סגור מאוד ורע מאוד. למרות שסופים סגורים נוטים להיות טובים בדרך כלל. (לפחות בספרים שאני קוראת)
4. מה דעתכם על סוף בו כל הגיבורים מתים? נמקו. לא ממש אוהבת. קשה לי עם זה שדמות שכל הספר התחברתי אליה ובסוף היא מתה, בלי להשאיר שום זכר בלב שלי. גיבור אחת, שניים, או כמה דומיות משניות זה אחלה, לפעמים צריך להרגיש את העצב, אבל סוף שבו כל הגיבורים מתים לדעתי יהרוס מעט את חווית הספר.
5. הערות כלשהן? דיון מעולה. סליחה שחפרתי.

--------------------
הייתי פה פעם, עכשיו כבר לא

שלו - בלי י' - מבחוץ אני מגנוב אך מפנים אני עצוב - 17 - דולבת באיכות הסביבה - אומנות ומוזיקה - פאנק בצל ומודרן אנגסט 3> - כן אני יודעת לנגן קריפ - משחקי לוח! - פנימיסטית - גיטרה - צבעי מים - משחקי מחשב ותפקידים - רדיוהד, מרסדס בנד, דף צ'ונקי, איטליז, ארקטיק מאנקיז, פיקיסיז, אמנדה פאלמר, הדרזדן דולס, ביורק(!), קינג גיזרד - מה שבא ליד

Perfect.
You told me that it’s worth it
So, I gave my time, my finest years you’ve taken
I tried grasping your finger you gave me the middle one
Hey, I got my weapon, nice and polished
Dare you to mock me, so cocky
You know how to pet, the same time you threat
Don’t test my loyalty
But can you dance while you shoot?

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
53 285 302 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007