האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבית הזוכה בתחרות הבתים לשנת ההיפוגריף 2024 הוא...

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון|| כתיבת שירים וביצועם
פורסם ב: Dec 19 2014, 20:52 PM
צטט הודעה

בילי ג'ו ארמסטרונג נולד חמוד

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 2019
מגדר:female
משתמש מספר: 44998
חפצי המשתמש: צפה

דיון|| כתיבת שירים וביצועם

הרעיון לדיון עלה לי בזמן שמיעת פייבסוס, היום בשעות הצהריים. נזכרתי שאת השירים שלהם לא תמיד הם כותבים, ובאותו זמן חשבתי על בילי - שכן כותב בעצמו.
וכידוע לנו, חלק מהזמרים שרים את מה שכותבים בשבילם, או מה שהם כותבים - כמצויין למעלה - בילי.
בכל פעם שאנחנו שומעים את הסינגל בטקסים, רשום את שמות האנשים שכתבו והלחינו את השיר.

דוגמא לזמרים שכותבים בעצמם את השירים:
בילי ג'ו ארמסטרונג - הסולן של להקת גרין דיי. חוץ משניים או שלושה שירים לא תמצאו בויקיפדיה שמישהו כתב בשבילם (וגם זה - רק חברי הלהקה כתבו ולא אנשים חיצוניים) את השירים חוץ מבילי.

אד שירן - את האלבומים שלו X ו- + הוא כתב בעצמו, ו/או עם עוד שותף.

פייבסוס - להקת פייב סאקנדס אוף סאמר כותבים את השירים שלהם בעצמם, ו/או עם עוד שותפים חיצוניים.

ובטוח יש עוד.

דוגמא לזמרים שכותבים בשבילם את השירים:
וואן דיירקשן - להקת וואן דיירקשן לא כותבת את כל השירים בעצמה, אבל את רובם - כותבים בשבילה.

ובטוח יש עוד.

מס' שאלות לדיון:
1. מה לדעתכם עדיף - כתיבה עצמית וביצוע עצמי או כתיבה חיצונית וביצוע עצמי?
2. האם יש השפעה על שיר שיוצא לאור בכתיבה חיצונית מאשר בכתיבה פנימית?
3. כתיבה משותפת של שירים וביצוע של אחד מהצדדים שהשתתף בכתיבה. בעד או נגד? למה?
4. יש לכם דוגמאות נוספות לעוד להקות/זמרים כנ"ל?
5. הערות/הארות?

--------------------
שיר בילי ג'ו ♦ מוזיקה

אני צריךה גיף יפה

User Posted Image

.I Love him

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Dec 19 2014, 21:24 PM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: קוסמים
חרמשים: 2273
משתמש מספר: 46122

1. ברור שכתיבה והלחנה עצמית זה מושלם אבל יש גם קאברים.
2. נראה לי, כשיש כתיבה עצמית הכותב יותר מחובר ויודע למה ואיך לשיר את זה, רגוע/קצבי/מקפיץ..
3. בעד- קחי למשל את להקת הבנים- וואן דיירקשן, את האלבום הקודם שלהם, מידנייט ממוריס ואת האלבום הנוכחי כתבו ליאם ג׳יימס פיין ולואי וויליאם טומלינסון עם שיתוף של העוזרים שלהם, עצם כתיבת השיר, כמו שכתבתי למעלה האומן יודע כיצד השיר יהיה, הן מבחינה קצבית, הן מבחינת מלודית ועוד.
4. הביטלס, כתבו והלחינו בעצמם ועד היום אוהבים לשמוע אותם ומחייכים שיש ברדיו :)
5. ראשית, כמו שהזכרתי בסעיף הקודם קודם, וואן דיירקשן(רובם הגדול של שיריה מעל חצי- שניי אלבומים+) נכתבו על הלהקה בידי עצמה והולחנו על חברי הלהקה, בין היתר, נייל ג׳יימס הורן שמנגן בגיטרה עוזר בהלחנה.
שנית, פייבסוס- לא כתבו את 80% מהשירים שלהם! באלבומם החדש, 5SOS-LIVE הם עושים קאברים לשירים ישנים, השיר המוכר שלהם- She Looks So Perfect, אם יורשה לי לציין עם (שנתן את 90% מהמילים) הוא חבר להקת הבנים, וואן דיי, נייל הורן.
גריין דיי עם כל הכבוד אליהם גם כן עשו קאבר לשירו של ג׳ון לנון.
אריאנה גרנדה, יש לה שיר שמי שכתב אותו בשבילה- הארי סטיילס.
לסיכום, דיון מעולה ומוזיקה נהדרת.

--------------------

השם הוא לילי|רוצים להכיר?

אני שבורה וחצי

לעולם לא אתגבר על החרא הקטן בשם לואי וויליאם טומלינסון <3 שהופך להיות אבא
User Posted Image

---------
פורסם ב: Dec 19 2014, 23:15 PM
צטט הודעה

אם זהו רק תרגיל זה אכן תרגיל מוצלח

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 60540
משתמש מספר: 48644

1. מה לדעתכם עדיף - כתיבה עצמית וביצוע עצמי או כתיבה חיצונית וביצוע עצמי? תלוי מה המניעים של מי שכותב ומי שמבצע. יש אנשים שכותבים את השירים ומבצעים אותם בעצמם, וזה מקסים בעיניי. יש מקרים שבהם אנשים מסוימים כותבים שיר לאמן מסוים, וזה לא בהכרח רע: אביב גפן כתב לנורית גלרון, מתי כספי כתב ליהודית רביץ, הארי סטיילס כתב לאריאנה גרנדה. לפעמים יוצאים מזה דברים יפים. יש אמנים שכותבים שירים בשביל זמר מסוים. אבל, יש מקרים שיש כותבים שעובדים בשביל כסף, וזאת כבר נקראת התמסחרות. יושבים קבוצה של כותבים שמהנדסים שיר שיהיה להיט, ריק מכל תוכן ומלא בשטויות.
2. האם יש השפעה על שיר שיוצא לאור בכתיבה חיצונית מאשר בכתיבה פנימית? גם, תלוי איזה מין בנאדם אתה. אני יודעת שלי זה חשוב, כי אז אני גם נורא מזדהה עם האמן, ולא רק אוהבת אותו בגלל הקול שלו. בוב דילן, לדוגמא, מבצע רק את השירים שלו, שהוא כתב והלחין, והם פשוט מדהימים. גם ג'ייק באג, אגב, למרות שיש כמה שירים שמישהו אחר כתב בשבילו. אני לעולם לא אדע עם זה בגלל הכסף או בגלל הרצון הטוב, אבל דווקא את השירים האלה אני פחות אוהבת - לא יודעת אם זה מקרי או לא.
3. כתיבה משותפת של שירים וביצוע של אחד מהצדדים שהשתתף בכתיבה. בעד או נגד? למה? בעד. יש כותבים נורא מוכשרים, שעם כל הכבוד להם, יש להם קול של קרפדה. אביב גפן הוא אחד כזה, למען האמת, אבל הוא נורא עקשן ולא מתפשר לגבי המוסיקה שלו, כך שלמרות הקול הנוראי שלו, הוא שר את מה שהוא כותב. אם יש כותב שהוא גם יודע לשיר - בבקשה! שיצטרף. אבל רוב הכותבים היום הם עם מנעד קולי של קרפדה, אז באמת רצוי, לטובת השיר המסכן, שלא ישירו.
4. יש לכם דוגמאות נוספות לעוד להקות/זמרים כנ"ל? לא מצליחה לחשוב על אחד כזה עכשיו, אבל הדוגמאות שהבאתי כאן.
5. הערות/הארות? דיון נהדר. happy.gif

--------------------
עמית - א. עדכונים וידיעות ומנהלת האתר בדימוס - אנושית - מאושרת

---------
פורסם ב: Dec 20 2014, 17:26 PM
צטט הודעה

בילי ג'ו ארמסטרונג נולד חמוד

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 2019
משתמש מספר: 44998

תודה על השתתפותכן happy.gif

לילי -
אז מה שיש קאברים. לפעמים, הם אפילו טובים יותר מהמקור - תלוי בדעת השומע.
אני מעדיפה לרוב את המקור. זה תמיד נותן תחושה של בית, של אמיתיות, בעיקר אם הכותב הוא גם הזמר של השיר.
זה בהחלט קשור להגשת השיר, את צודקת.
כן, אבל קחי למשל את Story Of My Life. וואן דיירקשן לא כתבו אותו, אלא רק ביצעו.
השיר הזה מרגש, אבל עצם זה שהם לא כתבו אותו לא גורמת לי לבכות. השיר הזה יכול לגרום לי לבכות, ואם הם עצמם היו כותבים אותו, והיו מרגישים את ההבדל שבין שירה של שיר שכתבו בשבילך לשיר שאתה כתבת - הם היו מצליחים לגרום לי אישית לבכות. השיר צובט, אבל לא גורם לי לבכות.
בניגוד ל- Wake Me Up When September Ends של גרין דיי, שבילי ג'ו ארמסטרונג כתב, ואכן השיר הזה גורם וגרם לי לבכות בכל פעם שאני שומעת אותו. לבכות ולהתרגש.

עמית -
אבל, יש מקרים שיש כותבים שעובדים בשביל כסף, וזאת כבר נקראת התמסחרות. יושבים קבוצה של כותבים שמהנדסים שיר שיהיה להיט, ריק מכל תוכן ומלא בשטויות.

אני אשמח אם תתני דוגמא, כי לי יש דוגמא אחרת, נגד מה שאת כתבת, שכבר נתתי כאן ואני אתן שוב - בילי ג'ו ארמסטרונג.
גם אם את לא מכירה אותו באמת, או לפחות את הכתיבה שלו, אפשר להבין רק מקריאת המילים שזו כתיבה ברמה גבוהה.
השאלה אם הוא כותב את המילים האלו בעצמו, והתשובה היא חד - משמעית: כן.
את, ועוד הרבה אחרים, וגם אני, יכולים להרגיש את הכתיבה בשירה. אם זמר כותב מפרי דמיונו או כתבו בשבילו - אפשר להרגיש את זה בשיר, בהגשת הזמר של אותו שיר.
הייתי ממליצה לך לשמוע כמה שירים שלהם, ואם תרצי אתן לך רשימת שירים לשמיעה, ותגידי לי את איך את מרגישה עם השירים האלה.
בוב דילן, לדוגמא, מבצע רק את השירים שלו, שהוא כתב והלחין, והם פשוט מדהימים.

רואה על מה אני מדברת?
גם ג'ייק באג, אגב, למרות שיש כמה שירים שמישהו אחר כתב בשבילו. אני לעולם לא אדע עם זה בגלל הכסף או בגלל הרצון הטוב, אבל דווקא את השירים האלה אני פחות אוהבת - לא יודעת אם זה מקרי או לא.

מה שכתבתי למעלה בציטוט הראשון רלוונטי גם לפה.
יש כותבים נורא מוכשרים, שעם כל הכבוד להם, יש להם קול של קרפדה.

אבל רוב הכותבים היום הם עם מנעד קולי של קרפדה, אז באמת רצוי, לטובת השיר המסכן, שלא ישירו.

בזה אני דווקא מסכימה איתך, וכאן זה הופך להיות תלוי בהגשת השיר ע"י הזמר/הלהקה שמקבלים אותו לביצוע.
לדוגמא, מכתב לאחי.
את השיר לא קובי אפללו כתב, אלא מישהו אחר, וההגשה של קובי אפללו נתנה לי הרגשה כאילו הוא כתב את השיר. הוא הגיש אותו בצורה כל כך יפה ומרגשת, ופעם ראיתי ראיון שלו בטלוויזיה שהוא אמר: "אם השיר הזה לא שלי..." וזה רק מוכיח כמה הוא באמת אהב את הכתיבה של השיר והיה מסוגל לגרום לי לחשוב כאילו הוא כתב אותו ע"י הביצוע בלבד.
פה אפשר לייחס גם את האודישנים בתוכניות הריאליטי - הכל תלוי בביצוע שהמתמודדים נותנים.
ושוב הגענו לבילי - הוא כותב עם קול מאוד טוב, אין לו סיבה לא לשיר. ואת זה נשים בצד.

--------------------
שיר בילי ג'ו ♦ מוזיקה

אני צריךה גיף יפה

User Posted Image

.I Love him

---------
פורסם ב: Dec 20 2014, 18:43 PM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: קוסמים
חרמשים: 2273
משתמש מספר: 46122

SOML- כן נכתב בידי וואן דיירקשן! ליאם לואי והארי וזאיין ונייל! הם ישבו וכתבו במהלך TMHT וכתבו אותו, הם הקדישו מזמנם, אומנם הלחן הם נעזרו אך המילים, הם שלהם.

--------------------

השם הוא לילי|רוצים להכיר?

אני שבורה וחצי

לעולם לא אתגבר על החרא הקטן בשם לואי וויליאם טומלינסון <3 שהופך להיות אבא
User Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
53 285 282 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007