האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבית הזוכה בתחרות הבתים לשנת ההיפוגריף 2024 הוא...

חוקי הפורום 

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון || מאסטר שף
פורסם ב: Jul 5 2015, 10:17 AM
צטט הודעה

בלי גסויות.

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 7349
מגדר:female
משתמש מספר: 51632
חפצי המשתמש: צפה

דיון || מאסטר שף
User Posted Image

התוכנית מאסטר שף היא תוכנית ריאליטי בה יושבים ארבעה שופטים, שפים מצויינים, וצריכים לשפוט מתמודדים על פי המאכלים שלהם. בין השופטים יש מריבות רבות. השאלה היא - למה? והתשובה ברורה מאליו. לכל אדם יש בלוטות טעם שונות, כל אחד אוהב טעמים אחרים יותר וטעמים אחרים פחות. כיצד ניתן לשפוט על אוכל?
אני, למשל, אוהבת בורקס. אם הייתי שופטת, והיו מגישים לי בורקס טוב, הייתי אומרת שהוא מעולה. לעומת זאת, חברה שלי, ממש לא אוהבת בורקס. היא לא מסוגלת להסתכל עליו. אז אם היא הייתה שופטת והיו מגישים לה בורקס, היא הייתה יורקת אותו מיד.
לכל אחד יש טעם שונה, כיצד ניתן לשפוט על פי הטעם? ומי אמר שהעובדה שהשופטים הם שפים אומרת שהם יודעים להבחין מה הכי טעים ומה פחות?

מה דעתכם? האם ניתן לשפוט אוכל?
האם השופטים יכולים לדעת טוב יותר בגלל היותם שפים?
האם יש דברים שכולם מסכימים עליהם שהם טעימים או לא טעימים?
כיצד ניתן לשפוט אוכל, אם כל אדם אוהב דברים אחרים?
מה יש לכם להוסיף בעניין?

--------------------
בגן העדן של ילדות
אשר היה פורח,
הייתי חלק מהנוף
היום אני אורח.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jul 5 2015, 11:43 AM
צטט הודעה

מכשף ראשי בקסמהדרין

פרטי משתמש
חרמשים: 100002
מגדר:male
משתמש מספר: 5565

אני חייב להגיד שהאנשים האלה מתנשאים ובלתי נסבלים. כשאתה יושב בסלון זה בסדר אבל כשאתה עומד שם ומולך הם יושבים כאילו הם מלכי העולם, זה מרתיח אותי. כן, יש לי דעה קדומה על התכנית הזו ובמיוחד על יונתן ואייל. אני שונא תכניות בהם שופטים את המאכלים של אנשים, זה נראה לי לא פייר גם אם אלה כמה שופטים שבודקים את אותו מאכל. לפי דעתי מיותר לגמרי. במיוחד השופטים שנבחרו לשפוט, אנשים מוכרים שמרשים לעצמם להתנהג כמו מלכי העולם רק בגלל שהם בעמדה הזו.

--------------------
זאכר טורטה 🚨
User Posted Image

---------
פורסם ב: Jul 5 2015, 19:22 PM
צטט הודעה

אם זהו רק תרגיל זה אכן תרגיל מוצלח

פרטי משתמש
חרמשים: 60540
משתמש מספר: 48644

תשמעי, קודם כל הדיון נהדר.
אני חושבת שארבעת האנשים האלה עברו ולמדו מספיק בקריירה שלהם כדי שתהיה להם זכות לשפוט. הם לא אנשים כמוני וכמוך, הם אנשים שמבינים באוכל. הם טעמו והריחו דברים הרבה יותר מגוונים מאנשים שלא למדו או התמקדו באוכל, ולכן יש להם יותר ניסיון וכן, אני חושבת שאנשים כאלה יכולים. עד כמה שסבתא שלי בשלנית מעולה, היא בחיים לא יצאה מהמסגרת שלה; וזה מה שמייחד אנשים רגילים שמכינים אוכל משפים. שפים יוצאים מהקופסא שלהם, זה תחום החקר והעבודה שלהם, לעומת אנשים כמו אמא שלי, לדוגמא, שעד כמה שהיא בשלנית מעולה, יהיה לה קשה יותר לצאת מהמסגרת.
אני חושבת שהבעיה העיקרית שלי עם התוכנית הזאת היא לאו דווקא השיפוט על האוכל - להיפך, אני דווקא חושבת שהוא מקצועי - אלא היחס של השופטים. זה מתחיל באסתטיקה פשוטה של אכילת האוכל בצורה נימוסית, ברצינות, אני רואה אותם אוכלים ואני רוצה להקיא מזה. הם מאוד מתנשאים, אולי חיים ומיכל קצת פחות, וקשה להם לתת עצות באמת טובות.
אין בתוכנית הזאת באמת יחס אישי. זה לא כמו אצל המתחרה 'משחקי השף', שלכל שף יש קבוצה עם מתמודדים שהוא מטפח אותם; זה בכלל לא כמו תוכניות ריאליטי של מוסיקה, שלשופטים יש קשר מדהים עם המתמודדים; בתוכנית הזאת אין כמעט מגע או יחס בין השופט למתמודד. זה לא קל למתמודדים להכין ארוחה שתשביע את הרצון של השופטים, אז למה לא לתת להם חיבוק, מילה טובה, לצאת איתם לאיזו שיחה? יכול להיות שזה קורה מאחורי הקלעים ואנחנו לא יודעים, אבל לפי מה שאני רואה בתוכנית, אין שם הרבה יחס אישי וזה עצוב.
לדעתי ניתן לשפוט אוכל ברגע שאתה מכיר את כל הסוגים שלו. אני בטוחה שחיים כהן לא טעם כל ארוחה בעולם, אבל הוא התנסה בהמון, ולכן לדעתי אפשר לסמוך על השיפוט שלו. זה התפקיד שלו. נכון, על טעם וריח אין להתווכח, אבל גם עם שופט את יכולה להתווכח עם הדין צודק או לא. את יכולה להתווכח עם רופא על טיפול. אבל בסופו של דבר, בעל המקצוע צודק, כי יש לו יותר ניסיון. במקרה הזה, הם בעלי המקצוע. מיכל אומנם לא שפית, אבל היא גסטרונומית, ואחת מעולה, היא עשתה עליי רושם ממש טוב.
אני לא אומרת עכשיו שאם אני אוהב את הבורקס הזה ויונתן לא יאהב אותו זה אומר שהוא צודק. אבל אם כבר עושים תוכנית כזאת, אז להביא אנשי מקצוע שמבינים בנושא הזה משהו.
דיון מעולה. happy.gif

--------------------
עמית - א. עדכונים וידיעות ומנהלת האתר בדימוס - אנושית - מאושרת

---------
פורסם ב: Jul 5 2015, 22:40 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
חרמשים: 1011387
מגדר:male
משתמש מספר: 52922

מה דעתכם? האם ניתן לשפוט אוכל?כן, כי אפשר להבדיל בין אוכל יבש לאוכל טרי.
האם השופטים יכולים לדעת טוב יותר בגלל היותם שפים?כן, כי הם מתמחים באוכל ויודעים למשל אם שם יותר או פחות מלח.
האם יש דברים שכולם מסכימים עליהם שהם טעימים או לא טעימים?לא כולם, כי יכול להיות שהרוב אוהבים מאכל מסויים שאחרים לא אוהבים.
כיצד ניתן לשפוט אוכל, אם כל אדם אוהב דברים אחרים?אפשר, כי לכל אדם יש את המאכל המועדף עליו, אבל הוא אוהב גם דברים אחרים שגם אנשים אחרים אוהבים.
מה יש לכם להוסיף בעניין?אני אוהב להכין קינוחים, והמשפחה שלי אוהבת את זה אך היא יכולה לא לאהוב למשל עוגת גבינה, כי יכול להיות שהיא לא אוהבת גבינה.

--------------------
נעם ♡ אוהב בעיקר לצלם ♡ הרבה לשעבר

---------
פורסם ב: Jul 8 2015, 16:39 PM
צטט הודעה

סוהרסן

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 1914
משתמש מספר: 53037

User Posted Image

האם ניתן לשפוט אוכל? כן ברור שאפשר לשפוט אוכל, שופטים את האוכל ע"פ מקוריות, צורת הגשה, הוא צריך להיות עשוי נכון וכמובן הכי חשוב טעם. אנו שופטים אוכל כל יום ויום בחיים שלנו כל דבר שאנחנו אוכלים אנחנו חושבים אם זה טעים או לא
האם השופטים יכולים לדעת טוב יותר בגלל היותם שפים? כן הם למדו ועבדו הרבה שנים בתחום והמתחרים הם חובבנים אז בהחלט כן. יכול להיות שלשופטים האוכל יהיה פחות טעים מאשר למישהו אחר אבל יש להם יותר ניסיון
האם יש דברים שכולם מסכימים עליהם שהם טעימים או לא טעימים?
כיצד ניתן לשפוט אוכל, אם כל אדם אוהב דברים אחרים? אפשר לשפוט ארוחה של בן אדם ע"י כך אם טעים או לא טעים אם האורז שהוא הכין מבושל יתר על המידה או לא מבושל בכלל. בתוכנית מאסטר שף שופטים יותר לפי הרמה המקצועית ולא רק על טעם
מה יש לכם להוסיף בעניין?

הודעה זו נערכה ע"י Trouble Maker ב Jan 18 2017, 19:19 PM

--------------------

User Posted Image

מיטל || 21 || ALL TIME LOW || POP PUNK || GAME OF THRONES || אמה ווטסון

"Pull me out of this sinking town I'm dying to live something's gotta give"

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
35 195 210 10

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007