האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

אינתיפאדה? || דיון
פורסם ב: Oct 9 2015, 21:28 PM
צטט הודעה

.Everything that kills me makes me feel alive

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 104078
מגדר:female
משתמש מספר: 40399
חפצי המשתמש: צפה

אינתיפאדה? || דיון

בעקבות גל הטרור שמעיק אותנו בימים האחרונים המילה אינתיפאדה מרחפת לא מעט באוויר. מהי אומרת בכלל? התקוממות בערבית. אנחנו הגדרנו שתי התקוממויות של הפלסטינים כך וללא ספק המילה הפכה למרתיעה מהרגע שאתה מבין את משמעותה.
האינתיפאדה הראשונה החלה ב-1987, האינתיפאדה השנייה החלה בספטמבר 2000, האם תפרוץ אינתיפאדה שלישית בשנת 2015? ללא ספק זאת שאלה שעולה לא מעט בדיון הציבורי. מתי בעצב נגדיר את הטרור כאינתיפאדה? מה בעצם מגדיר את העניין? האם ברגעים אלו אנו חווים אינתיפאדה שלישית? זה לא כל כך ברור- אבל דבר אחד ברור לי, אינתיפאדה או לא, ישראלים או פלסטינים, החפים מפשע הם אלו שסבלו, סובלים ויסבלו.

ומה דעתכם? האם לדעתכם אנו נמצאים בתחילתה של אינתיפאדה שלישית? רובכם היו קטנים, אך לגדולים מבניכם- מה אתם זוכרים מהאינתיפאדה השנייה? אלו ששמעו עליה- האם ההתחלה של האינתיפאדה השנייה מזכירה את מצבנו היום? כאשר אתם שומעים את המילה "אינתיפאדה"- מה הדבר הראשון שעולה לכם לראש? כיצד ניתן למנוע מצב של אינתיפאדה שלישית?

שבת רגועה לכולם happy.gif

User Posted Image

--------------------
♣ לא קוראים לי אני באה לבד ♣ דברים לשעבר ♣

"הוודאות שנפסיד במאבק, לא תמנע מאיתנו לתמוך בעניין שבעינינו הוא צודק."

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Oct 10 2015, 15:33 PM
צטט הודעה

אם זהו רק תרגיל זה אכן תרגיל מוצלח

פרטי משתמש
חרמשים: 60540
משתמש מספר: 48644

בדיוק נולדתי אל תוך האינתיפאדה השנייה (ינואר 2000), כך שאני לא זוכרת שום דבר מהתקופה הזאת, אבל מהסיפורים שההורים שלי סיפרו לי, היה פחד מאוד גדול להיות במקומות הומים. קניונים, מסעדות, תחבורה ציבורית בעיקר. אוטובוסים התעופפו באוויר, כמויות של אנשים חפים מפשע נהרגו.
התודה היא מעט מרירה, אבל אנחנו צריכים לומר תודה שבינתיים מדובר רק מחבלים שתוקפים בעזרת סכין והורגים כמויות קטנות של אנשים, בניגוד למה שהיה בזמנו, ש20 אנשים נהרגו בבת אחת בגלל מחבלים מתאבדים.
לדעתי צריך לקרוא לזה אינתיפאדה, אבל לאו דווקא רק בגלל הערבים: לישראלים הקיצוניים שחיים כאן יש יד בכל הפרעות האלה. ערבים ישראלים שרק רוצים לחיות את החיים שלהם כאן בשקט, בדיוק כמוני וכמוך, נהרגים כי הם ערבים. הפיגוע שהיה בנתניה הוא דוגמא מצוינת, נער תקף קבוצה של כמה ערבים שדיברו ביניהם בערבית. אני לא זוכרת אם מישהו נהרג, אבל עצם העובדה שהוא תקף אותם רק בגלל שהם דיברו ערבית... אני באמת באמת מתביישת.
אני חושבת שצריך לקרוא לזה אינתיפאדה, אבל לא בגלל הערבים הקיצוניים; אלא נטו בגלל כל המחבלים והטרוריסטים למיניהם. מדינת ישראל הפכה לחבית נפץ, ועוד מעט יהיה פיצוץ, משני הצדדים.
הלוואי שהתקופה הזאת תסתיים מהר.

--------------------
עמית - א. עדכונים וידיעות ומנהלת האתר בדימוס - אנושית - מאושרת

---------
פורסם ב: Oct 10 2015, 22:27 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 5267
משתמש מספר: 54154

אני חושבת שאנחנו נמצאים במצב של לפני אינתיפאדה שלישית. זאת אינתיפאדה, גם אם התקשורת מעוותת את זה.
מה שנורא במצב הקיים הוא שאנחנו לפני מלחמה. עדיף שכבר תתחיל המלחמה ושהכל ייצא החוצה מאשר שננסה להרגיע ויהיה מה שנקרא "פיגוע פה, פיגוע שם".
הפיתרון הטוב ביותר לדעתי הוא לא להכניס מסתננים למדינה. לא לתת למחבלים בכלא טיפולי שיניים והשלמת דוקטורט, מה שאין להרבה אזרחי מדינת ישראל.
הכי חשוב זה עונש מוות למחבלים לא מגיע להם לחיות פה
כשאומרים " אינתיפאדה " עולה לי לראש כאוס, בלאגן.
יש משפט מנחה בספר שופטים: "בימים ההם אין מלך בישראל איש הישר בעיניו ייעשה"
בדיוק כמו המצב של היום. אין שלטון, כולם פעולים שלפי חוק הג'ונגל- החזק שורד.

נ.ב
אהבתי את הדיון!

--------------------
הצלקת של הארי לשעבר|עומר|14|הספרים יילכו איתי לנצח|כותבת|זהו
http://hportal.co.il/index.php?showtopic=1...dpost&p=6094029

---------
פורסם ב: Oct 11 2015, 17:59 PM
צטט הודעה

.Everything that kills me makes me feel alive

פרטי משתמש
חרמשים: 104078
משתמש מספר: 40399

QUOTE (הצלקת של הארי @ Oct 10 2015, 10:59 PM)
אני חושבת שאנחנו נמצאים במצב של לפני אינתיפאדה שלישית. זאת אינתיפאדה, גם אם התקשורת מעוותת את זה.
מה שנורא במצב הקיים הוא שאנחנו לפני מלחמה. עדיף שכבר תתחיל המלחמה ושהכל ייצא החוצה מאשר שננסה להרגיע ויהיה מה שנקרא "פיגוע פה, פיגוע שם".
הפיתרון הטוב ביותר לדעתי הוא לא להכניס מסתננים למדינה. לא לתת למחבלים בכלא טיפולי שיניים והשלמת דוקטורט, מה שאין להרבה אזרחי מדינת ישראל.
הכי חשוב זה עונש מוות למחבלים לא מגיע להם לחיות פה
כשאומרים " אינתיפאדה " עולה לי לראש כאוס, בלאגן.
יש משפט מנחה בספר שופטים: "בימים ההם אין מלך בישראל איש הישר בעיניו ייעשה"
בדיוק כמו המצב של היום. אין שלטון, כולם פעולים שלפי חוק הג'ונגל- החזק שורד.

נ.ב
אהבתי את הדיון!

זאת לא מלחמה, וגם לא תהיה מלחמה.
אנחנו אפילו לא נלחמים מול החמאס, אלא מול אנשים בודדים בלבד.
את מערבבת בין כמה דברים:
א. מסתננים הם לא תמיד פלסטינים, הם לא פוגעים בך. מסתננים יכולים להיות הסודנים ואפילו חלק מהעובדים הזרים. אין כל קשר בניהם לבין הפלסטינים.
ב. לא נותנים את זה בדיוק למחבלים, כן נותנים לפלסטינים שרוצים להשתקם.
בקשר לשלטון- אני לא מסכימה עם דרך הפעולה של השלטון אבל להגיד שאין שלטון זה לא נכון. כל העולם מציג אותנו כרוצחים, להגיב בכוח רק יעורר מהומות בארץ ובעולם כולו.

שמחה שאהבת :)

--------------------
♣ לא קוראים לי אני באה לבד ♣ דברים לשעבר ♣

"הוודאות שנפסיד במאבק, לא תמנע מאיתנו לתמוך בעניין שבעינינו הוא צודק."

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007