האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבית הזוכה בתחרות הבתים לשנת ההיפוגריף 2024 הוא...

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר\ הניצוץ
פורסם ב: May 26 2016, 15:04 PM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 67732
מגדר:
משתמש מספר: 35920
חפצי המשתמש: צפה

User Posted Image

שם הספר: הניצוץ "the shining"
שם הסופר: סטיפן קינג
מתרגם: דן גיא
שנת ההוצאה: 1977
גוף ההוצאה: מודן
שפת מקור: אנגלית (תורגם ל28 שפות)
ז'אנר: אימה, מתח, מסתורין

תקציר עלילה
ג'ק תורנס הוא סופר חם מזג, המנסה לבנות מחדש את חייו ואת חיי משפחתו, לאחר שאיבד את משרתו כמורה בבית ספר בגלל בעיית השתייה שלו. בנוסף לאיבוד עבודתו שבר בטעות את ידו של בנו דני בזמן שהיה בהתקף בהשפעת האלכוהול. לאחר מכן הוא מחליט להתנזר מאלכוהול ומקבל על עצמו עבודה כשומר בעונת החורף במלון גדול ובודד בקולורדו. בזמן החורף ג'ק רוצה להשלים כתיבת מחזה ולשקם את הקריירה שלו כסופר ואת מערכת היחסים עם משפחתו. הוא עובר למלון ביחד עם אשתו וונדי ובנו הצעיר דני. לדני יש יכולות טלפתיות מסוימות ורגישות לכוחות על טבעיים, והוא "הקורן" שבשם הספר באנגלית. עד מהרה דני מחיל לחוש כי משהו רע קורה בבית המלון. הוא מתחיל לראות רוחות וחזיונות מפחידים מעברו של המלון, אך כובש אותם בלבו מתוך אמונה, שאין בהם סכנה ממשית. למרות שדני קרוב להוריו הוא לא מספר להם על מה שהוא רואה, כדי לא לפגוע בעבודתו של אביו. ג'ק מתחיל לחוש פחד במלון המבודד ותסכול בגלל עבודתו. התנהגותו נעשית מסוכנת ומאיימת יותר ויותר. יום אחד ג'ק רב עם וונדי, אשתו, ועוזב את חדרם. הוא מגיע לבר של המלון ומגלה שאת המקום מאכלס ברמן בשם לויד. משהו מנסה לשכנע את ג'ק, דרך לויד, שעליו להרוג את אשתו ובנו. ג'ק הופך לחיה ומנסה לפגוע במשפחתו, אולם הם רואים את הטוב שיש בו וסוגרים אותו בחדר כדי שלא יעשה מעשה שיתחרט עליו. בזמן שג'ק רודף אחרי דני הוא מצליח להשתלט על עצמו ואומר לדני לברוח ממנו ושהוא אוהב אותו.

חוות דעת
הספר היה פשוט מדהים. זה היה הספר הראשון שהראה לי שגם אפשר לפחד מספרים. בשלב מסוים הפסקתי לקרוא מרוב שפחדתי והייתי צריכה לשכנע את עצמי לפתוח ולהמשיך לקרוא. הספר כתוב בצורה מדהימה וקולעת, קינג יודע לתאר ולכתוב בדרך יוצאת דופן. הספר חשף אותי לסוג כתיבה שונה לגמרי ונתן לי נקודות מבט שונות לגמרי כתיבה. הספר משלב את "חוקי הטלפתיה" מה שאצלי אישית מתייחס לספרי מדע בדיוני והספר מוציא את כל ה"רוע" שיש בכוחות אלו והוציא אותי מגדרי ולימד אותי עוד על טלפתיה בעולם הספרותי. לסיכום ספר מדהים אך מלחיץ ומפחיד.

הסרט
בשנת 1980 יצא הסרט "הניצוץ" בבימויו של סטנלי קובריק. כוכב הסרט הוא ג'ק ניקולסון והסצנה המפורסמת ביותר זה של ג'ק (המשחק את ג'ק) הרודף אחרי אישתו עם סוג של גרזן ושובר את הדלת מאחוריה היא מתחבאת.
הסרט זכה לביקורות מצויינות.

מספר תמונות מתוך הסרט:
User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

--------------------
ליל

supercorp will rise

User Posted Image

“Supergirl may have saved me but, Kara Danvers, you are my hero”

Lena Luthor

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: May 26 2016, 15:20 PM
צטט הודעה

קודם קערה, אחר כך פומפייה, עכשיו סתם מסננת

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 11907
מגדר:female
משתמש מספר: 48343

ליל, מי ייתן ותעשי עוד ועוד סיקורים, כי בזכותך אני מכירה ספרים חדשים שלא הכרתי עד עכשיו D;
טוב, אז סיקור מצויין. תקציר ארוך ומפורט היטב כמו שאני אוהבת, אבל שימי לב שאת לא נותנת ספויילרים (וזיהיתי כמה, לכן מוטב שתערכי את התקציר). גם את חוות הדעת אהבתי מאוד, והרגשתי מסוקרנת לקרוא את הספר עד שהגעתי לקטע שאמרת שהוא מפחיד. אכן, ספרים מפחידים ואני לא מסתדרים כל כך טוב. ובכן, לא נורא, לפחות יש לנו סיקור נהדר. קבלי ח"ח!
נוסף לספרייה happy.gif

--------------------
Freedom

אוראל 20מוזיקה, כתיבה, ספרים ♥ מנהלת פורום ספרים וראש בית רייבנקלו לשעבר כבר הכרנו? D:

זקן סיני חכם אמר
所以你有谷歌翻譯。 我也是

בעלת נטייה להיות משועשעת בקלות

---------
פורסם ב: May 27 2016, 10:29 AM
צטט הודעה

This is water

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 101000
מגדר:male
משתמש מספר: 31142

איזה סיקור נפלא! happy.gif
לא רק שסטיבן קינג (אחד הסופרים הגדולים אי פעם) כתב ספר מרתק שחודר לנפש וקורע את הלב, סטנלי קובריק האחד והיחיד עיבד אותו לסרט כמעט מושלם עם הופעה מושלמת לגמרי של ג׳ק ניקולסון. גם ספר ענק וגם סרט ענק.

--------------------
רוי - אחראי שנת הלימודים - דברים לשעבר
User Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
53 285 302 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007