האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבית הזוכה בתחרות הבתים לשנת ההיפוגריף 2024 הוא...

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

המלצה+הסבר|| ניווט ספורטיבי, יש אישור מתם
פורסם ב: May 27 2016, 22:04 PM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 67732
מגדר:
משתמש מספר: 35920
חפצי המשתמש: צפה

User Posted Image

ניווט ספורטיבי
User Posted Image

?מה זה ניווט ספורטיבי?

ניווט הספורטיבי הוא ענף ספורט תחרותי, שבו על כל מתחרה למצוא מספר תחנות הממוקמות בשטח, תוך הסתייעות במפה ובמצפן. המנצח הוא זה שמסיים את המסלול (כלומר עובר בכל התחנות לפי הסדר) בזמן הקצר ביותר.

?אוקיי, מה עוד יש לך לספר על זה?

הניווטים מתרחשים בעיקר בשבתות, כל פעם במקום אחר, בסך הכל יש ניווטים בכל חלקי הארץ. מאזור פארק אשכול שבדרום ועד ליער אודם בצפון.
הניווטים מחולקים לקטגוריות שונות, בניווטים רגילים, המסלולים מחולקים בדרך כלל לשלוש ארבע קטגוריות. קצרצר, קצר, בינוני וארוך. ככל שהמסלול ארוך יותר כך הוא יותר קשה מבחינה ניווטית וכמובן גם פיזית. יש גם ליגת ניווט ספורטיבית, בכל שנה יש 12 אירועי ליגה, שם המסלולים מחולקים לפי גילאים ויש הפרדה בין בנים לבנות. בסוף עונת הניווטים שלושת המקומות הראשונים זוכים בפרסים. כמו כן גם בכל שנה יש אליפות החורף, אליפות ישראל, אליפות הנוער, אליפות המרחק הקצר עוד הזדמנויות לזכות בפרסים. כמו כן במקביל למסלולים התחרותיים יש מסלול עממי המיועד למשפחות עם ילדים.
כמו כן י גם ניווט אופניים הפועל על אותו בסיס כמו ניווט רגלי רק שבו יש פחות תחרויות מפאת פחות משתתפים. בנוסף לכך יש ליגת בתי ספר, נבחרות ממספר רב של בתי ספר יוצאות לתחרויות (אזור צפון ואזור דרום), לכל אזור יש כחמש תחרויות ואז נפגשים לתחרות גמר משותפת, ניווטים אלו הם על זמן בית ספר וניתן להגיע אליהם רק דרך בית הספר

?אוקיי נשמע מגניב, אז מה אני צריך בעצם בשביל ניווט?

נעליים- נעלי הליכה נוחות או נעלי ריצה, כאלה שלא אכפת אם יתלכלכו בבוץ או יתמלאו קוצים.
ביגוד- מכנסיים נוחים ורחבים, רצוי ארוכים. חולצה בהתאם למזג האוויר. בגשם - מעיל ניילון.
כרטיס ביקורת- מקבלים בהרשמה ומנקבים במהלך הניווט, כהוכחה לכך שמצאתם את כל התחנות. יש שני סוגים של כרטיסי ביקורת: אלקטרוני (במסלולים התחרותיים בלבד) וידני (לוח קרטון). הכרטיס האלקטרוני הוא לוחית פלסטיק קטנה שמחזיקים ביד, ומצמידים לתחנה לצורך "ניקוב". בסיום הניווט פורקים את זמני הביניים שנאגרו בכרטיס וכך מתקבלת התוצאה.
מצפן- אי אפשר בלי (חוץ מאשר בעממי ובקצרצר). ניתן לקנות בשטח התחרות.
מפה- מקבלים בזינוק.

?אוקיי מגניב, אבל מה זה מצפן?

User Posted Image

זהו מצפן. אם תסתכלו טוב וכלו לראות שבמרכז העיגול יש מעיין פס מתכת הנקרא מחט, החלק האדום של המחט יצביע תמיד לכיוון הצפון. בערת המצפן מצפינים את המפה וכך יודעים לאיזה כיוון ללכת.

?אוקיי ומה זה מפת ניווט ספורטיבי?

User Posted Image

זוהי מפת ניווט ספורטיבי בשטח בנוי, במקרה זה של מתחם שרונה בתל אביב. סוג המפות הנוסף, והוא הנפוץ יותר הוא מפות ביער (ראו תמונות בהמשך)
במפה יש מספר צבעים:
לבן יער שניתן לנוע בו לכל הכיוונים. ( רוב הניווטים מתקיימים ביערות ולבן הוא צבע נטרלי )
צהוב שטח פתוח או פתוח בחלקו
ירוק צמחיה ותאור העבירות דרכה – ככל שיותר ירוק כך העבירות הולכת ויורדת
חום צורת השטח והבדלי הגובה באזורים השונים במפה
שחור שבילים, סלעים, ופרטי נוף מלאכותיים
כחול פרטי נוף הקשורים למים
אדום/סגול מסלול הניווט שלך, אותו יש לעבור

כמו כן, לכל מפה יש מקרא מפה ובה פירוט הסימונים המצויירים על המפה, מגדול לקטן.

[align=Center]זהו מקרא מפה

מהמקרא ניתן להבין מהי התחנה אותה אתם מחפשים.[/align]

!אוקיי, שכנעת אותי, בא לי ללכת לניווט!

מצויין, לאיגוד הניווט הישראלי יש אתר אליו תוכלו להיכנס פה

באתר תוכלו להתעדכן בלוח האירועים, מיקומי תחרויות ועוד.

?מה את אומרת על ניווט ספורטיבי?

אני מאוהבת בניווט ספורטיבי. זהו ספורט שמצריך מחשבה ומשלב בו ריצה. כל ניווט מאתגר אותי מחדש ובכל ניווט אני משתפרת עוד עוד, זו השתפרות שלא נגמרת. כמובן שיש ניווטים שיותר קשים ויש כאלו שפחות, אך אני תמיד נהנית ולא פורשת. אני מנווטת כבר ארבע שנים ובכל שנה השתנתה לי קטגוריה השתנה לי מסלול והייתה לי הסתגלות חדשה. הכרתי מהניווטים אנשים מדהימים, בין אם הם בני גילי ובין אם לא. אני חושבת שניווט הוא ספורט שיכול להתאים לכולם מכל הגילאים, בסך הכל צריך לנסות. למשל, ש עוד מעט ניווט בספארי, תבואו, תנסו יהיה כיף. ניווט הוא ספורט לחיים, הוא ספורט שמפתח אחריות ותשומת לב לפרטים. בין אם זה הזהירות של "לא לקפוץ מצוקים יותר מידי גבוהים" ובין אם זה לשים לב שלא כדאי להיכנס לביצות. אני ממליצה לכם לבוא לנסות, להתעניין לקרוא. ואתם מוזמנים לשאול אותי כל שאלה שעולה על דעתכם.

לסיום, הנה מספר תמונות נוספות של מפות

User Posted Image

User Posted Image

מקווה שהצלחתי להבהיר קצת על ענף ספורט זה ואני עוד יותר מקווה שהצלחתי לשכנע מישהו לבוא להתנסות, זהו ספורט ששווה את המאמץ וכל המשפחה יכולה להנות בו. אז אם יש לכם עוד שאלות, תהיות ועוד אתם מוזמנים לפנות אלי :)

אז... נתראה בניווט הבא?

*חלקים מהמידע לקוחים מאתר איגוד הניווט הישראלי

הודעה זו נערכה ע"י Nico Di Angelo ב Aug 27 2016, 22:20 PM

--------------------
ליל

supercorp will rise

User Posted Image

“Supergirl may have saved me but, Kara Danvers, you are my hero”

Lena Luthor

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
53 285 302 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007