האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון / מנעולים ולחש האלוהומורה, למה משתמשים במנעולים?
פורסם ב: Feb 13 2018, 21:29 PM
צטט הודעה

so long, and thanks for all the fish!

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 17427
מגדר:
משתמש מספר: 50775
חפצי המשתמש: צפה

מנעולים ולחש האלוהומורה

User Posted Image

קודם כל, אני יודע שלא הייתי כל כך פעיל לאחרונה, הייתי מאוד עמוס, אבל אני מבטיח לחזור לפעולה ולהעלות פעילויות ודיונים באופן תמידי :) אז היום רציתי לדבר איתכם על משהו שהטריד אותי מאז שקראתי את הארי פוטר ואבן החכמים בפעם הראשונה. הדבר הזה הוא שכל הפרטיות בעולם הקסמים תלויה אך ורק על אמון. וזהו. אני אסביר, אך לפני כן- הנה קצת רקע שאתם צריכים לדעת:

מנעול

"מנעול, או בריח, מנעול או בריח הוא מכשיר המשמש לאבטחה של סגירת פתח.
המנעול יכול להכיל אמצעי נעילה שונים, אשר מאפשרים רק לאנשים מורשים לפתוח אותו."

אלוהומורה
אלוהומורה הוא לחש מהארי פוטר המשמש לפתיחת מנעולים שונים. ידוע כ "חברם של הגנבים". צורת ביטוי : אלו - הו - מו - רה.

ועכשיו לדיון.
כפי שאתם רואים, נוצרת כאן איזשהי בעיה. אנחנו יודעים שבעולם הקסמים משתמשים במנעולים, כי כפי שראינו הם מופיעים בכל מקום לאורך הספרים. דבר נוסף שמופיע בספרים הוא לחש האלוהומורה. דבר כזה יוצר בעיה רצינית.

דבר זה מונע מאכלוסיית הקסמים את הזכות לפרטיות כלשהי באשר היא. כל אחד הרוצה להיכנס למקום כלשהו, מאחר שרובם מוגנים במנעולים, יכול פשוט להטיל את לחש האלוהומורה, שכפי שראינו לא קשה להטילו מאחר שגם ילדים בני 11 שהרגע שמעו עליו בפעם הראשונה מסוגלים להשתמש בו. דבר כזה בהחלט בעייתי. אתם יכולים לדמיין עולם שבו אם אדם היה רוצה משהו נעול או היה רוצה להיכנס למקום אסור, כל שעליו לעשות הוא לנופף בידו? עכשיו אני יודע שיש את כל הלחשים האלה שמזכירים שיכולים להתנגד ללחש האלוהומורה. אך כפי שראינו בספר הראשון, זה לא דבר נפוץ בכלל - שכן זה נראה כאילו אפילו חדר עם כלב תלת ראשי אוכל בשר שמגן על החפץ החזק ביותר בהיסטוריה לא היה חשוב או מסוכן מספיק כדי להפעיל עליו לחש דוחה אלוהומורה.

מלבד כך שזה מונע מפרטיות להיות דבר שקיים, זה גם הופך את המנעולים לחסרי משמעות. אם אפשר לפתוח כמעט כל מנעול עם לחש אלוהומורה פשוט שהילדים לומדים בכיתה הראשונה שלהם, אז בשביל מה בכלל להשתמש במנעולים? אם יש מנעולים אז זה כאילו הדלת פתוחה. אם רוצים הגנה אמיתית, היו מטילים לחשים מונעי אלוהומורה - שגם הם לא דורשים מנעולים.

שלא לדבר על זה שכינויו של הכישוף הוא "חברם של הגנבים" (בתרגום חופשי מ "the Thieves's friend"), מה שרק מעודד את המסקנה שלי שהלחש יכול לעזור לפורצים וגנבים - שכן הכל מוגן על ידי מנעולים מוגלגיים רגילים. אתם לא חושבים שהקוסמים שלנו היו מוצאים פיתרון טוב יותר מלקוות שלאנשים יהיה כבוד לפרטיות?

שאלות מנחות :

למה לדעתכם עדיין משתמשים במנעולים? למה לא יוצרים אמצעי חדש וטוב יותר כדי לשמור על הפרטיות? האם פרטיות בעולם הקסמים היא בכלל חשובה? האם לדעתכם הדרך שבה התמודדו הקוסמים עם בעיית הפרטיות היא נבונה? למה לא כולם משתמשים בלחשים נוגדי אלוהומורה? תוסיפו כמובן כל מה שבא לכם ^^

--------------------
אופיר

".you keep using that word. I don't think it means what you think it means"
סלית'רין גאה (אך גריפינדור באתר), נצנצים זה מלכלך, וחד הקרן רצח את הגבינה.
אם למישהו בא להוסיף טקסט לחתימה היבשה שלי, תשלחו לי בה"פ.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Feb 15 2018, 14:24 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 4723
מגדר:
משתמש מספר: 59914
חפצי המשתמש: צפה

למה לדעתכם עדיין משתמשים במנעולים?
ובכן כדי לענות על השאלה אפשר להתייחס למקרה כלשהוא. המקרה למשל בו הדלת ששמרה על פלאפי או יותר נכון מהתלמידים שהיו מנסים להגיע לפלאפי. אז אני יכול להעז ולהגיד שבבית הספר הוגוורטס החיים כן:
תלויים אך ורק על אמון

בבית ספר ישנם חוקים. הצוות מאמין שהילדים ישמרו על החוקים ונותן בהם את האמון. במקרה בו הילדים עוברים על החוקים. הם שוברים את האמון. הם מקבלים עונש או אזהרה. וחוזרים למעגל הלימודיםץ שוב נותנים בהם אמון כלשהוא שלא יעברו על החוקים שוב. וחוזר חלילה. אז כן, ישנה כבר סיבה למה לדעתי משתמשים במנעולים כדי ליצור אמון בין המורים לתלמידים.
למה לא יוצרים אמצעי חדש וטוב יותר כדי לשמור על הפרטיות?
ובכן כן יוצרים. משום שהספר סובב סביב החיים בהוגוורטס (שהם כפי שאמרתי מבוססים על אותם המנעולים ועל האמון) אז בספר לא פוגשים הרבה שיטות נעילה אחרות וזה גורם את התחושה שזה נדיר ביותר.
האם פרטיות בעולם הקסמים היא בכלל חשובה? כן. נוצרו הרבה מאוד שיטות חוץ ממנעולים של מוגלגים למיגון. למשל: לחש הפידליוס, סלביו הקסיה, פרוטגו טוטאלום, רפאלו מוגלאטום (במקרה הזה זה הגנה ממוגלגים אבל לא משנה), מופליאטו, הסיסמאות שיש למגדלים שאין לי שום מושג איך זה עובד שם (יכול להיות שאפשר פשוט לפוצץ את זה או משהו), מיקום בלתי מפי, הגנה על החפצים כמו שהיה בספריה של הרמיוני בספר השמיני, הראי של ינפתא שהגנה היטב על אבן החכמים מפני וולדמורט (עד שהארי החליט לרדת למטה ולהגיש לו אותה על מגש של כסף) וכו'...
האם לדעתכם הדרך שבה התמודדו הקוסמים עם בעיית הפרטיות היא נבונה?
בהחלט. לחש האלוהומורה נוצר בשביל לפרוץ מנעולים של מוגלגים. וכל קוסם שמשתמש במנעולים האלו זוהי בחירה שלו והוא מוזמן לשאת בתוצאות. ישנו מגוון כשפים שהוזכר למעלה שניתן להשתמש בו.
למה לא כולם משתמשים בלחשים נוגדי אלוהומורה?
ובכן זוהי כבר נקודת המבט של השואל. נקודת המבט שלי אחרת ולכן אני אחלוק על בסיס השאלה ואטען שהקוסמים כן משתמשים בכשפים הגנה דוחי אלוהומורה. ושוב משום שהספר עוסק בעיקר בחיי0 בהוגוורטס שהם לאו דווקא מייצגים את החיים האמיתיים נוצרה האשליה שכמעט אף אחד לא משתמש בכשפים דוחי אלוהומורה.

--------------------
זה אבי ✨ חיבוק לתמר ✨ בעצם גם לסיוון ✨ זקנינו ✨
✨ אליס קסומה וגלידה ✨ אלכס חזרה כדי להיות בפרישה✨

User Posted Image
אבי.. אבי.. אבי.. ואני אפסיק לכתוב אבי לפני שאשכח מה רציתי לכתוב אז אתה מקסים וגאון כזה, וקסם✨
אתה משתמש קסום קסום (לא הכיהכי כי ששש)
אז כולכם ללכת ולהכיר אבי, כיכי אמרתי. ואני לא מאיימת עליכם בכלל
ו ואוהבת3>

"כל אחד הוא חיה. תמצאו את עצמכם."- תקשיבו לאבי אנשים, דברי גאון.
אנשים קסומים העולם מחזיק לכם אצבעות

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
73 305 322 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007