האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר|המפנה
פורסם ב: Aug 10 2018, 06:38 PM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 14917
משתמש מספר: 62302
חפצי המשתמש: צפה

המפנה
User Posted Image

שם הספר: המפנה|Reached
שם הסופרת: אלי קונדי|Ally Condie
שנת הוצאה באנגלית: 2012
שנת הוצאה בעברית: 2014
גוף הוצאה באנגלית: Dutton Juvenile
גוף הוצאה בעברית: כנרת, זמורה-ביתן
ארץ ושפת מקור: אנגלית אמריקאית
שם המתרגמת: אביגיל בורשטיין
ז'אנר: מדע בדיוני
סדרת ספרים: טרילוגיית הבחירה, ספר שלישי

תקציר העלילה
גב הספר
אחרי שעזבו את הקהילה כדי להצטרף יחד אל ההתקוממות הגדולה, קאסיה וקי נאלצים שוב להיפרד. קאסיה נשלחת לעבוד עבור ההתקוממות הגדולה מתוך הקהילה, ואילו קי מוצב מחוץ לגבולותיה. אבל שום דבר אינו מתרחש כצפוי, ועד מהרה צצות תעלומות חדשות.
קאסיה זועמת על כל מי שמאיימים לקחת לה את הדברים החשובים מכול – משפחה, אהבה, חופש בחירה. והמהפכה השקטה שלה עומדת להתפרץ במרד אדיר.

תקציר שלי
לאחר שהצטרפו להתקוממות הגדולה במרד נגד הקהילה, קאיסה חזרה לעבוד בשביל ההתקוממות בתוך הקהילה, וקי נהפך לטייס בספינות האוויר ביחד עם אינדי. בנתיים, זאנדר עבד בתור רפאן בשביל ההתקוממות הגדולה, והכין את עצמו לשלב הראשון במרד.
כשההתקוממות משחררת מגפה בשביל לגרום לתושבי הקהילה להצטרף אליהם, המגפה מתפשטת במהירות רבה יותר ממה שציפו לה ומתן התרופות נהיה עבודה קשה יותר. בנוסף, המגפה משתנה והתרופות כבר לא עובדות על חלק מהחולים.
קאיסה, זאנדר וקי מגיעים אל ההרים, אל תושבי כפר הסלע, בשביל לעזור להכין את התרופה למגפה החדשה. שם הם פוגשים חברים חדשים וותיקים, ומנסים לפתור את התעלומה של המגפה.
אבל לאט לאט הם מבינים שהתקוממות הגדולה היא לא באמת שונה מדי מהקהילה, ושהקברינט הוא לא בהכרח מישהו שהם יכולים לתת בו אמון.

דעה אישית
וואו. זה מה שיש לי להגיד על הספר הזה. וואו.
אוקיי, בתחילת הספר הייתי בטוחה שהעלילה עוברת מהר מדי, ושהקטע הסופי בספר קרה מוקדם מדי ועכשיו יש יותר מחצי ספר שיהיה משעמם וחסר תועלת. אבל אז המשכתי לקרוא, והבנתי שטעיתי בגדול! הספר היה מותח, מעניין, מרתק, ואולי אפילו יותר טוב משאר הספרים בטרילוגיה.
זה היה מן ספר כזה עם סוף פתוח מדי, אולי הכי פתוח שקראתי בחיי כי אתה פשוט נעצר על איזה קטע נורמלי לחלוטין ואתה כזה: "לא רגע! אבל מה קרה עם הזה! ומה קרה עם הזה! ועם הזה!" אבל להגיד את האמת, הסוף הזה היה ממש מספק כי הוא ענה לי על כל דבר ששאלתי במהלך הטרילוגיה. זה היה הסוף הכי פתוח שקראתי, והכי סגור שקראתי.
הדמויות היו מדהימות כמו תמיד. אהבתי שאלי קונדי פיתחה יותר את הדמות של זאנדר. זה ממש הוסיף לדעתי. וגם הדמויות החדשות היו מקסימות והדמויות הישנות גם היו מקסימות. למרות שזה היה ממש מבלבל שבספר השני קראו לו בתרגום איליי, ובספר השלישי קראו לו בתרגום אלי. זה היה ממש מבלבל ומציק לי בעין ולא הבנתי כלום בהתחלה.
הכתיבה הייתה מקסימה, אבל נראה לי שהיו שם יותר מדי פרקים שלא היו צריכים להיות שם. לפחות לדעתי. (יש שם עמוד ריק אנשים. עמוד ריק. מה אני אמורה להבין מעמוד ריק?) אבל אהבתי את צורת הכתיבה אז זה בסדר D:
וואו. באמת בין הספרים הטובים שקראתי.

קל מאוד לבחור בין טוב לרע. הבחירות בין טוב לטוב קשות יותר בעיני. רציתי ליצור דמויות מושכות ומעניינות כדי שזו תהיה בחירה קשה.
-אלי קונדי

--------------------
אלכס עד שאמצא כינוי טוב יותר

"I guess if I had any advice to give to an Evan Hansen or a Connor Murphy is to try and realize that this point in your time, wherever you are, is short‑lived and everything comes in seasons and happens in seasons and that’s life. Life isn’t about finding out who you are. It’s about creating who you are and part of that creation is a wall. There is a bad place. But you just got to buckle down in those tough moments and keep going."

"So in Connor’s instance, he puts up walls because people put him in a box. For him it’s an opportunity for allowing Evan to see who he is and there is miscommunication and unfortunately, Connor dies and it’s sad because the audience doesn’t actually get to know who he is."

"Yes, but you know, that’s the thing. This word “bully” gets thrown around and the reality is, that’s not true. The only reason we use the term “bully” is because we are dealing with high school kids in this story. As adults everyone gets bullied every single day and no one calls it that. So the word “bully” actually minimizes what young people are going through. Connor isn’t a bully. He is someone who is misunderstood. If anything, he is someone who is put in a box and everybody goes around and they say “oh, don’t talk to that kid because he is different.”

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Aug 19 2018, 07:06 PM
צטט הודעה

Faster! You type like a one year old

פרטי משתמש
קבוצה: הנהלת הפורומים
חרמשים: 2146491379
משתמש מספר: 57621
חפצי המשתמש: צפה

כל הכבוד על הסיקור! קראתי את הספרים האלה כל כך מזמן, ולדעתי הפסקתי איפה שהוא בספר השני. בכל זאת, אפשר להבין מהביקורת שלך שלא מדובר בסתם ספר, ושאולי הגיע הזמן שאני כן אמשיך את מה שהפסקתי. הסיקור מאד מושקע, הוספת ציטוט של הסופרת והשקעת מאד בחוות הדעת והתקציר שלך. כל הכבוד! יתווסף ללינקייה :)

--------------------
חלי, 17, הנהלת הפורומים ואחראית שנה"ל, השאר כתוב בפרופיל. כינוי משותף עם הדס ואורטל

User Posted Image User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
34655 18270 38284 35316

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | כיסא פנוי | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס
טיול לגאורגיה

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2016 - 2007