האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר|וורקרוס
פורסם ב: Apr 20 2019, 13:29 PM
צטט הודעה

A Cat With A Hat In A Hat

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2548
מגדר:male
משתמש מספר: 62302
חפצי המשתמש: צפה

וורקרוס

User Posted Image

שם הספר: וורקרוס|Warcross
שם הסופרת: מרי לו|Marie Lu
שנת הוצאה באנגלית: 2017
שנת הוצאה בעברית: 2019
גוף הוצאה באנגלית: Pengiun books
גוף הוצאה בעברית: כתר ספרים
ארץ ושפת מקור: אנגלית אמריקאית
שם המתרגמת: ענבל שגיב-נקדימון
ז'אנר: מדע בדיוני
סדרת ספרים: וורקרוס, ספר ראשון

תקציר העלילה
גב הספר
אמיקה צ'ן מעריצה את הידאו טנקה, המיליאדר הצעיר שהמציא את משחק וורקרוס. זהו משחק בו המשתתפים נכנסים לתוך מציאות וירטואלית והופכים לשותפים לתחרויות מסמרות שיער ולמתחרים שטופי דם ויזע.
בניגוד להידאו טנקה העשיר, אמיקה היא ציידת ראשים ענייה, אין לה עבודה קבועה, ובעל הבית עומד לסלק אותה מהדירה העלובה שלה.
ברגע של חולשה, וכדי לזכות ברווח מהיר, אמיקה פורצת אל תוך משחק הפתיחה של טורניר וורקרוס הגדול. היא חושבת שהיא סמויה, אבל טעות קטנה אחת חושפת את ההות שלה לעיני כול. אמיקה מחכה שיבואו לאסור אותה, אבל אז מגיעה ההפתעה האמיתית: הידאו טנקה רוצה שהיא תהיה לצידו, ויש לו משימה בשבילה.
מרגע זה אמיקה נקלעת למציאות של עושר וכוח, זוכה לתשומת לב מלבלב מהרווק המבוקש בעולם, ובמקביל, יורדת לעומקו האפל של המשחק. מי רוצה להרוס את הבוס החדש שלה ואת האימפריה העצומה שבנה? ככל שאמיקה חופרת, התשובות מתרחקות והסכנה מתקרבת.

תקציר שלי
הידאו טנקה הוא מיליאדר צעיר שהמציא את משקפי נוירולינק כבר כשהיה בן שלוש-עשרה, היוצרים מציאות ויריטואלית עבור המשתמשים בהם. בעזרתן אפשר להשיג נקודות ולעלות רמות גם על הפעולות הכי פשוטות, ולשנות את העולם לפי רצונך. בנוסף למשקפיים הוא צירף משחק הנקרא וורקרוס, שעד מהרה נהפך למשחק המשוחק בעולם, בעל תחרויות עולמיות.
לעומת הידאו, אמיקה צ'ן היא נערה האקרית ענייה שתופסת פושעים תמורת כסף. כשבעל הבית מאיים לסלק אותה מהדירה שלה, ולאמיקה אין כסף לשלם לו, היא פורצת למשחק הפתיחה של טורניר וורקרוס בניסיון להרוויח כסף, אבל גליץ' חושף אותה לכל הצופים והשחקנים. אמיקה בטוחה שעומדים לעצור אותה, אבל במקום זאת היא מקבלת הצעת עבודה מהידאו טנקה בעצמו.
בזמן שהותה בטוקיו, היא פוגשת חברים חדשים, מתחברת אל האליל שלה, הידאו טנקה, ומגלה את האמת האפלה על המשחק וורקרוס.

דעה אישית
הספר הזה באמת היה ספר מדהים, כמצופה ממרי לו. (סתם לא, זה הרבה מעבר למצופה ממרי לו).
העלילה הייתה מעניינת, וקראתי את הספר כל כך מהר יחסית אליי. תלמרות שהיו קטעים שלא ממש אהבתי, כמו קטעי רומנס והשיט הזה, העלילה עדיין הייתה מדהימה. למרות שהיו פעמים שמאוד התאכזבתי ממה שקורה, או שזה היה נראה מוגזם מדי, ההמשך תמיד פיצה על זה בצורה מדהימה באמת.
הדמויות היו מדהימות, והצלחתי לאהוב כמעט את כל הדמויות. למרות שקצת התאכזבתי לפעמים מההתנהגות של דמויות מסויימות, ובמיוחד של אמיקה והידאו, עדיין הצלחתי לאהוב אותם ולקבל את הבחירות שלהם (טוב, בקושי). קצת הציק לי שהיו דמויות ששכחו מהן לחלוטין, כמו קירה, אבל בסופו של דבר זה היה לגמרי שווה את זה 3:
הכתיבה הייתה מדהימה, כמצופה ממרי לו כמובן, למרות שהיו כמה חלקים שהפריעו לי. אני חושבת שהיא קצת נסחפה עם קטעי הרומן, והם היו או מיותרים או מוגזמים מדי, אבל זאת רק אני. היו גם עוד קטעים, שאני מניחה שהם היו שגיאות הדפסה, שמאוד הציקו לי. בהדפסה תמיד שינו את הצורה שכתובות המחשבות מכתב נטוי לכתב מודגש כמה שהם רצו (כנראה זה היה ככה גם במקור, אבל אני לא יודעת), וגם סימנו את כל הפסקה עם המחשב מה שהיה מאוד מבלבל בהתחלה.
בנוסף, לכל האנשים כאן שקראו את אגדה, אני בטוחה שתוכלו לשים לב לדמיון בין הספרים. כמו למשל, שהדרך בה עובדות המשקפי מציאות מדומה ממש דומות למה שקרה באנטרקטיקה בספר אלוף, וגם אני בטוחה שתשימו לב לקשר המשפחתי בין דיי לאשר. היה ממש כיף לקרוא את כל האיסטר אגס האלו, ואני בטוחה שגם אתם תהנו 3:
בכל מקרה, ספר באמת מדהים ואני ממליצה לכולם לקורא.

שאר הספרים בסדרה
Wildcard - ספר שני

תהנו D:
User Posted Image

--------------------
"Magic isn't just a performance art, it's also a way of thinking. Many things in this world seem simple at first glance but play host to all sorts of secrets if you look deeper."

my name is not Ian but ok
he/him
Danganronpa|League of Legends|OMORI|The Owl House|Project Sekai

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
73 305 322 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007