האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

המבחנים המסכמים - כל הפרטים

חוקי הפורום 

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סרטים פיראטיים || דיון
פורסם ב: Jul 11 2019, 13:22 PM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 12082
מגדר:female
משתמש מספר: 69847
חפצי המשתמש: צפה

סרטים פיראטיים
- דיון -

סרט פיראטי הוא סרט המוצע להורדה או צפייה ישירה באינטרנט תוך הפרה של חוקי זכויות יוצרים. הסרטים מופצים בעיקר על ידי קבוצות מאורגנות הנקראות "Warez".
הסרטים הפיראטיים מגיעים בפורמטים שונים. ההפצות הראשונות של סרט מסוים הן בדרך כלל בעלות איכות ירודה (בשל מחסור במקורות), אך עם הזמן יוצאות גרסאות איכותיות יותר, כשיש מקורות טובים יותר.
- ויקיפדיה

לפני כמה ימים ראיתי את אחותי צופה בסרט במחשב. לאחר ששאלתי אותה איך היא השיגה את הסרט, היא ענתה לי שהיא מצאה אותו באינטרנט. לאחר עוד כמה שאלות התברר לי שהיא צפתה בסרט פיראטי. מבחינתה היה לגמרי בסדר לצפות בסרט, תוך כדי התעלמות מהעובדה שזה לא חוקי. גיליתי אנשים כמו אחותי חושבים שדברים לא חוקיים באותה המידה כמו צפייה פיראטית הם אסורים, אבל צפייה פיראטית לא תהיה להם בעיה לעשות. לדעתי, הדבר הזה מוזר, והבנתי שאני רוצה לשמוע דעות של אנשים אחרים בעניין.

אישית, אני מנסה להימנע ככל האפשר מצפייה בסרטים פיראטיים. יש לי בעיה שבה אני מפחדת שכל דבר שאני עושה הוא לא בסדר (או נגיד, שכל הודעה שלי בפורומים היא ספאם) ואני נלחצת מאוד כשאומרים לי שאני לא בסדר, כך שצפייה בסרטים פיראטיים, שממש מוגדרת כלא חוקית, מפחידה אותי. אבל אני לא אשקר ואגיד שכאשר יוצא איזה סרט שאני ממש רוצה לראות ואין אותו בנטפליקס אז עוברת לי המחשבה הזו בראש. למרות שאני נגד הדבר הזה, מכעיס אותי שיש סרטים שאני פשוט לא יכולה לראות בצורה חוקית. אני מתכוונת, כאשר סרטים כבר לא מוצגים בקולנוע ואין אותם בנטפליקס אני פשוט לא יכולה לראות אותם. סרט ספציפי שרציתי לראות הוא 'נעלי בלט' (Ballet Shoes), שיצא ב-2007, ויש אותו רק באמזון פריים טיים. ואסור לי לקנות אותו משם. כך שיש לי 2 אפשרויות: צפייה בסרט פיראטי או לא לצפות בכלל. לא צפיתי בו. ומה אם יש סרט ישן שאני רוצה לראות אבל אין אותו בשום מקום? רק בצפייה פיראטית? הרי, כאשר אצפה בו בצפייה פיראטית זה לא שיוצרי הסרט יכלו לקבל ממני כסף ולא קיבלו, זה לא שחברה שרכשה את הסרט יכלה לקבל ממני כסף ולא קיבלה, זה רק אני, צופה בסרט או לא צופה בסרט. כך שלפעמים הצפייה הפיראטית עוזרת ב'שימור' סרטים ישנים.
בעיה נוספת עם סרטים פיראטיים היא שהאתרים בהם הם נמצאים יכולים להיות זדוניים, או סתם מובילים לתמונות של דברים לא נעימים לעין (בלשון המעטה, כן?). לא הייתי רוצה שאחותי הקטנה תחשף לתכנים שהיא לא אמורה להחשף להם בגלל שרצתה בסך הכל לראות סרט.

ומה דעתכם על צפייה בסרטים פיראטיים? סקרנית לשמוע.

שאלות מנחות:
1. האם אתם בעד או נגד צפייה בסרטים פיראטיים?
2. האם אתם צופים/צפיתם בסרטים פיראטיים?
3. במידה והיה סרט שהייתם יכולים לראות רק באמצעות צפייה פיראטית, הייתם רואים אותו?
4. האם תוכלו לחשוב על דרך חוקית לצפייה בסרטים שתוכל להמעיט בשימוש בדרך הבלתי חוקית?

בנוסף:
סקר של HOT: יותר ממחצית מהישראלים צופים בתכנים באופן פיראטי - כלכליסט

--------------------
אלכס ✦ Phanton of the Opera ✦ Shadowhunters ✦ Sherlock ✦ 15.2 ✦ טו"ק

User Posted Image

First rule of shadowhunting... when something explodes, just keep walking. Never think twice. Never look away

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jul 14 2019, 18:29 PM
צטט הודעה

.Everything that kills me makes me feel alive

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 104047
מגדר:female
משתמש מספר: 40399
חפצי המשתמש: צפה

זה נושא מאוד בעייתי, כי אין אפשר לתבוע/להרשיע אנשים פרטיים הצופים באינטרנט באופן לא חוקי, יש המון, מליונים אם לא יותר. מצד שני, בתי המשפט עושים מאמץ רב למגר את התופעה (ללא הצלחה מרובה). אני אודה שגם אני רואה סרטים פיראטיים, אם הייתי צריכה ללכת לקולנוע כל פעם שרציתי לראות סרט מסוים, סביר להניח שהייתי מרוששת ושלא היה לי זמן לכלום. אומנם כיום יש אלטרנטיבות (שירותי VOD בדרך כלל) אך עדיין אין פתרון ממשי לתופעה. כי זה לא ריאלי ללכת לקולנוע כל פעם, ולא כל סרט יוצא היום לVOD. אני לא בעד התופעה, אבל אני לא חושבת שניתן למגר אותה ללא מציאת פתרונות יצירתיים, שיתאימו לקהל הרחב.

--------------------
♣ לא קוראים לי אני באה לבד ♣ דברים לשעבר ♣

"הוודאות שנפסיד במאבק, לא תמנע מאיתנו לתמוך בעניין שבעינינו הוא צודק."

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
8199 19092 19396 19819

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007