האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים


CSS Overriding Default Text Selection Color
מצנפת המיון
ברוך הבא Guest המערכת זיהתה אותך כלא ממויין, תוכל להתמיין כאן
 

פאנפיקים אחרונים
שם הפאנפיק: הארי פוטר, רק בוואטסאפ
עודכן ב: 18.07.2024

שם הפאנפיק: ווטסאפ של אנגליה הקסומה
עודכן ב: 18.07.2024

שם הפאנפיק: -pain-
עודכן ב: 18.07.2024

שם הפאנפיק: ויהי בימי שפוט הפלישתים
עודכן ב: 17.07.2024

שם הפאנפיק: כשהכל מתפרק
עודכן ב: 15.07.2024

 

ברוכים הבאים!
ברוכים הבאים לHPortal – פורטל הארי פוטר הישראלי!
 

דראקו מאלפוי

דראקו מאלפוי - מתוך הסרט החמישי בסדרה דראקו מאלפוי (נולד ב-5 ביוני, 1980), קוסם טהור-דם אשר למד בהוגוורטס, בית-הספר לכישוף ולקוסמות, בין שנת 1991 ועד לשנת 1998. מיד עם הגעתו לבית-הספר מוין לבית סלית'רין והפך לאויב ערמומי במיוחד בעבור הארי פוטר. כבנו של לוציוס מאלפוי, אחד מאוכלי המוות הנהלבים ביותר של הלורד וולדמורט, חונך דראקו על עיקרון לפיו טוהר-הדם הוא בעל חשיבות מרכזית בעולם הקוסמים. הוא היה אחד מן המדריכים יוצאי בית סלת'רין ואף לקח חלק בפלוגת הפיקוח במהלך השנה החמישית שלו, עד אשר אביו נכלא באזקבאן לאחר הקרב שבמחלקת המסתורין. בנקודה זאת, דרש ממנו הלורד וולדמורט לפצות על כישלונו של אביו. דראקו הופך לאוכל מוות כבר בגיל שש-עשרה, אך מתאכזב במהרה מאורח החיים. הוא לא היה מסוגל להשלים את משימתו העיקרית - רציחתו של אלבוס דמבלדור - פעולה אשר בוצעה בסופו של דבר על-ידי סוורוס סנייפ, אולם ביצע בפחד ובחוסר רצון שורה של תפקידים אחרים הקשורים בהתנקשות. הוא ומשפחתו ערקו אל מחוץ למדינה קצת לפני תום מלחמת הקוסמים השנייה, ובכך נמנע מאסרם באזקבאן בעקבות מבוסתו של הלורד וולדמורט. דראקו נישא לאסטוריה גרינגראס, אחותה הצעירה של דפני גרינגראס שלמדה עימו בבית סלית'רין. לשניים יש לפחות ילד אחד, שמוזכר בפרק האפילוג של "הארי פוטר ואוצרות המוות", סקורפיו מאלפוי.

ג'יי קיי רולינג, יוצרת דמותו, מציינת כי דראקו מאלפוי מסוגל למדר את חייו, מה שהופך אותו למיומן במיוחד בהלטת הכרה ובתחומים נוספים. היא אף נוהגת להשוות את דראקו לקרוב משפחתו המרוחק, רגולוס בלק, כשהיא מציינת ששניהם נמשכו בתחילה לארגון אוכלי המוות, אך המציאות של כוונותיהם העסיקה אותם הרבה יותר מדי. רולינג משווה את דראקו אף עם דאדלי דרסלי. בנוסף להיותם בריונים, דראקו דומה לדאדלי בכך שהוא בן יחיד ומפונק שנוהג לצוות את הוריו. רולינג מציינת שדראקו הוא בעל פחדנות מוסרית, אך עם כך לא שלילי לחלוטין.

דראקו מאלפוי מתואר כנער גבוה ורזה בעל תווי פנים מחודדות ועיניים אפורות וקרות. שיערו עוטה גוון בלונדיני, בשל בהירותו ניתן לטעות ולחשוב שהלבין בטרם עת. נוסף לשיערו, עורו גם הוא חיוור במיוחד. כאדם מבוגר, הוא הקריח קלות באיזור הרקות, מה שהדגיש את סנטרו המחודד. לאורך סדרת הספרים מצויינים קווי הדמיון בין דראקו לבין אביו, לוציוס מאלפוי. מאז היותו בן 16, נושא דראקו את האות האפל על זרועו השמאלית, סימן להצטרפותו אל הקבוצה.

חייו המוקדמים
דראקו מאלפוי נולד ללוציוס ולנרקיסה מאלפוי (לשעבר בלק) שניהם בני משפחות קוסמים ותיקות, טהורות-דם ועשירות. דרך אימו, דראקו הוא צאצא של בית בלק האצילי ועתיק היומין ונינו של פיניאס ניגלוס בלק.
משפחת מאלפוי גאה במיוחד בטוהר-הדם שלה ובמעמדה החברתי. עד לשנת 1996, הצליחו בני המשפחה לשמור על תדמית ציבורית מכובדת, זאת בהיותם בני בריתו של הלורד וולדמורט. לוציוס מאלפוי הוא אחד מאוכלי המוות שהצליחו להימלט מהכליאה באזקבאן לאחר מלחמת הקוסמים הראשונה בכך שטענו כי היו תחת השפעת קללת האימפריוס, בעוד שנרקיסה מאלפוי טענה כי רק הסכימה עם האידיאולוגיה של עליונות טוהר-הדם. בני הזוג מאלפוי פינקו את בנם ונתנו לו את הטוב ביותר של כל דבר. הדברים היחידים שהועברו לדראקו מהדורות הקודמים הם הדעות הקדומות כנגד המוגלגים, בני-המוגלגים, חצויי-הדם, חצויי-הגזעים ובוגדי-הדם. למעשה, דראקו גדל על עקרון לפיו יש לשנוא את כל מי שאינו מתאפיין בטוהר-הדם ואינו תומך בסוג אנשים זה.

שנות הוגוורטס

"יודע באיזה בית תהיה?"
"לא," אמר הארי, והרגיש טיפש יותר ויותר מרגע לרגע.
"טוב נו, הרי אף אחד בעצם לא יודע עד שלא מגיעים לשם, אבל אני בטוח שבסוף אהיה בסלית'רין, כמו כל המשפחה שלי - תאר לעצמך אם ישימו אותך בהפלפאף, אני חושב שהייתי עוזב את בית-הספר, לא?"
"מממ," אמר הארי, והצטער שלא היה לו משהו קצת יותר מעניין להגיד.

דראקו בשנתו השנייה, דו קרב  דראקו בשנתו החמישית כחלק מפלוגת הפיקוח  דראקו בשנתו השישית, חדר שירותים  דראקו בשנתו השישית, מכוון שרביט לכיוונו של אלבוס דמבלדור

שנה ראשונה
כאשר דראקו מגיע לסמטת דיאגון בשנת 1991 כדי לרכוש את הציוד לבית-הספר, הוא פוגש בהארי פוטר בחנות הגלימות של מאדם מלקין מבלי לדעת במי מדובר. הוא נושא נאום חסר סובלנות כנגדבני-המוגלגים וכנגד רובאוס האגריד, אך פרט לזאת פועל באופן ידידותי כלפי הארי. לאחר מכן, על רכבת ההוגוורטס אקספרס, דראקו מציע להארי את ידידותו. בעקבות היחס המשפיל שמגלה דראקו כלפי רון וויזלי, ובעקבות קווי הדמיון שמוצא הארי בין דראקו לבין דאדלי דרסלי, בן-דודו שנוהג לגלות כלפיו ביריונות, הוא מחליט לסרב להצעתו של דראקו, פותח למעשה באיבה ששוררת ביניהם עד לתום שנות לימודיהם.
בהגיעו אל הוגוורטס, מתמיין דראקו לבית סלית'רין, כמו גם חברים אחרים של משפחתו. הוא מוצא לעצמו זוג מעריצים מתרפסים, וינסנט קראב וגרגורי גויל, יוצאי בית סלית'רין. יחסו העוין של דראקו אל הארי מתבטא בניסיונו להביא את הארי לכדי ריתוק. הוא מתרעם כאשר תשומת הלב של בית-הספר מופנת כלפי הארי בשל תהילתו ובשל כשרון התעופה הנפלא שלו, שבסופו של דבר מאפשר לו להצטרף לנבחרת הקווידיץ' של גריפינדור בגיל מוקדם יותר מבדרך-כלל.
מאוחר יותר באותה השנה, דראקו מדווח לפרופסור מקגונגל על התכנית של רובאוס האגריד, הארי פוטר, רון וויזלי והרמיוני גריינג'ר, לפיה יבריחו את נורברט, דרקון המחמד של האגריד, אל מחוץ לשטחי הטירה. מקגונגל מענישה את השלושה על היותם מחוץ למיטות בשעת לילה מאוחרת, אולם תוהה כיצד נודע לדראקו אודות התכנית לולא היה גם הוא מחוץ למיטתו באותה השעה והאזין לשיחתם. כחלק מהעונש שלו, נאלץ דראקו לסייע להאגריד, להארי, לרון, להרמיוני (שנתפסו זמן קצר לאחר שהבריחו את נורברט מן הטירה) ולנוויל לונגבוטום (שניסה לאזהיר את הרבעייה מפני דראקו) לאתר את אחד מחדי-הקרן הפצועים שבשטח היער האסור. דראקו מתרעם בטענה לפיה הוא מוצא את המשימה כמשימה שנועדה לביצוע בידי משרתים.

שנה שנייה
בשנתו השנייה בהוגוורטס, דראקו תופס את תפקיד המחפש בנבחרת הקווידיץ' של סלית'רין. כתוצאה מכך, אביו, לוציוס מאלפוי, רוכש לכל חברי הקבוצה מטאטאים חדשים מדגם נימבוס 2001, אם כי הרמיוני גריינג'ר מעריכה בגלוי שסדר האירועים הוא הפוך. דראקו מגיב בחומרה על האשמתה זו של הרמיוני כאשר הוא מכנה אותה 'בוצדמית קטנה'. רון וויזלי מנסה להגן עליה כשהוא מכוון אל דראקו קללת פליטת חלזונות, אולם השרביט השבור שלו פועל כבומרנג ומחזיר אליו את הקללה. למרבה האירוניה, דראקו הוא הסיבה להפסד של סלית'רין לגריפינדור באותה השנה, זאת מכיוון שהיה עסוק בהשמצותיו כלפי הארי פוטר ולא הבחין בסניץ' אשר ריחף ליד אזנו. הארי מנצל את ההזדמנות ומפקיע את ריכוזו של דראקו, תופס לבסוף את הסניץ' ומביא את הניצחון לבית גריפינדור. בסוף המשחק, דראקו ננזף על טיפשותו בידי קפטן הקבוצה, מרקוס פלינט.
במהלך פגישה קצרה של מועדון הדו-קרב בשנתו השנייה, מתמודד דראקו מול הארי בדו-קרב קוסמים. דראקו מבצע קסם סבוך ומצליח לגרום לנחש להופיע בזירת הקרב, אולם מתאכזב כאשר הארי מסכל את המתקפה כשהוא מדבר עם הנחש בלחשננית. בעקבות התקרית, רבים נהגו לחשוב שהארי הוא היורש של סלית'רין, שפתח את חדר הסודות ושיחרר את המפלצת.
בעקבות דעותיו הקדומות ביחס לבני המוגלגים ובעקבות המסורת המשפחתית שלו הדובקת בבית סלית'רין, הארי, רון והרמיוני חושדים כמעט מיד בדראקו כיורש של סלית'רין. על כן, מחליטים השלושה להידמות לתלמידי בית סלית'רין ולנסות להוציא מדראקו מידע מבלי ידיעתו. כדי לממש את התכנית, רוקחת הרמיוני בשירותי הבנות שבקומה השלישית את שיקוי הפולימיצי. בעזרתו, מצליחים הארי ורון להידמות לגרגורי גויל ולוינסנט קראב בהתאמה. בשיחה עם דראקו בחדר המועדון של סלית'רין, מבלי משים הוא מספר לשניים על כך שהוא אינו היורש של סלית'רין ושהוא אינו יודע מי עומד מאחורי תואר היורש האמיתי. דראקו מוסיף ואומר שהחדר נפתח בפעם האחרונה לפני חמישים שנה. הוא חותם את דבריו כשהוא מוסיף את העובדה לפיה הוא מעוניין לסייע ליורש בפעולותיו.

"פוטר הקדוש, ידיד הבוצדמים," אמר מאלפוי לאיטו. "עוד אחד שאין לו נאמנויות של קוסם, אחרת הוא לא היה מסתובב עם הבוצדמית המלוקקת הזאת, גריינג'ר. ואנשים עוד חושבים שהוא היורש של סלית'רין!"
הארי ורון המתינו בנשימה עצורה: עוד שנייה ומאלפוי יגלה להם שהוא עצמו היורש. אבל אז בדיוק -
"הלוואי שידעתי מי זה," אמר מאלפוי בארוניה. "הייתי עוזר לו."

דראקו הוא אינו היורש של סלית'רין, אולם למשפחתו חלק מכובד בפתיחתו המחודשת של חדר הסודות. למעשה, אביו של דראקו הוא שזמם להביא את החדר לכדי פתיחתו מחודשת בכך שהשתיל את היומן הישן של טום רידל אצל ג'יני וויזלי, תלמידת שנה ראשונה, אם כי היעד האמיתי בתכנית היה ארתור וויזלי, אביה. לא ידוע אם דראקו היה מודע לתחבולה זאת של אביו, אם כי לפי דבריו להארי ולרון בחדר המועדון של סלית'רין, נראה כי לוציוס חסך ממנו את המידע בנושא.

שנה שלישית
מאלפוי מתחיל את שנתו השלישית כשהוא מלגלג על הארי פוטר בשל חששו מפני הסוהרסנים שהוצבו בכניסות להוגוורטס עקב בריחתו של סיריוס בלק מאזקבאן. הוא אף מספר להארי על פשעיו של בלק ביחס להוריו המנוחים, להם הארי לא היה מודע משך זמן מה, ואומר שאם מישהו היה מסגיר ומוסר את ההורים שלו לרציחתם - כך הואשם בלק ביחס להוריו של הארי - הוא היה מחפש נקמה.
באחד מהשיעורים לטיפול בחיות הפלא, דראקו מתגרה בהיפוגריף שמכונה בקביק ונפצע. למרות היותו פצוע באמת ובתמים, הוא מגזים בנוגע לחומרת פציעתו, זאת כדי למשוך את תשומת הלב ולנצל את האירוע כנגד הפרופסור שהעביר את השיעור, רובאוס האגריד. כאשר דראקו לועג לו על האופן בו הוא כועס כתוצאה מהמקרה, הרמיוני גריינג'ר סוטרת לו בכעס. לוציוס מנסה להביא את ההיפוגריף לכדי הוצאה להורג, ובסופו של דבר גם מצליח, אולם ההיפוגריף ניצל בזכות מאמציהם של הארי ושל הרמיוני.

שנה רביעית
בשנת 1994, דראקו והוריו נוכחים באליפות העולם בקווידיץ', תוך שהם חולקים את תא הכבוד יחד עם שר הקסמים, קורנליוס פאדג'. דראקו מתגרה בהארי פוטר, רון וויזלי והרמיוני גריינג'ר כאשר קבוצה של אוכלי מוות משליטים טרור במחנאים, לועג למוגלגים על הפעולות שמבצעים בהם אוכלי המוות ורומז שהם עלולים לבצע את אותם הפעולות גם בהרמיוני גריינג'ר מתוקף היותה בת-מוגלגים.

רון אמר למאפלוי ללכת לעשות משהו שהוא לא היה מעז לומר אילו הגברת וויזלי הייתה נוכחת.
"לא יפה לקלל, וויזלי," אמר מאלפוי, ועיניו הבהירות נצצו. "לא כדאי שתסתלקו מכאן מהר? אתם לא רוצים שהם יראו אותה."
הוא הורה בראשו לעבר הרמיוני, ובאותו רגע נשמע מאזור המאהל קול נפץ כמו של פצצה, והבזק של אור ירוק האיר לרגע את העצים סביבם.
"מה אתה רומז פה?" אמרה הרמיוני בהתרסה.
"גריינג'ר, הם מחפשים מוגלגים," אמר מאלפוי. "את רוצה להציג לכולם מלמעלה את התחתונים שלך? כי אם כן, כדאי לך להישאר פה... הם מתקרבים לכאן, וזה יצחיק את כולנו מאוד."
"הרמיוני היא מכשפה," סינן הארי.
"איך שתגיד, פוטר," אמר מאלפוי בחיוך מרושע. "אם נראה לך שהם לא יצליחו לזהות בוצדמית, תישארו כאן."

במהלך השנה הרביעית שלו, טירת הוגוורטס מארחת את טורניר הקוסמים המשולש, ולמרותו של דראקו הארי נבחר כאחד מהמתמודדים של בית-הספר למרות היותו צעיר מכדי להשתתף בתחרות. בין פעולותיו, דראקו תומך בסדריק דיגורי, מתמודד נוסף של בית-הספר, עונד את אחת מסיכות 'פוטר הוא מסריח' ומתגרה בהארי תוך שהוא טוען שהוא אינו יצליח להחזיק יותר מדקות בודדות בחברת דרקונים. נוסף לכך, הוא אף משמש כמקור המידע והתנופה לכתבותיה המשמיצות של ריטה סקיטר בנוגע להאגריד, הארי והרמיוני עבור הנביא היומי.
כאשר דראקו מנסה לקלל את הארי בראשית שנת הלימודים, הוא מעורר את זעמו של המורה להתגוננות מפני כוחות האופל, אלאסטור מודי (בסופו של הספר הרביעי בסדרת הספרים אנו מגלים שמאחורי דמותו של אלאסטור הסתתר למעשה ברטי קראוץ' הבן), שמשנה את צורתו לצורת נמייה ומקפיץ אותו בחדר בתור עונש על כוונותיו. לאחר שהפרופסור מקגונגל עוצרות אותו, דראקו נבוך לעומת התלמידים המשועשעים. לאורך שנת הלימודים, תלמידי בית-הספר לא חדלו מלהזכיר לדראקו את התקרית המביכה. בעוד שהוא זוכה לשלל כינויים מצד רון וויזלי וחבריו, התלמידים נהגו להבהיל את דראקו עד כדי צמרמורת כשטענו שעין-הזעם ניצב מאחוריו.
דראקו מגיע לנשף חג המולד מאוחר יותר באותה השנה כשהוא אוחז את ידה של פנסי פרקינסון, שלובשת גלימת טקס שחורה שגורמת לה להיראות כמו כומר, לפי נקודת מבטו של הארי.
עם הכרזתו של הארי על שובו של הלורד וולדמורט בסוף שנת הלימודים, דראקו מכריז על נאמנותו כלפיו ומצהיר שהיה שמח לו רון והרמיוני היו מתים תחת שלטונו. נוסף לזאת, הוא לועג על כך שהארי בוחר לעמוד בצד המנוגד ללורד וולדמורט. הוא אף לועג ומפקפק בנסיבות מותו של סדריק דיגורי, אך לפני שהוא מצליח לסיים הוא נפגע מקללותיהם של הארי, הרמיוני, רון, פרד וג'ורג' וויזלי.

שנה חמישית
בשנתו החמישית, דראקו מכהן כמדריך יוצא בית סלית'רין יחד עם פנסי פרקינסון. הוא לועג להארי פוטר לאור העובדה לפיה לא התקבל לצוות המדריכים של בית גריפינדור, זאת בניגוד לחבריו, רון וויזלי והרמיוני גריינג'ר. באותה השנה הוא גם כותב את תמליל השיר המשפיל "וויזלי הוא המלך", אשר לועג ליכולתיו של רון כשומר בנבחרת הקווידיץ' של גריפינדור. המצאתו של השיר, כמו גם הכפשת שמם של מולי וויזלי, ארתור וויזלי ולילי פוטר, מביאים את הארי ואת התאומים לבית וויזלי לפתוח בעימות עם דראקו, מה שגורם להם להיות מורחקים ממגרש הקווידיץ'. הרחקתם זאת מתבטלת עם סילוקה של דולורס אמברידג' מבית-הספר.
מאוחר יותר באותה השנה, דראקו מצטרף לפלוגת הפיקוח של
דולורס אמברידג', וברור שהוא נהנה מהכוח שמוענק לו ביחס לתלמידים אחרים. דראקו תופס את הארי בורח מהפגישה האחרונה של צבא דמבלדור ומקבל חמישים נקודות. נוסף לכך, הוא אחד מתוך חברי פלוגת הפיקוח שתופסים את הארי ואת חבריו לצבא דמבלדור בעת שהם מנסים לגלות את מקום הימצאו של סיריוס בלק, זאת לאחר שהארי רואה בחזיונו את סיריוס המעונה בידי הלורד וולדמורט. הארי פוטר, רון וויזלי, הרמיוני גריינג'ר, ג'יני וויזלי, נוויל לונגבוטום ולונה לאבגוד מוחזקים על-ידי פלוגת הפיקוח במשרדה של אמברידג'. לפני שאמברידג' מספיקה לממש את האיום שלה, לפיו תשתמש בקללת קרושיאטוס כדי לגרום להארי לדבר, הרמיוני מאלתרת ואומרת שחברי הקבוצה ניסו ליצור קשר עם אלבוס דמבלדור בנוגע לנשק שהוא מתכנן להפעיל כנגד משרד הקסמים. דראקו נושא על פניו מבט של להיטות וחמדנות לשמע דבריה של הרמיוני, שהרי דולורס לא מאפשרת לו או לשאר חברי פלוגת הפיקוח להצטרף אליה, אל הארי ואל הרמיוני בעת הליכתם לכיוון היער האסור, כדי לחשוף את הנשק הסודי של דמבלדור לכאורה.
לאחר שאמברידג' עוזבת, חברי צבא דמבלדור הנותרים משתמשים בשורה מרשימה של לחשים וקללות כדי להימלט מהמשרד. דראקו נפגע מקללת עטלפי הנזלת של ג'יני. עד מהרה מתברר כי הרמיוני שיקרה בנוגע לנשק הסודי של דמבלדור. אמברידג' נשבת בידי הקנטאורים, וחברי צבא דמבלדור טסים אל משרד הקסמים, שם מתפתח הקרב על מחלקת המסתורין.
לאחר שאביו של דראקו נראה כשהוא משתתף בקרב, הוא נאסר באזקבאן. דראקו נסער במיוחד בעקבות מאסרו של אביו. הוא מאשים בעיקר את הארי, נשבע להתנקם ותוקף אותו לקראת סוף שנת הלימודים באמצעות
וינסנט קראב וגרגורי גויל. חברי צבא דמבלדור באים להגנתו של הארי, וכתוצאה מכך דראקו, קראב וגויל נראים בסופו של דבר מכוערים כמו חלזונות.

שנה שישית
לקראת סוף שנת 1996 דראקו הצטרף לשורת אוכלי המוות כתחליף לאביו, שהיה באזקבאן. הוא השוויץ באוזני תלמידי סלית'רין, ברכבת להוגוורטס, שניתנה לו משימה. ולמרות זאת, ככל שהשעה קרבה, דראקו נהיה מפוחד יותר ויותר שהוא יכשל במשימתו שנראתה בלתי אפשרית, להרוג את אלבוס דמבלדור על-ידי הכנסת אוכלי המוות להוגוורטס.
נרמז שוולדמורט נתן לו משימה זו, בידיעה שהוא ייכשל, במטרה להעניש את לוציוס מאלפוי על כישלונו במחלקת המסתורין. בטחון המשפחה נח על הצלחתו של דראקו במשימה.
כאשר הארי שמע במקרה חלקים מסוימים של השיחה של דראקו עם חבריו הסלית'רינים בנוגע למשימה, דראקו השתמש בקללת פטרי פיקוס טוטאלוס בכדי לשתק את הארי, ושבר את אפן, כנקמה על כליאתו של לוציוס, מה שגרם לשנאה של הארי כלפי דראקו לגדול עוד יותר.

דראקו תכנן לתקן ארונית מעלימה שפיבס שבר ארבע שנים קודם לכן. בשנתו האחרונה בהוגוורטס, סלית'ריני אחר, גרהם מונטגיו, נדחף לתוכה,וכמוצא אחרון התעתק, ומצא את עצמו בחלל לא מוגדר. הוא סיפר לדראקו שבזמן הזמן ששהה בחלל הלא מוגדר הוא שמע קולות גם מהוגוורטס, וגם מהארונית התואמת שהייתה בבורגין וברקס. דראקו הבין שאם הארונית השבורה תתוקן, הארוניות יוכלו לשמש דרך מעבר לבית הספר.
בחופשת הקיץ שלפני השנה השישית, דראקו תחקר את בורגין, הבעלים של בורגין וברקס, לגבי תיקון הארונית, ופקד עליו לשמור על הארונית שהייתה בחנות. כהוכחה לשותפותו עם וולדמורט, הוא חשף בפניו את סימן האופל שהיה צרוב באמת ידו, בעודו מאיים לשלוח את פנריר גרייבק לתקוף אותו, במקרה שהוא לא יציית לו.

"...הוא רגיש, אנשים מתעללים גם בו. הוא מרגיש בודד ואין לו בכלל עם מי לדבר, אבל לא מפחד להביע את הרגשות שלו ולבכות!"
- מירטל המייללת על דראקו מאלפוי.

פעמיים במהלך שנת הלימודים, דראקו פחד שלא יצליח לתקן את הארונית, ומתוך ייאוש ניסה להתנקש בדמבלדור בעזרת הברחת ענק מקולל, ושליחת יין דבש מקולל אליו. שני ניסיונות אלו נכשלו, וכתוצאה מכך האנשים הלא נכונים נפגעו.
הלחץ החל להשפיע על מאלפוי לרעה, והוא הודה בפחדיו בפני מירטל המייללת, אחת מרוחות בית הספר. באחד ממקרים אלו, הארי פוטר נכנס לחדר. דראקו הגיב בהטלת קללת הקרושיאטוס, אך הארי פגע בו בסקטומסמפרה לפני שהספיק לסיים את הכישוף. פרופסור סנייפ, שהגיע למקום סייע בריפוי פציעותיו. מאחר וסנייפ לא רצה להיות מזוהה עם הקללה שהוא עצמו המציא, הארי קיבל ריתוק לסמסטר, בעשיית משימות חסרות תועלת, במקום סילוק מהוגוורטס, עונש שפרופסור מקגונגל תמכה בו במלואה, וחשבה שיהיה יותר מהוגן.

בסופו של דבר, דראקו הצליח לתקן את הארונית המעלימה, והשתמש בה כדי להכניס את אוכלי המוות להוגוורטס. לאימתו, פנריר גרייבק, איש הזאב האכזרי, היה איתם.
הוא המשיך לראש מגדל האסטרונומיה, והצליח ללכוד בפינה את דמבלדור, שהיה חלש ולא מוכן להתקפה. הוא הצליח לפרוק אותו מנשקו, ברגע בו דמבלדור הטיל על הארי לחש משתק, בלי ידיעתו של מאלפוי. ולמרות זאת, כשלדראקו ניתנה האפשרות להרוג את דמבלדור, הוא לא הצליח לגרום לעצמו לעשות זאת. בעודו עומד עם שרביט שלוף כלפיו, דמבלדור רק הראה את נכונותו להגן על דראקו ועל משפחתו, והמשיך להציע לסייע לו ולמשפחתו 'לעבור לצד האמת'.
בסופו של דבר, דראקו לא היה מסוגל לעשות את זה, והחל להוריד את שרביטו. סנייפ, שנדר לנרקיסה את הנדר הכובל, בו נדר שיתערב אם דראקו יכשל במשימתו, השתמש בקללה הממיתה ורצח את דמבלדור.
מיד לאחר מכן הוביל את דראקו מחוץ לחצר בית הספר, ככל הנראה למקום מבטחים.
כאשר דראקו פרק את דמבלדור מנשקו, בלא יודעין, הוא זכה באמונים של שרביט הבכור, אחד משלושת אוצרות המוות.

לקראת משימתו, דראקו התאמן ושיפר את יכולותיו, ולמד להצליח לחסום קסמים ללא קול.
בנוסף, הוא השתפר בהלטת הכרה, בהדרכתה של דודתו בלטריקס לסטריינג', והצליח לבצע את לחש הפטרונוס המסובך ביותר, אם כי הוא לא יכל עדיין לייצר פטרונוס מלא.

בהתמקדותו של דראקו בתיקון הארונית המעלימה, הוא חווה שינויים גלויים רבים. נראה היה שהוא איבד עניין בקווידיץ', והוא הרשה (ואולי אפילו שילם) להרפר לקחת את מקומו בקבוצה. בנוסף, הוא הזניח את לימודיו, לא הגיש שתי משימות בשינוי צורה וקיבל ריתוק, וגם לא דאג לחובותיו כמדריך, אותן הוא ביצע בשמחה בהתעללויות בתלמידים הקטנים ממנו.
שינוי נוסף בדראקו היה שאיבד את אמונו בסנייפ, והיה מוכן לדבר רעה עליו בפניו של סנייפ.
חברתית, דראקו אילץ את קראב וגויל לקחת את שיקוי הפולימיצי ולהשתנות לילדות קטנות, כדי לשמור מבחוץ על חדר הנחיצות, בזמן שלא הסכים לספר להם דבר, וכנראה הרחיק אותם ממנו.
דראקו גם בילה פחות זמן בללעוג להארי ולחבריו, למרות ההזדמנויות הרבות. התנהגותו של דראקו תסכלה את הארי, שלא היה מסוגל לגלות בדיוק מה דראקו זומם, למרות מאמציו הקשים.

שנה שביעית
דרך הקשר שלו אל מחשבותיו של וולדמורט, הארי ראה את דראקו משתתף, בעל כורחו, בפעילויות של אוכלי מוות, לפני תחילת שנת הלימודים של 1997-1998. דראקו חזה במותה של צ'ריטי ברבג', ועינה את ת'ורפין ראול בפקודתו של וולדמורט.
לפי יחסו המלגלג של וולדמורט לקשר של המאלפויים לאיש הזאב רמוס לופין, דרך נישואיו לנימפדורה טונקס, והערות מאוחרות יותר שנעשו על-ידי וינסנט קראב, נראה היה שהמאלפויים איבדו חלק ניכר מהשפעתם במעגל אוכלי המוות. למרות זאת, דראקו היה אחד מהתלמידים המועדפים בשנה השביעית בהוגוורטס, בתור היותו טהור- דם עם קשרים לאוכלי המוות.

"למי אכפת ממה שאתה חושב? אתה כבר לא מחליט עלי, דראקו, אתה והאבא שלך מחוקים".
- וינסנט קראב למאלפוי בחדר הנחיצות.

במהלך חופשת חג הפסחא, דראקו חזר לאחוזת מאלפוי. הוא נקרא על-ידי הוריו ודודתו בלטריקס לאשר את זהותם של הארי, הרמיוני ורון, שנתפסו על-ידי קבוצה של חטפנים, בראשו של פנרייר גרייבק.
הוא הראה חוסר רצון כשעשה זאת, ונמנע מלהביט בפניהם.
כשהרמיוני שיקרה תחת עינוי לבלטריקס לגבי חרבו של גודריק גריפינדור, היה זה דראקו שנשלח להביא את הגובלין, גריפהוק, מהצינוק כדי לאשר את דבריה.
במהלך הימלטות האסירים, פרצופו של דראקו נחתך על-ידי הנברשת שהופלה על-ידי דובי, ושרביטו נחטף על-ידי הארי, יחד עם שרביטיהם של בלטריקס ופיטר פטיגרו.

הקרב על הוגוורטס
מאוחר יותר באותה שנה, במהלך הקרב על הוגוורטס, ביחד עם וינסנט קראב וגרגורי גויל, דראקו בחר להשאר בבית הספר לאחר פינוי תלמידי הוגוורטס במטרה להביא את הארי פוטר לוולדמורט.
בהינתן ההערות הקודמות של לוציוס מאלפוי המרשות "לסלוח",זה נראה סביר שדראקו עשה את הניסיון כדי לגאול את משפחתו בעיני וולדמורט.
בהבדל משאר השנים שבהן דראקו שלט ביד רמה בקראב וגויל, קראב לא הקשיב לו ועשה כרצונו. למרות שדראקו צעק עליו לא להרוג אותם, קראב ירה קללות מסוכנות על הארי, הרמיוני ורון, כולל קללה הורגת ואש מקוללת.
קראב לא יכול היה לשלוט על האש המקוללת ששיחרר, וחדר הנחיצות התמלא במהירות באש.
דראקו סטה מדרכו לנסות להציל את קראב וגויל. הוא הצליח להגיע לגויל, שהובם על-ידי הרמיוני במהלך הקרב הקודם, על המטאטא של רון והרמיוני לפני שהוא נתן להארי להטיס אותם החוצה.
אם זאת, קראב נהרג באש, משאיר את דראקו מודאג למצבו.
מאוחר יותר, הארי, הרמיוני ורון הבחינו בדראקו מתחנן בפני אוכל מוות על חיוו ומסביר שהוא בצד אוכלי המוות.
הארי הימם את אוכל המוות ורון פגע בדראקו וקרא לו "ממזר בעל שתי פנים",
אפילו שזו הייתה פעם השנייה שהם הצילו את חייו באותו הלילה.
לאחר תבוסתו של וולדמורט, דראקו והוריו ישבו באולם הגדול, נראים לא בטוחים במקומם במהלך חגיגות הניצחון.

חיים מאוחרים
דראקו ומשפחתו נמנעו מכליאה באזקבאן, לאחר שינויי הצדדים שלהם ברגע האחרון.
בסופו של דבר, דראקו נישא לאסטוריה גרינגראס, אחותה הצעירה של חברה לכיתה מסלית'רין, דפני גרינגראס. לשניים נולד בן, סקורפיוס הייפריון מאלפוי.
ב-1 בספטמבר 2017, בעודו שולח את בנו לשנתו הראשונה בהוגוורטס, דראקו הבחין בהארי, רון, הרמיוני וג'יני בתחנת קינג קרוס ובירך אותם לשלום בהנהון מנומס.
מערכת היחסים בין דראקו והארי השתפרה מאז ימיהם בהוגרווטס, אך הם עדיין לא נחשבים חברים.מממנים


  ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
1108 2678 1730 1043


פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2007-2024