האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים


CSS Overriding Default Text Selection Color
מצנפת המיון
ברוך הבא Guest המערכת זיהתה אותך כלא ממויין, תוכל להתמיין כאן
 

פאנפיקים אחרונים
שם הפאנפיק: -pain-
עודכן ב: 23.06.2024

שם הפאנפיק: הארי רון והרמיוני קוראים הארי פוטר
עודכן ב: 23.06.2024

שם הפאנפיק: למה ככה? למה נבואה? למה ריק ריירדן?
עודכן ב: 23.06.2024

שם הפאנפיק: צל המוות - התחרות
עודכן ב: 23.06.2024

שם הפאנפיק: הארי פוטר, רק בוואטסאפ
עודכן ב: 21.06.2024

 

ברוכים הבאים!
ברוכים הבאים לHPortal – פורטל הארי פוטר הישראלי!
 

נוויל לונגבוטום

נוויל לונגבוטום

"יש לך אופי, ואומץ, ואבותיך היו בעלי דם נעלה. בתור אוכל-מוות תהיה נכס. אנחנו זקוקים לשכמותך, נוויל לונגבוטום."
"אני אצטרף אליך כשהגיהנום יקפא," אמר נוויל. "צבא דמבלדור!" הוא צעק, והקהל הריע – דומה שלחשי ההשתקה של וולדמורט אינם פועלים עליו.
- לורד וולדמורט ונוויל לונגבוטום בקרב על הוגוורטס, הספר השביעי.

פרופסור נוויל לונגבוטום (נולד ב-30 ביולי, 1980) היה קוסם טהור-דם שהחל את לימודיו בבית הספר הוגוורטס לכישוף ולקוסמות בשנת 1991, ומוין לבית גריפינדור. הוריו, אליס ופרנק לונגבוטום, היו הילאים ידועים וחברים במסדר עוף החול הראשון. זמן מועט לאחר שנוויל נולד, הם עונו בידי ארבעה אוכלי-מוות שעשו שימוש בקללת הקרושיאטוס, עד שאיבדו את שפיותם ונשלחו למחלקה על-שם ג'אנוס ת'יקי, בבית החולים של הקדוש מנגו למחלות ולפציעות קוסמים, מה שהותיר את נוויל לטיפולה של סבתו הקשוחה אוגוסטה לונגבוטום.

במהלך שנותיו בבית-הספר, נוויל היה לרוב תלמיד ביישן, מופנם ומגושם, וסבתו הרבתה לומר לו שהוא אינו טוב מספיק ושהוא כלל אינו משתווה להוריו ולהצלחותיהם. עם זאת, בשנותיו המאוחרות יותר, הוא הראה אומץ ונחישות: הוא נהיה חבר מרכזי בצבא דמבלדור, והשתתף בקרב במחלקת מסתורין, בקרב על מגדל האסטרונומיה ובקרב על הוגוורטס. בקרב על הוגוורטס, לאחר שדחה את הצעתו של וולדמורט וסירב להצטרף לשורותיהם של אוכלי-המוות, הוא השמיד את ההורקרוקס השביעי והאחרון כשערף את ראשה של הנחשית נגיני. בנוסף, הוא הנהיג את צ"ד במהלך שנתו האחרונה במטרה להתנגד לאוכלי-המוות הפרופסורים. בסוף מלחמת הקוסמים השנייה, נוויל נהפך להילאי לפני שהתמנה לפרופסור לתורת הצמחים בהוגוורטס, והתחתן עם חנה אבוט.

ביוגרפיה

חיים מוקדמים

"זה שבכוחו להביס את אדון האופל קרב ובא... הם שחמקו ממנו כבר שלוש פעמים, להם ייוולד הוא בשלהי החודש השביעי... ואדון האופל יסמן אותו כשווה לו, אך ברשותו יעמוד כוח שאדון האופל לא מכיר... ואחד מהם יומת בידי השני, כי איש מהם לא יוכל לחיות כל עוד ימשיך השני להתקיים... זה שבכוחו להביס את אדון האופל ייוולד בשלהי החודש השביעי..."
- נבואתה של סיביל טרלוני, הספר החמישי.

נוויל לונגבוטום נולד ב-30 ביולי 1980, להילאים אליס ופרנק לונגבוטום. בהיותו קוסם טהור-דם, הוא היה מקושר למשפחות קוסמים אחרות, כמו למשל משפחת וויזלי, משפחת קראוץ' ומשפחת בלק. הוריו של נוויל היו חברים במסדר עוף החול, ולאור זאת נאלצו לחמוק מהלורד וולדמורט לפחות שלוש פעמים. נוויל היה אחד משני הילדים אליהם התייחסה נבואתה של סיביל טרלוני על "זה שבכוחו להביס את אדון האופל". הילד האחר היה הארי פוטר, שאותו וולדמורט ניסה להרוג ב-31 באוקטובר, 1981, ועל ידי כך הפך את הארי לשווה לו, מה שהוביל לתבוסתו הראשונה של וולדמורט.
זמן מה אחר כך, כמה מאוכלי-המוות הנאמנים ביותר לוולדמורט, בלטריקס, רודולפוס ורבסטאן לסטריינג' וברטי קראוץ' הבן, התקיפו את משפחת לונגבוטום. פרנק ואליס עונו באמצעות שימוש בקללות קרושיאטוס, עד שאיבדו את שפיותם. אוכלי-המוות נשלחו לאזקבאן על פשעיהם ואילו פרנק ואליס לבית החולים "הקדוש מנגו", בו חיו את שארית חייהם ומבלי שיכלו לזהות את בנם. בסופו של דבר נוויל אומץ על ידי אוגוסטה לונגבוטום, סבתו מצד אביו.
סבתו של נוויל הייתה אישה קשוחה, אך הביעה דאגה כשנכדה לא הראה שום סימנים של קסם. קרובי משפחתו של נוויל חששו כי הינו סקיב, אך סברה זו התפוגגה כשאלג'י, דודה של אמו, תלה אותו מהחלון בקרסוליים, והרפה בטעות את האחיזה כשהציעו לו פרוסת עוגה. בנס, נוויל קפץ בחזרה, כמו כדור גומי. לפני כן, נעשו ניסיונות נוספים כדי להוציא ממנו את הקסם, כמו למשל, כשהדוד אלג'י הפיל אותו לים מרציף בלקפול, מה שכמעט גרם לטביעתו. נוויל ירש את שרביטו של אביו בגיל אחת-עשרה כשהחל ללמוד בהוגוורטס. שרביט זה נהרס בשנתו החמישית של נוויל, בקרב במחלקת המסתורין.

חינוכו בהוגוורטס

שנתו הראשונה

"סליחה", אמר, "אבל אולי ראיתם כאן קרפד?"
כשהשניים ענו בשלילה, הוא ייבב, "איבדתי אותו! הוא כל הזמן בורח ממני!"
"הוא עוד יצוץ," אמר הארי.
"כן," אמר הילד בעצב. "טוב, אם תראו אותו..."
- נוויל פוגש בהארי פוטר, הספר הראשון.

נוויל החל את לימודיו בבית-הספר הוגוורטס לכישוף ולקוסמות בשנת 1991. בזמן שחיכה יחד עם סבתו ברציף תשע ושלושה רבעים, הוא איבד את קרפדו טרבור. כשעלה לרכבת, פגש בהרמיוני גריינג'ר, שהסכימה לעזור לו לחפש את הקרפד שאבד, ובהמשך את הארי פוטר ורון וויזלי, כשנכנס לתאם בדמעות, בחיפוש אחר טרבור. כשהרכבת הגיע להוגסמיד, האגריד, שמצא את הקרפד, העביר אותו בחזרה לנוויל.
בטקס המיון, נוויל היה לחוץ כל כך שכשמצנפת המיון קראה בפני כולם את תוצאות מיונו, הוא רץ ברחבי האולם הגדול כשהמצנפת עדיין על ראשו ונאלץ לרוץ בחזרה ולהושיט אותה לתלמיד הבא. בעת מיונו, נוויל לא הסכים עם החלטותיה של המצנפת, כיוון שחש לא בנוח עם הרושם האמיץ שיצא לבית גריפינדור, והתעקש שעליו להתמיין לבית הפלפאף. למרות זאת, החליטה המצנפת למיין אותו לבית גריפינדור. לאחר סעודת תחילת שנת הלימודים, בדרכו של נוויל למגדל גריפינדור, הוא נתקל בפיבס המפחידן, שזרק על ראשו מקלות-סבא.
רוב שנתו הראשונה של נוויל הייתה מלאה בתקלות דומות. בשיעור השיקויים הראשון שלו, נוויל הצליח איכשהו להמס את הקדרה של שיימוס פיניגן, ובעקבות זאת התכסה כולו בשיקוי לריפוי האבעבועות שרקחו. בשבוע שלאחר מכן, בשיעור התעופה הראשון שלו עם מדאם הוץ', נוויל שבר בטעות את ידו לאחר שנפל מהמטאטא מגובה רב, כיוון שפחד להישאר לבד על הקרקע והחל לטוס מוקדם מדי. הוא נלקח למרפאה וידו רופאה. מספר שעות לאחר מכן, נוויל היה בדרכו לחדר המדליות יחד עם הארי, רון והרמיוני, לקראת הדו-קרב של הארי עם דראקו מאלפוי. לאחר שכמעט נתפסו על ידי פילץ', הם הגיעו למסדרון האסור בקומה השביעית, שם נוויל ניסה לקבל את תשומת ליבו של הארי, לאחר שראה לפניו כלב תלת-ראשי ענקי. עם זאת, הרביעייה הצליחה להגיע בביטחה למגדל גריפינדור.
באותה השנה, נוויל קיבל מסבתו כדור-זיכרון. מתנה זו הובאה אליו בעזרת ינשוף חום. לאחר פציעתו של נוויל בשיעור תעופה, דראקו מצא את הכדור וזרק אותו באוויר. הארי הצליח לתפוס את הכדור לאחר שטס על המטאטא שלו, והגן על נוויל. הודות לאירוע זה, הארי קיבל את תפקיד המחפש בקבוצת הקווידיץ' של גריפינדור, לאחר שמינרווה מקגונגל הבחינה בכישרון התעופה היוצא-דופן של הארי, וביקשה ממנו להצטרף לקבוצה.

"לונגבוטום, לו שכל היה זהב, אתה היית עני יותר מוויזלי, וזה לא הולך ברגל."
דראקו מאלפוי לנוויל, הספר הראשון.

מעט אחרי חופשת חג המולד, נוויל נהיה הקורבן של תעלוליו של דראקו מאלפוי, כשרגליו הודבקו אחת לשנייה בקללת הרגליים הנעולות. נוויל נאלץ לקפץ את כל הדרך עד למגדל גריפינדור, כדי שמישהו יוכל להטיל עליו קללת-נגד. כשהארי, רון והרמיוני דחפו בו לדווח על מאלפוי, נוויל ענה שהוא לא רצה להיכנס לצרות נוספות. הארי כיבד את נוויל בצפרדע השוקולד האחרון שלו, ועודד אותו כשאמר שהוא שווה פי שתים-עשרה ממאלפוי, וכמו כן שמצנפת המיון בחרה למיינו לגריפינדור, בעוד שאת מאלפוי ל"סלית'רין המסריחה". מספר שניות אחר כך, נוויל עזר לשלישייה, בהיסח הדעת, לזהות את ניקולס פלאמל, לאחר שנתן להארי את הקלף עם דמותו של דמבלדור מחפיסת צפרדע השוקולד.
נוויל נשלח למרפאה בפעם השלישית באותה השנה, לאחר משחק קווידיץ' בין גריפינדור להפלפאף. נוויל ורון נכנסו לקטטה עם מאלפוי, קראב וגויל לאחר שמאלפוי הקניט את קבוצת הקווידיץ' של גריפינדור. נוויל התאבק בקראב ובגויל, בעוד שרון במאלפוי. זוג הסלית'רינים הביסו את נוויל, שאיבד את הכרתו, אך מדאם פומפרי האמינה כי נוויל יתאושש במהרה.
בהמשך, נוויל התוודע לניסיונם של הארי והרמיוני להביא את נורברט הנורווגי הנקוד למגדל האסטרונומיה, כדי שיוכל לעבור לאחיו של רון, צ'ארלי. כשהוא שמע את תכניתו של מאלפוי לתפוס את השלישייה בשעת מעשה, נוויל התגנב אל מחוץ למגדל גריפינדור כדי להזהיר אותם. הוא לא הספיק להגיע אליהם, כיוון שנתפס על ידי פרופסור מקגונגל. הוא גרם לאיבוד של חמישים נקודות בית, והרצה את עונשו יחד עם הארי, הרמיוני ומאלפוי, כשנשלח ליער האסור יחד עם האגריד כדי לחפש חד-קרן פצוע. נוויל ומאלפוי הלכו באותה הדרך עם פנג, בעוד ששלושת האחרים לקחו דרך אחרת. כשמאלפוי התגנב מאחורי נוויל כדי להפחידו, נוויל נכנס לפאניקה ושלח ניצוצות בעזרת שרביטו כדי ליידע את האגריד. כשהאגריד גילה את האמת, הוא החליף בינו לבין הארי, כך שנוויל הלך יחד איתו ועם הרמיוני.

"אני לא אתן לכם לעשות את זה," הוא אמר, ומיהר לחסום בפניהם את החור שמאחורי התמונה, "אני – אני אלחם בכם!"
"נוויל!" התפרץ רון, "תתרחק מהחור הזה ואל תהיה אידיוט!"
"אל תקרא לי אידיוט!" אמר נוויל. "אני לא חושב שאתם צריכים להמשיך לעבור על החוקים! ואתם בעצמכם אמרתם לי להיות תקיף יותר!"
- נוויל מתייצב נגד חבריו, הספר הראשון.

בלילה בו קוויריניוס קווירל ירד לגנוב את אבן החכמים, נוויל ניסה לעצור את הארי, רון והרמיוני מלהתגנב החוצה, אם כי הוא לא ידע מה הם התכוונו לעשות. לדעתו של נוויל, אסור היה להם לעבור שוב על חוקי בית-הספר ולהוריד לגריפינדור עוד נקודות בית, ועל כן הוא חסם את היציאה שלפני הדיוקן, ואף התכוון להילחם בהם כדי להכריחם להישאר בחדר המועדון. הרמיוני התנצלה ופגעה בנוויל בקללת נעילת-גוף מלאה, כדי שהיא, הארי ורון יוכלו לעבור ולצאת.

"יש כל מיני סוגי גבורה," אמר דמבלדור, מחייך. "נדרש אומץ רב כדי להתנגד לאויבים שלנו, אך לא פחות כדי להתנגד לחברים שלנו. לפיכך אני מעניק עשר נקודות למר נוויל לונגבוטום."
- אלבוס דמבלדור לנוויל, הספר הראשון.

על כך שהתייצב מול השלישייה, נוויל העניק לגריפינדור עשרה נקודות בית בסעודת סוף השנה. נקודות אלה העניקו לגריפינדור את הזכייה בגביע הבתים, כשמספר רגעים לפני כן הייתה סלית'רין במקום הראשון.

נוויל לונגבוטום וחבריו בפני מצנפת המיון נוויל לונגבוטום מקבל כדור זיכרון נוויל לונגבוטום כושל בשיעור תעופה
נוויל לונגבוטום בפני מצנפת המיון, נוויל לונגבוטום מקבל את כדור הזיכרון, נוויל לונגבוטום כושל בשיעור התעופה

שנתו השנייה

"הראשון שהם ניסו לתקוף היה פילץ'," אמר נוויל, פרצופו העגול מלא פחד, "וכולם יודעים שגם אני כמעט סקיב."
- נוויל לונגבוטום, הספר השני.

הופעתו הראשונה של נוויל בשנת 1992 הייתה לאחר סעודת תחילת השנה, כשהוא התרשם מהגעתם של הארי ורון להוגוורטס במכונית. בבוקר שלמחרת, כשרון קיבל צרחן מאמו, נוויל דחק בו לפתוח אותו במהירות.
בשיעור ההתגוננות מפני כוחות האופל הראשון עם גילדרוי לוקהרט, זוג פיקסים תפסו את נוויל מהאוזניים והרימו אותו באוויר, כך שהיה תלוי מגלימתו על הנברשת שעל התקרה. כמה רגעים אחר כך, נוויל צנח לרצפה והנברשת התמוטטה.
לאחר התקפת הביסליסק על קולין קריווי, נוויל חשש שמא יותקף גם הוא, בשל יכולות הקסם הנמוכות שלו, וניסה להגן על עצמו כשקנה בצל גדול וירוק עם ריח איום, גביש סגול מחודד וזנב לטאה רקוב. שאר התלמידים הזכירו לו שלא נשקפת לו כל סכנה; בתור קוסם טהור-דם, אין כל סיבה שייתקף.
נוויל נכח בפגישה הראשונה והיחידה של מועדון הדו-קרב של גילדרוי לוקהרט. באימון בהטלת הכישוף לנטרול נשק, נוויל היה בן-זוגו של ג'סטין פינץ'-פלצ'לי. כשלוקהרט הציע לזוג להתנדב להדגמת חסימת הכישוף, סנייפ דחה את ההצעה, וטען שנוויל התקשה אף בהטלת הכשפים הפשוטים ביותר, ושאת שאריותיו של ג'סטין יאלצו לשלוח למרפאה בקופסת גפרורים.
מעט לאחר חג-האהבה, נוויל הודיע להארי שמישהו חיפש בכל רכושו ובלגן אותו.

נוויל לונגבוטום בשנתו השנייה
נוויל לונגבוטום בשנתו השנייה

שנתו השלישית

כשהגיע לדלת, הוא סב על עקביו ואמר, "ייתכן שאף אחד עוד לא הזהיר אותך, לופין, אך הכיתה הזאת כוללת את נוויל לונגבוטום. עצתי לך היא לא להטיל עליו משימות מסובכות. אלא אם כן העלמה גריינג'ר נמצאת שם כדי ללחוש הוראות באוזנו."
נוויל נהיה אדום כמו סלק. הארי תקע מבט נזעם בסנייפ. לא די בכך שהוא משפיל את נוויל בשיעורים שלו, עכשיו הוא גם מתחיל לעשות זאת לעיני מורים אחרים?
הפרופסור לופין זקף גבה.
"דווקא קיוויתי שנוויל יסייע לי בשלב הראשון של הפעילות," הוא אמר, "ואני בטוח שהוא יעשה זאת היטב."
- סוורוס סנייפ ורמוס לופין על נוויל וכישוריו, הספר השלישי.

בנסיעת הרכבת להוגוורטס בשנתו השלישית, נוויל דאג כשרכבת האקספרס עצרה באופן פתאומי. הוא נכנס לתא בו ישבו הארי פוטר, הרמיוני גריינג'ר ורון וג'יני וויזלי כדי להבין מה קרה. כשסוהרסן נכנס לתא, כל היושבים הושפעו בצורה רעה ומסתורית, אם כי בצורות שונות. לאחר שהרכבת הגיעה לתחנתה בהוגסמיד, נוויל סיפר לתלמידים על מה שהתרחש בתא. הודעה זו הגיעה גם לאוזניו של דראקו מאלפוי, שהחל להקניט את הארי על כך שהתעלף.
בשיעור גילוי העתידות הראשון, נוויל שבר בטעות שני ספלים של הפרופסור טרלוני בשיעור של קריאה בעלי תה. כשהשיעור נגמר, פרופסור טרלוני הזהירה אותו שהוא יאחר לשיעור הבא, ושעליו לעבוד קשה כדי להשלים את הפער בינו לבין שאר הכיתה. בשיעור טיפול ביצורי פלא, נוויל התאמן בהשתחוות להיפוגריף; הוא כל הזמן ברח מהיצור, שמשום מה לא השתחווה אליו בחזרה.
בשיעור שיקויים שביום למחרת, נוויל הצליח להכעיס שוב את פרופסור סנייפ. מסיבה כשלהי, השיקוי המכווץ שלו הפך לצבע כתום במקום לירוק. כדי לוודא שהשיקוי של נוויל יעבוד כמו שצריך, סנייפ הודיע לו שבסוף השיעור הוא יאכיל את קרפדו של נוויל, טרבור, בכמה מטיפות השיקוי. נוויל הנואש ביקש את עזרתה של הרמיוני; היא לחשה לו את ההוראות מזווית פיה. בסוף השיעור , נוויל הצליח לגרום לשיקוי לחזור להיות בצבע ירוק, וטרבור הצליח להתכווץ עד שהפך לראשן. לאחר שהחזיר את טרבור לגודלו המקורי, סנייפ הוריד לגריפינדור חמש נקודות בית, והאשים את הרמיוני על עזרתה לנוויל.
בהמשך אותו היום, נוויל עזר לפרופסור לופין בשיעור הראשון והמעשי בהתגוננות מפני כוחות האופל, שעסק בבוגארטים. נוויל, שהיה הראשון שלופין נידב, נשאל מהו הדבר ממנו הוא הכי פוחד, וענה בלחש "פרופסור סנייפ". כדי להתנגד לבוגארט, לופין ביקש מנוויל לדמיין את סנייפ בבגדיה של סבתו. על עזרתו בחיסול הבוגארט, לופין העניק לנוויל עשר נקודות-בית. נוויל היה זה שחיסל את הבוגארט סופית.
באביב 1994, נוויל איבד את הסיסמאות לכניסה לחדר המועדון של גריפינדור; כיוון שסר קאדוגן החליף אותם בתדירות כל כך גבוהה, נוויל היה צריך לכתוב אותם כדי שיוכל לזכור. אחרי שהדף עם הסיסמאות הכתובות נעלם, סיריוס בלק הצליח להיכנס לחדר המועדון של גריפינדור, בעזרת סכין. פרופסור מקגונגל, לאחר שהתוודעה לכך שנוויל היה אחראי לאירוע באופן עקיף, אסרה עליו לבקר בעיירה הוגסמיד עד לסוף שנת הלימודים, נתנה לו עונשים רבים ואסרה על כולם לומר לו את הסיסמאות, כך שנאלץ לחכות עד שמישהו אחר ירצה להיכנס. יומיים אחר כך, נוויל קיבל צרחן מסבתו; הוא רץ במהרה אל מחוץ לאולם הגדול, ופתח אותו באולם הכניסה, שם שמע את קולה הכעוס של סבתו, שהודיעה לו שהוא בייש את משפחתו.
במבחן סוף השנה בגילוי עתידות, טרלוני הזהירה את נוויל, שאם יספר לחבריו על תוצאות המבחן שלו, לפי הסתכלותה בכדור בדולח, תהיה לו תאונה נוראה.

שנתו הרביעית

"נוויל?" שאלה הרמיוני בעדינות.
נוויל הביט סביבו.
"אה, שלום," הוא אמר, וקולו היה גבוה הרבה מן הרגיל. "שיעור מעניין, לא? מעניין מה יגישו לארוחת הערב, אני - אני גווע ברעב, גם אתם?"
"נוויל, אתה בסדר?" שאלה הרמיוני.
"אה, כן, אני בסדר גמור," בירבר נוויל, באותו קול גבוה מן הרגיל. "אוכל מעניין - כלומר, שיעור מעניין - מה אוכלים?"
- נוויל לאחר שיעור בנושא הקללות שאין עליהן מחילה, הספר הרביעי.

ב-1994, נוויל פגש את הארי, רון והרמיוני על רכבת האקספרס להוגוורטס. הוא הקשיב לסיכומם של גמר גביע הקווידיץ', מתמלא בקנאה; סבתו לא רכשה כרטיסים למשחק, שכלל לא עניין אותה.
כמו כן, נוויל נדהם כשראה את הפסלון הקטן שייצג את דמותו של ויקטור קרום, והיה בבעלותו של רון. בשיעור ההתגוננות מפני כוחות האופל הראשון עם 'עין-הזעם' מודי, נוויל שיתף את הכיתה בידיעותיו על הקללות שאין עליהן מחילה, ובמיוחד על קללת הקרושיאטוס. כשמודי הדגים את הקללה על עכביש, נוויל זועזע; הוא תפס בשולחנו בצורה כה חזקה עד שפרקי ידו נהיו לבנים. הרמיוני שמה לב לכך, ובקשה ממודי להפסיק. בסיום השיעור, מודי- שהיה למעשה ברטי קראוץ' הבן, אחד מאוכלי המוות שעינו את הוריו של נוויל, ועשה שימוש בשיקוי פולימיצי- לקח את נוויל למשרדו ושתה עמו תה.
לאחר ששמע מפרופסור ספראוט על כשרונו של נוויל בצמחים, "מודי" עודד אותו בכך שאמר שספראוט בקשה ממנו להעביר לו כמה ספרים מהם חשבה שייהנה. אחד מאותם הספרים היה "צמחי-מים פלאיים מאגן הים התיכון וסגולותיהם", ספר שקראוץ' קיווה שהארי יקרא כדי ללמוד על אצות זימים במטרה לעבור את המשימה השנייה, אך הארי היה עסוק בקריאת ספרים אחרים בספרייה בעקשנות.
כמה ימים אחר-כך, "מודי" הפעיל על נוויל את קללת האימפריוס באחד משיעוריו, במטרה להראות לכיתה מהי ההרגשה. תחת השפעתו של "מודי", נוויל ביצע כמה תרגילים אתלטיים מרהיבים, אותם לא יכול היה לבצע במצבו הרגיל.
במהלך טורניר הקוסמים המשולש, כשהוכרז על נשף חג המולד, נוויל ביקש מהרמיוני להיות בת זוגתו. לאחר שהרמיוני סירבה בנימוס, כיוון שכבר הסכימה ללכת יחד עם ויקטור קרום, נוויל ביקש מג'יני וויזלי. נראה כי הזוג נהנה, אם כי נוויל בטעות דרך על רגלה של ג'יני במהלך אחד מהריקודים.

נוויל לונגבוטום בשנתו הרביעית נוויל לונגבוטום רוקד עם ג'יני וויזלי בשנתו הרביעית
נוויל לונגבוטום בשנתו הרביעית, רוקד עם ג'יני וויזלי בנשף חג המולד

שנתו החמישית

"לונגבוטום?" חזרה בלטריקס, וחיוך מרושע של ממש חצה את פניה השדופים. "היה לי העונג לפגוש את הוריך, ילד..."
"אדי יודע!" שאג נוויל, ונאבק חזק כל-כך באחיזתו המרסנת של אוכל-המוות שתפס אותו, עד שזה צעק, "שמישהו ישתק אותו!"
- בלטריקס לסטריינג' ונוויל, במהלך הקרב במחלקת המסתורין, הספר החמישי.

ב-1995, נוויל פגש את הארי וג'יני על רכבת האקספרס להוגוורטס. השלישייה, שלא מצאה תא ריק, התיישבה בתאה של לונה לאבגוד. בתא, נוויל הראה לחבריו בהתרגשות את צמח המימבלוס מימבלטוניה, מתנת יום הולדת מהדוד אלג'י. הוא סיפר להם על תכניותיו להראות את הצמח לפרופסור ספראוט, וכמו כן להרבות אותו.
בהגיעם להוגוורטס, נוויל הגן על הארי בוויכוח שהתפרץ בינו לבין שיימוס פיניגן, וטען שהנביא היומי הוא זה שמתדרדר, ולא הארי ודמבלדור. הוא וסבתו האמינו לדבריו של הארי על חזרתו של וולדמורט, וביטלו את המינוי שלהם לעיתון.
כשהארי, רון והרמיוני החלו לארגן את הארגון צבא דמבלדור, נוויל היה הראשון להירשם. בפגישתם הראשונה בחדר הנחיצות, נוויל נשאר ללא בן-זוג באימונים; לכן, הוא נהיה בן-זוגו של הארי. לאחר שהצליח להטיל את הארי מנשקו, נוויל הצטרף לרון והרמיוני, כדי שהארי יוכל לבדוק את התקדמותם של האחרים. בתחילת חופשת חג המולד "נוויל השתפר ללא הכר".
במהלך חופשת חג המולד, חבריו של הארי התוודעו לכך שהוריו של נוויל אינם מתים, אלא מטופלים בבית החולים ע"ש הקדוש מנגו למחלות ולפציעות קוסמים, כיוון שאיבדו את שפיותם לאחר שעונו על ידי קבוצת אוכלי-מוות בסוף מלחמת הקוסמים הראשונה. הארי היה היחיד שכבר ידע זאת, כיוון שגילה זאת בהגיגית שבמשרדו של דמבלדור ב-1994, אך לא סיפר לאף אחד כדי לשמור את סודו של נוויל. לפני שנוויל עזב את בית החולים, אמו של נוויל העניקה לו עטיפה ריקה של המסטיק הכי מתנפח של דרובל. במקום לזרוק את עטיפת המסטיק אל תוך הפח, כפי שפקדה עליו סבתו, נוויל הכניס אותה לכיסו.
ב-1996,כשהתפרסמה הידיעה אודות בריחתם של עשרה אוכלי-מוות מאזקבאן, אשר שלושה מהם היו אחראים לעינויים של הוריו של נוויל, נוויל לא פצח את פיו, אך התחולל בו "שינוי מוזר ואפילו קצת מפחיד", לדעתו של הארי. בפגישות של צ"ד, הוא עבד במרץ ובריכוז יותר מכל השאר, והיחידה שלמדה לבצע את הלחשים יותר טוב ממנו הייתה הרמיוני.
כשהארי חזה בחלומו שסיריוס בלק היה נתון לסכנה רצינית במשרד הקסמים, נוויל היה אחד מחברי צ"ד שהתנדבו להצטרף אליו. הוא, יחד עם ג'יני ולונה, טסו יחד עם השלישייה על ת'סטראלים בדרכם ללונדון, למרות אי רצונו ודחיותיו של הארי.

"כולנו היינו יחד בצ"ד," אמר נוויל בשקט. "כל המטרה היתה להילחם באתם-יודעים-מי, לא? וזאת ההזדמנות הראשונה שיש לנו לפעול באמת – או שכל זה היה רק משחק של כאילו?"
"לא – ברור שלא –" אמר הארי בקוצר-רוח.
"אז גם אנחנו צריכים לבוא," אמר נוויל בפשטות. "אנחנו רוצים לעזור."
- נוויל מתעקש להצטרף לשלישייה אל מחלקת המסתורין, הספר החמישי.

עם הגעתם לאולם שהיה מלא בנבואות, הארי נמשך לכדור זכוכית עליו היה רשום שמו. נוויל והרמיוני ביקשו ממנו שלא יגע בכדור; אך הארי עשה אחרת כשלפתע החמישייה נתקלה בקבוצת אוכלי-מוות. בקרב שפרץ לאחר מכן, נוויל הצטרף להארי והרמיוני. הוא פרק את אוכל-המוות שלחם בהארי מנשקו, אך פגע בטעות עם אותו הלחש גם בהארי. בהמשך, אנטונין דולוחוב שבר את אפו ושרביטו של נוויל, שדחה את הצעתו של הארי שיעזוב יחד עם הרמיוני הפצועה ויקרא לעזרה, ובמקום זאת סחב את הרמיוני ויצא עם הארי לחפש את רון, ג'יני ולונה.
שלושת האחרים נפצעו גם הם, ונוויל והארי נדחקו לפינה על ידי אוכלי-המוות. בלטריקס לסטריינג' עינתה את נוויל לזמן קצר בקללת הקרושיאטוס, כדי לגרום להארי לתת להם את הנבואה, וכמו כן לבדוק כמן זמן נוויל יחזיק מעמד "לפני שיישבר כמו הוריו".
לאחר שחברי מסדר עוף החול הגיעו לזירת הקרב, הארי ניסה לחמוק יחד עם נוויל, שנפגע מקללת טרנטאלגרה שהטיל דולוחוב. לאחר שהארי הרים אותו באוויר והתקדם בכמה מדרגות אבן, נוויל בטעות הפיל את הנבואה, שהתנפצה מתחתם. בהמשך הקרב, נוויל השיג את תשומת ליבו של הארי והודיע לו על הופעתו של אלבוס דמבלדור. לאחר זמן קצר הקרב נגמר, ונוויל וחבריו נשלחו בחזרה להוגוורטס, שם מדאם פומפרי טיפלה באפו של נוויל.
במהרה, הארי התוודע לתוכנה של הנבואה מפיו של דמבלדור. כיוון שגם הארי וגם נוויל נולדו בסוף חודש יולי להורים שחמקו מוולדמורט כבר שלוש פעמים, שניהם התאימו לילד עליו דיברה הנבואה. עם זאת, דמבלדור האמין שהנבואה התייחסה להארי ולא לנוויל, שכן וולדמורט סימן את הארי כשווה לו כשתקף אותו.
נוויל רכש שרביט חדש, באורך של 13 ס"מ, עשוי עץ דובדבן ובעל ליבה של שערת חד-קרן, שנקנתה מחנותו של גאריק אוליבנדר לפני תחילת שנתו השישית בהוגוורטס.

נוויל לונגבוטום כחבר בצבא דמבלדור בלטריקס לסטריינג' מאיימת על לונגבוטום במהלך הקרב על מחלקת המסתורין
נוויל לונגבוטום באימון צבא דמבלדור, מאויים בידי בלטריקס לסטריינג' בקרב על מחלקת המסתורין

שנתו השישית

"אנשים מצפים שיהיו לך חברים יותר קולים מאיתנו," אמרה לונה בהפגנה טיפוסית נוספת של ישירותה המביכה.
"אתם קולים," השיב הארי בקצרה. "הם לא היו איתי במשרד הקסמים. הם לא נלחמו לצדי."
- הארי לנוויל וללונה על רכבת האקספרס להוגוורטס, הספר השישי.

בראשון בספטמבר 1996, נוויל ישב יחד עם הארי פוטר ולונה לאבגוד ברכבת האקספרס להוגוורטס. כשרומילדה ווין, תלמידת גריפינדור צעירה יותר, הזמינה את הארי להצטרף לתא שלה, והעליבה בבירור את נוויל ולונה, הארי דחה את הצעתה בקרירות, כדי שלא ישים בספק את חברותו הקרובה עם נוויל ולונה. בהמשך, נוויל הוזמן להצטרף אל הוראס סלגהורן, הפרופסור החדש לשיקויים, בתאו ברכבת. סלגהורן חיפש תלמידים חדשים שיוכל להוסיף למועדון הסלג-סלבז, אך נוויל ככל הנראה לא עמד בתנאיו של סלגהורן, ולא הוזמן שוב למסיבותיו.
לקראת סוף שנת הלימודים, נוויל לקח חלק בקרב על מגדל האסטרונומיה. יחד עם לונה לאבגוד, הוא היה החבר היחידי שנענה בחיוב להודעה שנכתבו על אניות הזהב של צבא דמבלדור. נוויל עמד על המשמר מחוץ לחדר הנחיצות יחד עם רון וג'יני, וחיכה לדראקו מאלפוי, שהצליח להתחמק מהם תוך שימוש באבקת האינסטנט חושך הפרואנית. נוויל ספג פציעה שנאלצה להשאיר אותו במרפאה לזמן מה, אם כי הוא היה נוכח בהלווייתו של אלבוס דמבלדור, שהתקיימה זמן מועט אחר כך, כשלונה עזרה לו להתיישב במושבו.

נוויל לונגבוטום כחבר במועדון הסלג סלבז
נוויל לונגבוטום כחבר במועדון הסלג סלבז

שנתו השביעית

"אלקטו, אחותו של אמיקוס, היא מלמדת לימודי מוגלגים, שזה עכשיו מקצוע חובה לכולם. כולם צריכים להקשיב להסברים שלה שהמוגלגים הם כמו חיות, מטומטמים ומלוכלכים, ואיך הם הכריחו את הקוסמים לרדת למחתרת בפעולות איבה נגדם, ואיך עכשיו משיבים את הסדר הטבעי על כנו. את זה קיבלתי," הוא הורה על חתך נוסף בפניו, "כששאלתי אותה כמה דם מוגלגי זורם בעורקים שלה ושל אחיה."
"באמת, נוויל," אמר רון. "למורים מתחצפים בזמן ובמקום הנכונים."
"אתה לא שמעת אותה," אמר נוויל. "גם אתה לא היית עובר על זה בשתיקה. העניין הוא שכשאנשים מתנגדים להם זה עוזר, זה נותן תקווה לכולם. אני זוכר ששמתי לב לזה כשאתה היית עושה את זה, הארי."
- נוויל מסביר את המצב בהוגוורטס במהלך שנתו השביעית, הספר השביעי.

ב-1 באוגוסט 1997, בעוד שהלורד וולדמורט השתלט על משרד הקסמים ובני-המוגלגים נאספו, הארי, רון והרמיוני יצאו למסע לחיפוש ההורקרוקסים של וולדמורט, ונוויל, ג'יני ולונה החלו לארגן מחדש את צבא דמבלדור. צ"ד התייצב מול המנהל החדש בהוגוורטס, סוורוס סנייפ, ומול שני אוכלי-המוות שמונו לפרופסורים, אלקטו ואמיקוס קארו, שערכו תהליכי הסברה אנטי-מוגלגים ולימדו את אומנויות האופל. נוויל נכנס לצרות עם האחים קארו, לאחר שסירב להטיל את קללת הקרושיאטוס על תלמידים אחרים, מה שהיה שיטת הענישה הנוכחית, וכמו כן על שהתנגד לקנאותם ולאכזריותם.
צ"ד החדש עזר בהגנה על התלמידים שהוקנטו בידי אוכלי-המוות הפרופסורים, והתמרדו נגד הניהול, מה שעשו למשל בידי כתיבת כתובות כמו "צבא דמבלדור, הגיוס נמשך" על קירות הוגוורטס, ושחרורם של ילדים שקיבלו עונשים. נוויל, לונה וג'יני ניסו גם לגנוב את חרבו של גודריק גריפינדור ממשרדו של סנייפ, אך נתפסו בדרכם החוצה. סנייפ מצא גם הוא דרכים למנוע את מעשיהם של הקארואים, כמו למשל כששלח תלמידים ליער האסור יחד עם האגריד בלבד. אחר כך, נוויל החליט להוריד מעט את רמת ההתמרדות, כשמייקל קורנר נתפס ועונה קשות לאחר שנמצא משחרר תלמיד שנה ראשונה שהיה כבול באזיקים.
בהמשך, נוויל נאלץ להנהיג את המרד לבדו, כיוון שלונה נגררה מרכבת האקספרס על ידי אוכלי-מוות בדרכה חזרה אל הוגוורטס לאחר חופשת חג המולד, כדי לכפות על אביה להפסיק את התבטאויותיו החריפות בפקפקן. ג'יני גם לא חזרה להוגוורטס לאחר חופשת הפסחא, שכן משפחתה ירדה למחתרת לאחר בריחתם של הארי, רון והרמיוני מאחוזת מאלפוי. האחים קארו כבר התוודעו להשפעתו של נוויל על המרד, ובעקבות זאת הוא סבל ממכות ועינויים. המשרד סימן גם את סבתו של נוויל כדי לעצור את מעשיו, אך היא הצליחה להימנע מהחטיפה וברחה.
בסופו של דבר, הקארואים הבינו שנוויל הוא המנהיג המרכזי, והחליטו שהוגוורטס תוכל להסתדר גם בלעדיו. נוויל, שחשש שבכוונתם להרוג אותו, ברח לחדר הנחיצות, והצליח להפוך אותו למקום מחבוא עבור צ"ד, וכמו כן לחבר בינו לבין פונדק ראש החזיר, כדי לקבל מזון מאברפורת' דמבלדור. בחודש מאי, רוב חברי צ"ד כבר נמלטו ושהו בחדר.

נוויל לונגבוטום לקראת שנתו השביעית בהוגוורטס
נוויל לונגבוטום לקראת שנתו השביעית בהוגוורטס

הקרב על הוגוורטס

"לא אמרתי, אבל אני לא מבין למה אתם לא יכולים לבטוח בנו. כל מי שעומד בחדר הזה נלחם, וכולם נאצלו להתחבא כאן כי הקארואים רודפים אותם. כולם כאן הוכיחו את נאמנותם לדמבלדור – ולך."
- נוויל להארי, לפני הקרב על הוגוורטס, הספר השביעי.

ב-2 במאי, נוויל הנרגש קיבל את פניהם של הארי, הרמיוני ורון, והוביל אותם דרך פונדק ראש החזיר לחדר הנחיצות. נוויל, שפירש את בואם של השלישייה כהתנגדות לאוכלי-המוות הפרופסורים, זימן את שאר חברי צ"ד בחזרה להוגוורטס. כשהתלמידים חזרו, יחד עם חברי מסדר עוף החול, וולדמורט וצבא אוכלי-המוות שלו התקדמו גם הם, והקרב על הוגוורטס נפתח.
במהלך החלק הראשון של הקרב, נוויל השתמש בכמה צמחים כדי לתקוף את אוכלי-המוות, ועזר בהעברת הפצועים וההרוגים כשהוסכם על הפסקת האש. כשאוכלי-המוות חזרו עם הארי, שהתחזה למת, נוויל התייצב מול וולדמורט. הוא הוכרח לחבוש את מצנפת המיון בעודה נשרפת כיוון שסירב להצטרף לוולדמורט. הודות להקרבתו של הארי, נוויל הצליח להשתחרר מקללת נעילת-הגוף המלאה.

נוויל לונגבוטום פוגש בשלישייה בפונדק ראש החזיר נוויל לונגבוטום ניצב בפני לורד וולדמורט
נוויל לונגבוטום פוגש בשלישייה בפונדק ראש החזיר, נוויל לונגבוטום ניצב בפני לורד וולדמורט

"יש לך אופי, ואומץ, ואבותיך היו בעלי דם נעלה. בתור אוכל-מוות תהיה נכס. אנחנו זקוקים לשכמותך, נוויל לונגבוטום."
"אני אצטרף אליך כשהגיהנום יקפא," אמר נוויל. "צבא דמבלדור!" הוא צעק, והקהל הריע – דומה שלחשי ההשתקה של וולדמורט אינם פועלים עליו.
- הלורד וולדמורט ונוויל בקרב על הוגוורטס, הספר השביעי.

"ליבו של הארי כן פעם בשבילנו, בשביל כולנו. זה לא נגמר!"
- נוויל לפני שליפת החרב (הסרט השביעי, חלק 2).

בשל גבורתו האדירה שהפגין בקרב, נוויל הצליח לשלוף את חרבו של גודריק גריפינדור מתוך המצנפת הנשרפת, ובזאת הוכיח את היותו תלמיד גריפינדור אמתי, מה שהוטל מספר פעמים בספק, בשל אופיו, שהיה נראה לעיתים חלש ולא החלטי. בהינף אחת של החרב, הוא השמיד את ההורקרוקס האחרון של וולדמורט, הנחשית נגיני. בסופו של דבר, נוויל הצטרף לרון וויזלי כשמגני הוגוורטס ואוכלי-המוות נאלצו לחזור להילחם באולם הגדול, והפיל יחד איתו את פנריר גרייבק. במהלך הקרב, נוויל לחם בסקאביור על הגשר המסוכך. סקאביור מצא את מותו כשהגשר התמוטט.
נוויל נכח בדו-קרב האחרון בו הארי הביס את וולדמורט סופית, ובזאת שרד את מלחמת הקוסמים השנייה.

נוויל לונגבוטום עורף את ראשה של הנחשית נגיני
נוויל לונגבוטום עורף את ראשה של נגיני

חיים מאוחרים

"אל תשכח למסור את אהבתנו לנוויל!" אמרה ג'יני וחיבקה את ג'יימס.
"אמא! אני לא יכול למסור לפרופסור שלי אהבה!"
"אבל אתה מכיר את נוויל – "
ג'יימס גילגל את עיניו.
"בחוץ, כן, אבל בבית-הספר הוא פרופסור לונגבוטום, נכון? אני לא יכול ללכת לשיעור תורת הצמחים ולמסור לו אהבה..." הוא הניד בראשו על טיפשותה של אמו ופרק את תסכולו בבעיטה שכיוון אל אחיו אלבוס.
- ג'יני פוטר ובנה ברציף תשע ושלושה רבעים, הספר השביעי.

למשך זמן קצר, מיד לאחר המלחמה, נוויל נהיה הילאי. זמן מה אחר כך, הוא מונה למשרת הפרופסור לתורת הצמחים בהוגוורטס. תלמידיו התרשמו מאוד כשהוא היה מראה להם את אניית הכסף של צבא דמבלדור. את האניות שמרו הוא ושאר חברי צ"ד כאות זיכרון וכבוד. נוויל המשיך לשמור על קשר עם חבריו, ובשנת 2017, ג'יני ביקשה מבנה הבכור שלה ושל הארי למסור את אהבתם לנוויל כשיגיע להוגוורטס.
בהמשך, נוויל נישא לחנה אבוט, שהייתה חברתו לכיתה לשעבר, וכמו כן חברה בצ"ד. ג'יי.קיי.רולינג ציינה שנוויל התחתן איתה, ושהזוג חי בפונדק הקלחת הרותחת, אותו חנה ניהלה. ייתכן שלזוג היו ילדים, אך פרט זה אינו נתון.

נוויל לונגבוטום עם לונה לאבגוד לאחר הקרב על הוגוורטס
נוויל לונגבוטום עם לונה לאבגוד לאחר הקרב על הוגוורטס

מראה חיצוני
נוויל תואר כבעל פנים עגולות, גוף שמנמן ונמוך ושיער בלונדיני, ושיניו הקדמיות היו בולטות למדי. פנסי פרקינסון כינתה אותו שמן, אם כי הייתה לה נטייה להגזים והרבתה לומר הערות מזלזלות לתלמידי גריפינדור. נוויל היה דומה מאוד לאמו.

אישיות ותכונות

"לונגבוטום?" חזרה בלטריקס, וחיוך מרושע של ממש חצה את פניה השדופים. "היה לי העונג לפגוש את הוריך, ילד..."
"אדי יודע!" שאג נוויל, ונאבק חזק כל-כך באחיזתו המרסנת של אוכל-המוות שתפס אותו, עד שזה צעק, "שמישהו ישתק אותו!"
"לא, לא, לא," אמרה בלטריקס. היא נראתה צוהלת, וקרנה כולה מהתרגשות שעה שהביטה בהארי ואז שוב בנוויל. "לא, בואו נראה כמה זמן לונגבוטום יחזיק מעמד לפני שיישבר כמו הוריו... אלא אם כן פוטר רוצה לתת לנו את הנבואה –"
"אד תיתד להב!" שאג נוויל ואיבד את עשתונותיו, בועט ומתפתל בעוד בלטריקס מתקרבת אליו ואל אוכל-המוות שהחזיק בו בשרביט מורם. "אד תיתד להב את זה, הארי!"
- נוויל מול אוכלי-המוות לאחר ששבר את אפו במחלקת המסתורין, הספר החמישי.

בצעירותו, נוויל היה מגושם, שכחן וביישן, ורבים כלל לא ראו בו תלמיד גריפינדור מתאים. עם זאת, נוויל הוכיח שמצנפת המיון צדקה כשראתה גבורה מתחת לחוסר הביטחון שלו, שכן הוא העז להתייצב מול חבריו הטובים ביותר בשנתו הראשונה בהוגוורטס, ומאוחר יותר היה לאחד מחברי צ"ד האמיצים ביותר. חלק מבעיותיו של נוויל החלו ככל הנראה בחוסר הביטחון שלו, שכן אף הוא קרא לעצמו בכינויים כמו "אף אחד" ו"כמעט סקיב" מדי פעם. המקור להתנהגות זו הייתה ככל הנראה אמונותיה של סבתו שהוא לא השתווה להוריו, וכמו כן בהצקות ובהעלבות שהטיחו בו תלמידים אחרים ואף מורים, כמו למשל פרופסור סנייפ. למרות שנולד למשפחה טהורת-דם, הוא לא השתמש בדעות קדומות בהתייחסות אל חצויי-דם ובני-מוגלגים.
בעזרת תמיכתם של חבריו, אליהם היה נאמן מאוד, העידוד של פרופסור רמוס לופין בהתייצבותו מול פחדיו בשנתו השלישית והידיעה שמעניהם של הוריו ברחו מאזקבאן, נוויל הפך לאמיץ יותר, ביטחונו העצמי גדל והוא הקדיש את עצמו להתנגדות ללורד וולדמורט ולאוכלי-המוות שלו. התנהגות זו הוכחה בהשתתפותו בקרבות רבים ובהחייאת צ"ד אף שהדבר היה כרוך בסיכונים, כמו למשל עינויים בידי הקארואים בשנתו השביעית; כמו כן, גבורתו באה לידי ביטוי גם בהתייצבותו מול וולדמורט עצמו במהלך הקרב על הוגוורטס.

יכולות קסם ומיומנויות
נוויל לא היה תלמיד טוב מבחינה אקדמית בשנותיו הראשונות בהוגוורטס, והיה זקוק פעמים רבות לעזרתה של הרמיוני בשיעורים ובשיעורי-הבית, אך חוסר ההצלחה נבעה גם מהעובדה ששרביטו של נוויל לא היה שייך לו, להערכתו העצמית הנמוכה ולפחד שנגרם מההקנטות הבלתי פוסקות מצד חבריו לאותה השנה ומצדו של סוורוס סנייפ, שהציקו לו בשל היותו שכחן ומגושם.

 • תורת הצמחים: נוויל היה מוכשר בתורת הצמחים, והשיג ציון קס"מ במבחני הבגרות שלו בנושא. פרופסור ספראוט, שלימדה את תורת-הצמחים בהוגוורטס, אימתה את כשרונו. לימים, הפך בעצמו לפרופסור במקצוע בבית הספר הוגוורטס.
 • התגוננות מפני כוחות האופל: נוויל הוכיח את יכולותיו בהתגוננות מפני כוחות האופל, כשעודדו אותו וכשהוא עצמו היה בטוח ביותר בעצמו והראה יותר נכונות. כישוריו של נוויל בלחשי מגננה הוכחו במלחמת הקוסמים השנייה, וכמו כן בהיותו הילאי לאחר המלחמה.
 • דו-קרב: נוויל השתתף בקרבות דו-קרב בקרב על הוגוורטס, למשל כשהביס את פנריר גרייבק יחד עם רון וויזלי ושרד את הקרב. הוא הצליח לעבור גם את הקרב במחלקת המסתורין ואת הקרב על מגדל האסטרונומיה, בלי שנחבל בצורה רצינית. כמו כן, הוא לחם ביד אחת בלבד נגד סקאביור וחבורה גדולה של חטפנים במהלך הקרב על הוגוורטס, עד שהגשר עליו הם נלחמו התמוטט, ולקח עמו את חייהם של החבורה. נוויל, מלבד הארי, היה האחרון שנשאר בהכרה בקרב במחלקת המסתורין, עד שחברי מסדר עוף החול הגיעו כדי להצילם. נוויל הצליח להטיל את לחש המגן מהר יותר מכל תלמיד אחר בצבא דמבלדור, פרט להרמיוני.
 • לחשים: נוויל היה טוב בלחשים, כיוון שהשיג הל"מ בבחינת הבגרות במקצוע.
 • שינוי צורה: למרות שלא הצטיין בשינוי-צורה, פרופסור מקגונגל ציינה שעבודתו של נוויל פשוט זקוקה לעוד ביטחון עצמי. לאחר מכן, נוויל הצליח להשיג ט"מ, אף על פי שלא יכול היה להמשיך ללמוד את המקצוע ברמת כשיפומטרי.
 • גבורה: נוויל הראה כמות אדירה של גבורה כשהתייצב מול הקארואים ואף מול הלורד וולדמורט.

אטימולוגיה

 • 'נוויל' (Neville) הוא שם אנגלי שמקורו במילה נורמנית צרפתית, שמשמעותה 'עיר חדשה'. שם זה היה שם המשפחה של משפחה ידועה, שהייתה בעלת קשרים לוחמניים ואביריים, שחיה באנגלית בתקופת ימי הביניים. שם זה היה גם שמו הפרטי של ראש ממשלת אנגליה נוויל צ'מברליין, שתפקידו בהיסטוריה שנוי במחלוקת. נוויל צ'מברליין נתון לביקורת רבה בשל ניסיונו לרצות את אדולף היטלר לפני פרוץ מלחמת העולם השנייה, עובדה מעט אירונית לנוכח העובדה שנוויל לונגבוטום מעולם לא היסס בהתנגדותו ללורד וולדמורט.
 • 'לונגבוטום' (Longbottom) הוא אחד משמותיהם של עיירות ההוביטים בפלך, הידועה בעיקר בשל עשבי המקטרת המשובחים שבה.

מאחורי הקלעים

 • נוויל מגולם בידי השחקן הבריטי מת'יו לואיס בעיבודים הקולנועיים של "הארי פוטר ואבן החכמים", "הארי פוטר וחדר הסודות", "הארי פוטר והאסיר מאזקבאן", "הארי פוטר וגביע האש", "הארי פוטר ומסדר עוף החול", "הארי פוטר והנסיך חצוי-הדם" ו"הארי פוטר ואוצרות המוות", חלקים 1 ו-2, ומכאן שהוא אחד מ-14 הדמויות שהופיעו בכל שמונת הסרטים.
 • נוויל הוא שמאלי בכתיבתו. הוא נראה כותב ביד זו בפרסום תמונה של "הארי פוטר ומסדר עוף החול", ואף מרים ביד זו את חרבו של גודריק גריפינדור בפוסטר של "הארי פוטר ואוצרות המוות: חלק 2". נוויל החזיק את שרביטו כמה פעמים במהלך הסדרה ביד שמאל.
 • בתכנית "מאסטרמיינד", מת'יו לואיס התוודה שבמהלך הסדרה הוא נאלץ ללבוש חליפה שהשמינה אותו, אף שלא השתמש בה באוצרות המוות (למרות שניתן לראות שנוויל החל להרזות בסרט הרביעי, מלבד ב"מסדר עוף החול", ככל הנראה בשל השינוי שהתחולל בו, מדמות מגושמת וביישנית למנהיגה עם ביטחון עצמי).
 • בשרטוטיה של ג'יי. קיי. רולינג לתיאור חמשת הבנים מגריפינדור הלומדים בשנתו של הארי פוטר, נוויל תואר בתור הנמוך ביותר, בניגוד לסרטים, בהם נוויל היה השני בגובהו. בנוסף, רולינג תיארה את נוויל כבלונדיני, ולא כבעל שיער חום כבסדרת הסרטים.
 • רולינג חשפה כי שם המשפחה המקורי שנתנה לדמותו של נוויל היה "פאפ".
 • המשפט האהוב על מת'יו לואיס הוא "למה זה תמיד אני?" ("Why is it always me?").
 • בסרטון הקצר "תיק היד של המלכה", מצוין כי סבו של נוויל יזם תעלול על סבתו בשנת 1947. לא קיים מידע נוסף בנוגע לאמינות ולקנוניות של סרטון זה.
 • בעיבוד הקולנועי של "הארי פוטר ומסדר עוף החול", לוציוס מאלפוי הוא ששובר את הנבואה, בניגוד לספר, בו נוויל הוא שאחראי לשבירתה.
 • ניתן לשחק דרך דמותו של נוויל במשחק הוידאו של "הארי פוטר ואוצרות המוות: חלק 2".
 • בעיבוד הקולנועי של "הארי פוטר ואוצרות המוות: חלק 2", נוויל מתוודה בפני הארי וג'יני שהוא מאוהב בלונה. עם זאת, מת'יו לואיס הגיב על כך וציין שמערכת יחסים זו לא הייתה רצינית, ושלאחריה נוויל נישא לחנה אבוט ולונה נישאה לרולף סלמנדרה.
 • על אף העובדה שהנבואה שנובאה על ידי פרופסור טרלוני יכלה להתייחס רק להארי או לנוויל, ייתכן כי היא התייחסה לשניהם, כיוון שנוויל הוא שהשמיד את ההורקרוקס האחרון של וולדמורט, ואף הנהיג בשנתו השביעית את צבא דמבלדור.
 • מת'יו לואיס נאלץ להצטייד בשיניים מזויפות בסרט הרביעי.
 • נוויל לא המשיך את לימודיו בשינוי צורה ברמת כשיפומטרי, בשל העובדה שקיבל ט"מ בבחינת הבגרות. השאלה כיצד הוא הצליח בכל זאת להפוך להילאי נשארת ללא מענה. בשל העובדה שרון והארי לא למדו שניהם בשנתם השביעית ובכל זאת נהיו הילאים, ייתכן שמשרד הקסמים החשיב את מעשיהם במהלך לימודיהם בהוגוורטס ובזמן הקרב על הוגוורטס כטובים מספיק כדי לחפות על החלקים שהחסירו.
 • במשחק הוידאו של "הארי פוטר ואוצרות המוות: חלק 2", נוויל חסם קללה שנשלחה בידי וולדמורט כשהשתמש בחרבו של גודריק גריפינדור, וכך גרם לקללה לעבור לרגלה של בלטריקס לסטריינג'. ייתכן שהחרב עשתה זאת כדי לנקום בבלטריקס על שעינתה את הוריו של נוויל.

קלף צפרדע שוקולדמממנים


  ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
782 1740 1383 644


פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2007-2024