האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים


CSS Overriding Default Text Selection Color
מצנפת המיון
ברוך הבא Guest המערכת זיהתה אותך כלא ממויין, תוכל להתמיין כאן
 

פאנפיקים אחרונים
שם הפאנפיק: -pain-
עודכן ב: 23.06.2024

שם הפאנפיק: הארי רון והרמיוני קוראים הארי פוטר
עודכן ב: 23.06.2024

שם הפאנפיק: למה ככה? למה נבואה? למה ריק ריירדן?
עודכן ב: 23.06.2024

שם הפאנפיק: צל המוות - התחרות
עודכן ב: 23.06.2024

שם הפאנפיק: הארי פוטר, רק בוואטסאפ
עודכן ב: 21.06.2024

 

ברוכים הבאים!
ברוכים הבאים לHPortal – פורטל הארי פוטר הישראלי!
 

צ'ו צ'אנג

צ'ו צ'אנג "טוב, ברור שהיא מרגישה עצובה מאוד, בגלל זה שסדריק מת. חוץ מזה, היא בטח מרגישה מבולבלת כי היא אהבה את סדריק ועכשיו היא אוהבת את הארי, והיא לא מצליחה לחשוב את מי היא אוהבת יותר. היא גם בטח מרגישה אשמה, כאילו היא פוגעת בזכרו של סדריק בזה שהיא מנשקת את הארי, והיא בטח דואגת מה יגידו עליה כולם אם היא תתחיל לצאת עם הארי. והיא בטח לא מצליחה בכלל לחשוב מה בדיוק היא מרגישה לגבי הארי, כי הוא זה שהיה עם סדריק כשסדריק מת, וכל הנושא הזה מאוד מבלבל וכואב בשבילה. אה, חוץ מזה היא דואגת שיעופו אותה מקבוצת הקווידיץ' של רייבנקלו, כי היא טסה ממש גרוע בזמן האחרון."
- הרמיוני גריינג'ר על צ'ו צ'אנג, הספר החמישי.


צ'ו צ'אנג (נולדה בשנת 1979) היא מכשפה פופולרית ומקובלת מאוד שלמדה בבית-הספר הוגוורטס לכישוף ולקוסמות בין השנים 1990-1997. צ'ו צ'אנג השתייכה לבית רייבנקלו, ושיחקה בתפקיד המחפשת בקבוצת הקוודיץ' של ביתה. בשנתה השישית, צ'ו ניהלה רומן עם סדריק דיגורי, תלמיד מבית הפלפאף שהשתתף בטורניר הקוסמים המשולש. הרומן של צ'ו וסדריק דיגורי לא נמשך זמן רב; סדריק דיגורי נרצח על-ידי פיטר פטיגרו ביוני 1995 (ובכך נפתחה מלחמת הקוסמים השנייה). מותו של סדריק דיגורי הכה את צ'ו צ'אנג בהלם שבסופו של דבר הפך לנקמה ולרצון עז להרוג את אדון האופל בכל מחיר.

בשנת הלימודים השישית שלה, צ'ו הצטרפה לצבא דמבלדור ופתחה במערכת יחסים חדשה- עם הארי פוטר, מחפש בית גריפינדור, שהחל את לימודיו בהוגוורטס שנה אחריה. מערכת היחסים בין הארי פוטר לצ'ו צ'אנג לא החזיקה מעמד זמן רב, והתפרקה לגמרי כאשר חברתה מריאטה אדג'קום, חברתה הטובה של צ'ו, סיפרה לפלוגת הפיקוח על צבא דמבלדור ופעולותיו החשאיות. בעקבות המעשה המביש של מריאטה אדג'קום צבא דמבלדור נחשף ואיתו נפסקה מערכת היחסים בין הארי לצ'ו. על אף כל האירועים וסיום מערכת היחסים של הארי וצ'ו, צ'ו נותרה נאמנה לצבא דמבלדור והשתתפה במלחמת הקוסמים השנייה שהתנהלה בשנת 1998.

בתום המלחמה, צ'ו צ'אנג נישאה למוגל.

ביוגרפיה

שנותיה בהוגוורטס
צ'ו צ'אנג נולדה למשפחת קוסמים ממוצא אסייתי. כבר בגיל שש צ'ו פיתחה האהבה לענף הספורט קווידיץ' ואף אהדה את קבוצת "
הטורנדואים מטאטסהיל". צ'ו החלה את לימודיה בבית-הספר הוגוורטס לכישוף ולקוסמות ב-1 בספטמבר 1990. היא התמיינה לבית רייבנקלו, והתקבלה לנבחרת הקוודיץ' של ביתה כמחפשת. חברתה הטובה ביותר של צ'ו צ'אנג הייתה מריאטה אדג'קום, אף היא תלמידת בית רייבנקלו.

צ'ו צ'אנג בהוגוורטס צ'ו צ'אנג בהוגוורטס
צ'ו צ'אנג בהוגוורטס

שנתה הרביעית
בשנה הרביעית של לימודיה נערך משחק קוודיץ' בין בית רייבנקלו לבית גריפינדור. במשחק הקוודיץ' הזה צ'ו פגשה לראשונה את הארי פוטר - המחפש של הקבוצה היריבה, שהחל את לימודיו בבית-הספר הווגרטס לכישוף ולקוסמות בשנת 1991; שנה אחריה.

הרושם הראשוני של הארי פוטר מהמחפשת של הקבוצה היריבה היה רושם טוב; הארי תיאר את צ'ו כנערה יפה שגורמת לבטן שלו להרגיש תחושה מוזרה ומצחיקה.

במשחק הקוודיץ' בין בית גריפינדור לבית סלית'רין, צ'ו איחלה להארי פוטר בהצלחה.
במשחק הקווידיץ' של גריפינדור נגד רייבנקלו, היא הכינה תרמית- לעקוב אחר פעולותיו של הארי פוטר, וברגע שבו הוא יגלה את הסניץ' לטוס אחר החפץ המוזהב ולתפוס אותו לפניו. התחבולה המתוחכמת של צ'ו צ'אנג לא הצליחה, מפני שהארי פוטר הבחין בתוכניתה והחליט להערים עליה- הוא עשה את עצמו כאילו ראה את הסניץ', אף על פי שלא ידע היכן הוא. למרבה האירוניה, גם התחבולה שלו כשלה; הארי טס לעבר הלא נודע, ולגמרי במקרה ראה את הסניץ' המוזהב. לאחר שהארי פוטר חשף את מיקומו של הסניץ, צ'ו נותרה במקומה ולא ניסתה להשיג את הסניץ' מפני שהיא הבחינה בשלושה סוהרסנים. הארי, שהתאמן על כישוף הפטרונוס שמתגבר על הסוהרסנים, כישף את השלישייה בקסם פטרונוס רב עוצמה, ולהפתעתו חשף את דראקו מאלפוי וחבורותו. בסופו של המשחק, גריפינדור ניצחו.


שנתה החמישית

"בא לך - בא לך להיות איתי בנשף?" אמר הארי. למה דווקא עכשיו הוא חייב להסמיק? למה?
"אה!" אמרה צ'ו, וגם היא הסמיקה. "אוי, הארי, אני ממש מצטערת," ונראתה כאילו היא באמת התכוונה לזה. "כבר הסכמתי ללכת עם מישהו אחר."
"אה," אמר הארי.
מוזר; לפני רגע הבטן שלו געשה כמו פקעת נחשים, אבל פתאום הוא הרגיש כאילו בכלל אין לו בטן.
"אה, בסדר," הוא אמר, "אין בעיה."
"אני ממש מצטערת," היא חזרה.
"זה בסדר," אמר הארי.
- הארי מזמין את צ'ו לנשף חג המולד, הספר הרביעי.

בקיץ של שנת 1994 צ'ו צ'אנג נכחה באליפות העולם בקוודיץ'. במהלך האליפות היא פגשה את הארי פוטר ושוחחה איתו קצרות (באותו קיץ הארי כבר התאהב בה בכל ליבו). צ'ו צ'אנג הייתה נחמדה וחביבה אל הארי, אך בשונה ממנו לא הרגישה כלפיו רגשות מיוחדים (אנו עדים לכך מפני שהיא לא ששה לבקשתו של הארי פוטר, והסכימה ללכת לנשף חג המולד עם סדריק דיגורי).

סדריק דיגורי היה מבוגר מצ'ו צ'אנג בשנה אחת. הוא היה אחד מבין ארבעת המשתתפים בטורניר הקוסמים המשולש. צ'ו האהבה את סדריק מאוד, אך למרות אהבתה להפלאפי החביב היא המשיכה להתייחס להארי פוטר בכבוד ובחביבות: היא לא ענדה את התגים שהשפילו את הארי פוטר שמכר דראקו מאלפוי שהתחלפו מ"הידד לסדריק דיגורי - הנציג האמיתי של הוגוורטס בטורניר!" ל"פוטר מסריח". לכן הארי פוטר העריך אותה מאוד ואף הזמין אותה לבוא איתו לנשף חג המולד, אך לדאבונו הרב צ'ו סירבה להצעה בטענה שהיא כבר הסכימה לצאת לנשף עם מישהו אחר - סדריק דיגורי.

צ'ו צ'אנג בנשף חג המולד, רוקדת עם בן זוגה סדריק דיגורי
צ'ו צ'אנג רוקדת עם בן זוגה בנשף חג המולד, סדריק דיגורי

ייתכן וסדריק דיגורי אהב את צ'ו צ'אנג מאוד מפני שהוא הזמין אותה, מבין כל התלמידות בהוגוורטס, לבוא עימו כבת זוג לנשף חג המולד החגיגי. בנוסף לכך, במשימה השנייה צ'ו צ'אנג הייתה זו שהיה עליו למשות מהמים - דבר זה מעיד על-כך שהיא הייתה חשובה ויקרה לו מאוד.

במהלך המשימה השלישית של טורניר הקוסמים המשולש שהתרחשה ביולי של אותה שנה, סדריק דיגורי נרצח על-ידי פיטר פטיגרו, שהשיב את הלורד וולדמורט לחיים.

בעקבות מאורע מצער זה צ'ו צ'אנג נשברה והתייפחה במשך שעות בחדר השירותים, בורחת מהעולם השפל כשליבה מנופץ כזכוכית ופרח האהבתה חסר גבעולים. בסוף השנה, למרות שברון ליבה וצערה הרב, היא הופיעה בטקס ההלוויה של סדריק דיגורי שנערך בבית-הספר על-מנת לחלוק לו כבוד אחרון.


שנתה השישית
ב-1 בספטמבר 1996, צ'ו החלה את שנתה השישית. מותו של סדריק דיגורי הוביל לכך שצ'ו האמינה בשובו של הלורד וולדמורט, על אף שמשרד הקסמים שהכחיש את דבר שובו של הלורד וולדמורט מהמתים בכל תוקף והחשיב את דבריו של הארי לבדויים.

במהלך שנת הלימודים השישית שלה, צ'ו ניסתה ליצור קשר עם הארי פוטר מפני שהיא רצתה לדעת כיצד סדריק מת ומפני שהיא החלה להרגיש רגשות נוספים מלבד חיבה כלפי הארי. נסיונותיה של צ'ו צ'אנג לתקשר עם הארי לא נחלו הצלחה וכשלו בזה אחר זה, ללא הפסקה; בפעם הראשונה היא מצאה אותו לתדהמתה מכוסה בשרף-סרח, נוזל שהתיז עליו נוויל לונגבוטום בטעות. בפעם השנייה היא נתקלה ברון וויזלי והחלה לנהל עימו וויכוח סוער על קבוצת הקווידיץ' האהובה עליה. בפעם השלישית היא נתקלה בו במקרה בינשופיה, כששלחה מכתב ברכה לאימה. באותו מעמד נכח גם ארגוס פילץ', שאשים את הארי בכך שהוא מנסה לשלוח פצצות בדואר. לאחר שפילץ' דרש לקרוא את הינשוף של הארי והארי אמר לו שהוא כבר יצא, צ'ו עמדה לצידו של הארי ואמרה לפילץ' שהיא ראתה בעצמה שהארי כבר שלח את הינשוף (מאוחר יותר הסתבר שהאשמת הפצצות היה רק תירוץ, ושפילץ' נשלח על-ידי אמברידג' לעקוב אחר השיחות של הארי).

בהמשך של שנתן השישית, הצטרפו צ'ו צ'אנג ומריאטה אדג'קום לצבא דמבלדור. בכך שצ'ו הצטרפה לצבא דמבלדור היא בעצם יצאה נגד הוריה שדרשו ממנה לפעול לצידה של דולורס אמברידג'. צ'ו הצטרפה לצבא דמבלדור בשל רצונה העז לנקום על מות אהובה- סדריק דיגורי, ולרצוח את אדון האופל. במהלך הפעולות החשאיות של צבא דמבלדור בחדר הנחיצות, צ'ו הרגישה לא בנוח ליד הארי פוטר; הקרבה אל הארי גרמה לה להיות עצבנית, דבר שהוביל לכך שהכשפים אותם ניסתה לבצע כשלו. ההתנהגות הזו העידה על רגשותיה כלפיו. בסופו של דבר, למרות כל חוסר הנוחות שחשה, צ'ו הצליחה ליצור פטרונוס מושלם בצורת ברבור. מלבד לחש הפטרונוס, לצ'ו היה קושי בביצוע לחש "אקספליארמוס"; היא הגתה אותו "אקספליאמוס" (בלי ר'). באחת מהפעמים בהן היא לא הצליחה לבצע את הלחש כראוי היא שרפה בטעות את השרוול של זה שעמד לידה.

זמן קצר לפני חג המולד, צ'ו צ'אנג והארי פוטר התנשקו לראשונה. הארי התרגש מהנשיקה המיוחלת, אך צ'ו הרגישה מבולבלת עקב הרגשות שהיא עדיין הרגישה כלפי סדריק דיגורי המת. למרות בלבולה של צ'ו, הארי וצ'ו המשיכו לצאת יחד.

"תשמעי," הוא אמר בייאוש, ורכן קדימה כדי שאף אחד לא יוכל לצותת לו, "בואי לא נדבר עכשיו על סדריק... בואי נדבר על משהו אחר..."
אבל זה כנראה לא היה הדבר הנכון להגיד.
"חשבתי," אמרה, ודמעותיה המטירו על השולחן, "חשבתי שאתה ת-ת-בין! יש לי צורך לדבר על זה! בטח ג-גם אתה צ-צריך לדבר על זה לפעמים! כלומר, אתה היית עד למה שקרה, נכון?"
הכול היה כמו חלום רע; אפילו החברה של רוג'ר דייוויס התנתקה ממנו כדי להביט בצ'ו הבוכייה.
"טוב - גם דיברתי על זה," אמר הארי בלחש, "עם רון ועם הרמיוני, אבל-"
"כן, עם הרמיוני גריינג'ר אתה מדבר!" היא אמרה בקול צווחני, ופניה בהקו בדמעות רטובות. עוד כמה זוגות מתנשקים התנתקו כדי להביט בה. "אבל איתי לא! אולי עדיף אם... אם פ-פשוט נ-נשלם ואז תלך לפגוש את הרמיוני גריינג'ר, כפי שברור שאתה רוצה לעשות!"
- שיחה שנערכה בין הארי פוטר לבין צ'ו במהלך אחת מפגישותיהם, הספר החמישי.

צ'ו צ'אנג לא הפסיקה לדבר עם הארי על סדריק דיגורי ועל נסיבות מותו, מה גם שהיא קנאה בהרמיוני. באחת מהפגישות שלהם הארי אמר לצ'ו שעליו ללכת להרמיוני, וצ'ו חשבה שהארי והרמיוני יותר מסתם ידידים, כשבעצם הם היו רק ידידים והרמיוני פשוט נתנה להארי עצות איך להתחיל עם בנות. באותו היום בו הארי הלך להרמיוני, צ'ו קינאה בה ולכן ניסתה לספר להארי על רגשותיה כלפיו, אך הדבר היחיד שהיא הייתה יכולה לומר היה שרוג'ר דוויס ביקש ממנה לצאת, והארי לא הבין את כוונתה. באחת מהפגישות שלהם, הארי סירב לדבר עימה על נסיבות מותו של סדריק דיגורי. בעקבות כך, פרצה צ'ו צ'אנג בבכי תמרורים.

"זה באמת היה תכסיס נבזי מצד הרמיוני גריינג'ר," אמרה צ'ו בלהט. "היא הייתה צריכה להזהיר אותנו שהרשימה ההיא מקוללת-"
"לדעתי זה היה רעיון מבריק," אמרה הארי בקור. צ'ו הסמיקה ועיניה ברקו.
"אה, כן, שכחתי - כמובן, אם זה היה רעיון של הרמיוני המהממת-"
"אל תתחילי שוב לבכות לי," איים עליה הארי.
"לא עמדתי לבכות!" היא צעקה.
- הריב בין הארי לבין צ'ו, הספר החמישי.

בהמשך של אותה שנה, חברתה של צ'ו- מריאטה אדג'קום, הסגירה את צבא דמבלדור לידי דולורס אמברידג'. בעקבות מעשה זה, נאלצו כל חברי הקבוצה לכתוב בעט הדם המיוחד של אמברידג' שהשתמש בדמו של הכותב בו כדיו והשאיר צלקות כואבות על גב היד. הארי גינה את התנהגותה של מריאטה אדג'קום וקרא לה בוגדת. צ'ו המשיכה להגן על חברתה הטובה, למרות שידעה שהמעשה שעשתה היה שפל. דבר זה הוביל, בסופו של דבר, לקרע ביחסים שלה ושל הארי פוטר.

צ'ו צ'אנג כחברה בצבא דמבלדור נשיקתם של הארי ושל צ'ו
צ'ו כחלק מצבא דמבלדור, נשיקתם של צ'ו ושל הארי

שנתה השביעית

"עם מייקל - אבל - " אמר רון והסתובב במושבו כדי להביט בה. "חשבתי שאת יוצאת איתו!"
"כבר לא," פסקה ג'יני. "לא מצא חן בעיניו שגריפינדור ניצחה את רייבנקלו בקווידיץ', והוא כל הזמן יילל על זה. אז זרקתי אותו והוא רץ להתחנם אצל צ'ו."
- הארי, רון וג'יני דנים על צ'ו שיוצאת אם מייקל קורנר, הספר החמישי.

ב-1 בספטמבר 1997 צ'ו הבחינה בכך שהארי פוטר בוהה בה ברכבת האקספרס הוגוורטס, אך היא התעלמה ממבטיו של הארי ופנתה לאחד התאים עם חברתה הטובה, מריאטה אדג'קום. במהלך שנת הלימודים השביעית שלה, צ'ו יצאה עם מייקל קורנר. הארי מצידו יצא באותה שנה עם ג'יני וויזלי, שלמרבה האירוניה יצאה שנה לפני כן עם מייקל קורנר.

לאחר הוגוורטס

הקרב על הוגוורטס

[...] צ'ו דיברה שוב "אם אתה רוצה לראות איך חושבים שהעטרת נראתה, אוכל לקחת אותך לחדר המועדון שלנו ולהראות לך. רוצה, הארי? בפסל של רייבנקלו רואים את העטרת לראשה."
הצלקת של הארי בערה שוב: לרגע אחד התרחק ממנו חדר הנחיצות, ובמקומו הוא ראה את האדמה החשוכה החליקה מתחתיו וחש בנחשית הענקית הכרוכה סביב כתפיו. וולדמורט עף שוב, והוא לא ידע עם פנה למערה או לכאן, לטירה. כך או כך, כבר כמעט לא נשאר זמן.
"הוא שוב בתנועה," הוא אמר בשקט לרון ולהרמיוני. הוא הציץ רגע בצ'ו, ואז הביט שוב בהם. "תשמעו אני יודע שזה לא קצה החוט הכי מבטיח, אבל אני רוצה להעיף מבט בפסל, לפחות כדי לדעת איך העטרת הזאת נראית. חכו לי כאן, ו- אתם יודעים- תשמרו על הזה השני.
צ'ו קמה, אבל ג'יני אמרה, די בתקיפות, "לא, לונה תיקח את הארי לראות, נכון, לונה?".
-צ'ו מציעה עזרה להארי במהלך הקרב על הוגוורטס, הספר השביעי.

צ'ו צ'אנג השתתפה במלחמת הקוסמים השנייה, ולקחה חלק פעיל בקרב על הוגוורטס תוך שהיא מפגינה נאמנות לצבא דמבלדור ולחבריו. כאשר הארי פוטר חזר להוגוורטס עם רון והרמיוני, היא התייחסה אליו בחביבות ואף הציעה להוביל אותו למגדל רייבנקלו בכדי לעזור לו למצוא את העטרת האבודה של רוונה רייבנקלו. הצעתה נדחתה במידי על ידי ג'יני; אנו יכולים להבין מהצעתה של צ'ו להארי שהיא עדיין מרגישה רגשות כלפיו, ולכן ג'יני וויזלי ראתה בה איום. צ'ו צ'אנג נלחמה במלחמת הקוסמים השנייה ושרדה אותה.

צ'ו צ'אנג בקרב השורדים את הקרב על הוגוורטס ואת מלחמת הקוסמים השנייה
צ'ו צ'אנג בקרב השורדים את הקרב על הוגוורטס ואת מלחמת הקוסמים השנייה

חיים מאוחרים
לאחר מלחמת הקוסמים השנייה, צ'ו צ'אנג נישאה למוגל.

מראה חיצוני
נאמר על צ'ו שהיא נערה חמודה ויפה מאוד בעלת עינייים חומות, שיער שחור וארוך ופנים מנומשות. מוצאה של צ'ו צ'אנג הוא אסייתי.

אישיות ותכונות

"טוב שיצאת מזה, חבר," אמר רון בתקיפות. "זאת אומרת, היא נראית טוב וכל זה, אבל אתה צריך מישהי עם קצת יותר שמחת חיים."
"היא בטח שמחה יותר עם מישהו אחר," אמר הארי ומשך בכתפיו.
-הארי פוטר ורון וויזלי מדברים על צ'ו צ'אנג, הספר החמישי.

צ'ו תוארה כמישהי מושכת מאוד בעלת עינייים חומות, שיער שחור וארוך ופנים מנומשות, ממוצא אסייתי. נאמר על צ'ו צ'אנג שהיא פיקחית, דבר שמסביר את סיבת מיונה לבית רייבנקלו. בנוסף לפיקחותה של צ'ו, היא הייתה ספורטיבית מאוד, ולכן התקבלה למחפשת בקבוצת הקוודיץ' של הבית שלה. כבר מגיל צעיר היא אהבה קווידיץ'; היא עודדה את קבוצת "הטורנדואים מטוטשייל" כשהיא בת שש שנים בלבד. צ'ו הייתה תלמידה מוקבלת מאוד; רבים רצו להידמות לה, ואף יותר רצו להיות בקרבתה.

לאחר מותו של סדריק דיגורי, צ'ו צ'אנג השתנתה ונתפסה בעיני הארי כמישהי יותר מדי דרמטית. צ'ו העבירה את שארית שנת הלימודים החמישית שלה בעצב, בצער וביגון על מותו של סדריק דיגורי.
צ'ו תוארה כמישהי שנוטה לקנא לעיתים, כפי שאנו יכולים לראות מהתייחסותה אל הרמיוני (צ'ו האמינה שהארי אוהב את הרמיוני).
נאמר על צ'ו שהיא לא שופטת נכונה את חבריה. אנו יכולים לראות זאת כאשר צ'ו חיזקה ותמכה בחברתה, מריאטה אדג'קום, אף על פי שזו בגדה בכל צבא דמבלדור והסגירה אותו לידי פלוגת הפיקוח של דולורס אמברידג'. צ'ו המשיכה להיות חברתה של מריאטה אדג'קום אפילו לאחר שכל חברי צבא דמבלדור הוסגרו. למרות התמיכה של צ'ו בחברתה הטובה, צ'ו נשארה נאמנה לצבא דמבלדור ולהארי פוטר, והשתתפה בקרב על הוגוורטס.

יכולות קסם ומיומנויות

 • תעופה: יכולות התעופה של צ'ו צ'אנג היו מופלאות; היא טסה על המטאטא בצורה מושלמת עד כדי כך שהיא נבחרה להיות המחפשת בקבוצת הקוודיץ' של בית רייבנקלו.
 • לחשים: אנו לא יודעים בוודאות מהן יכולותיה של צ'ו בתחום הלחשים, אך בשנת הלימודים השישית שלה בהוגוורטס היא הצליחה ליצור פטרונוס מושלם בצורת ברבור.
 • התגוננות מפני כוחות האופל: בספר לא מצויינות יכולות ההתגוננות של צ'ו צ'אנג, אך בשנת הלימודים השישית שלה בהווגרטס היא הצטרפה לצבא דמבלדור ומאוחר יותר היא נלחמה בקרב על הוגוורטס ושרדה את מלחמת הקוסמים השנייה.

הפטרונוס של צ'ו: ברבור
הפטרונוס של צ'ו: ברבור

אטימולוגיה
"צ'ו" הוא שם משפחה סיני וקוריאני. השם נגזר מהמילה היפנית "Chou" שמשמעותה "פרפר".
"צ'אנג" הוא שם משפחה שכיח מאוד בקרב הסינים, ומשמעותו היא "חופשי" או "נטול הפרעה".
משמעות הצירוף "צ'ו צ'אנג" בשפה הסינית הוא מלנכוליה; דבר זה יכול לרמוז על מצבה הנפשי של צ'ו לאחר מותו של סדריק דיגורי.
השם "צ'ו" (באנגלית: "Cho") יכול להיות גם הגרסה האנגלית לשם שניתן לה בידי הוריה
"Chou", שמשמעותו סתיו. בתרגום המנדריני (ניב הנהוג בצפון ובדרום-מערב סין), שמה של צ'ו צ'אנג הוא ז'אנג קיו (בשפה הסינית נוהגים לומר את שם המשפחה ורק אחריו את השם הפרטי). פירוש המילה "קיו" בניב המנדריני הוא "סתיו". היות והשם צ'ו צ'אנג נחשב לסיני, התרגום המנדריני לסדרת הספרים עשוי לשפוך אור על מקור שמה של צ'ו.

מאחורי הקלעים

 • דמותה של צ'ו צ'אנג גולמה בסרטים "הארי פוטר וגביע האש", "הארי פוטר מסדר עוף החול", "הארי פוטר והנסיך חצוי-הדם", "הארי פוטר ואוצרות המוות: חלק 1" ו"הארי פוטר ואוצרות המוות: חלק 2", על-ידי השחקנית הסקוטית קייטי לאונג'.
 • בסרטים צ'ו צ'אנג מוצגת כילדה ממוצא סקוטי, בעוד בספרים מוצאה אסייתי.
 • בסרט "הארי פוטר ומסדר עוף החול" מריאטה אדג'קום, חברתה של צ'ו צ'אנג, לא מופיעה; צ'ו צ'אנג היא זו שבוגדת בצבא דמבלדור ומסגירה אותו לידיהם של דולורס אמברידג' ושל פלוגת הפיקוח שלה. בסרט, צ'ו צ'אנג הסגירה את צבא דמבלדור כשהייתה תחת השפעת שיקוי הוריטסרום, והבגידה של צ'ו בצבא דמבלדור הובילה לכך שהארי פוטר וצ'ו צ'אנג נפרדו. בספר, הסיבה שבגללה צ'ו צ'אנג והארי נפרדו הייתה בגלל צערה של צ'ו צ'אנג וקנאתה בהרמיוני גריינג'ר.
 • בספרים צ'ו מתחילה את לימודיה בהוגוורטס שנה לפני הארי פוטר, ובסרטים צ'ו והארי הם באותה שכבה בהוגוורטס. שינויים מעיין אלה הינם שגרתיים; גם רומילדה ויין וקייטי בל בשכבה של הארי פוטר, אף על פי שבספרים הן היו בשכבות שונות משלו. בכך שצ'ו צ'אנג הייתה באותה שכבה של הארי פוטר ניתן להסביר את העובדה שצ'ו הייתה בהוגוורטס במהלך מלחמת הקוסמים השנייה.
 • בסרט "הארי פוטר ומסדר עוף החול", נאמר שאימה של צ'ו עובדת במשרד הקסמים, בעוד בספרים נאמר שאימה של מריאטה אדג'קום עובדת במשרד הקסמים. עובדה זו שונתה מפני שמריאטה אדג'קום לא הופיעה בסרט.
 • בספרים היה משחק קווידיץ' בין גריפינדור לרייבנקלו, בו זכתה גריפינדור בשלושים נקודות ואילו רייבנקלו לא השיגה אף נקודה. עשרים מהנקודות אותם השיגה גריפינדור הושגו בזכות ג'יני וויזלי, שהצליחה להגן על השער למרות המאבק ראש בראש בינה לבין צ'ו צ'אנג. בהמשך הסדרה, ג'יני וויזלי בחרה את השם לצבא דמבלדור. ג'יי קיי רולינג מסרה שהיא החליטה להציג זאת על מנת להראות שג'יני וויזלי יותר ראויה להארי מאשר צ'ו צ'אנג.
 • צ'ו צ'אנג הייתה אהבתו הראשונה של הארי פוטר, ואיתה הוא חלק את נשיקתו הראשונה.
 • בסרט "הארי פוטר ואוצרות המוות: חלק 2", צ'ו צ'אנג מוצגת כאחת מבין התלמידים הרבים שסובלים מהמשטר של אוכלי המוות (ובראשם סוורוס סנייפ) בבית-הספר הוגוורטס לכישוף ולקוסמות. כאשר הארי פוטר חזר להוגוורטס הוא חיבק את צ'ו צ'אנג, ונראה כי כל הבגידה שלה בצבא דמבלדור התפוגגה בעיניו. בהמשך המאבק שהתקיים בטירת הוגוורטס, צ'ו נלחמה מול פנסי פרקינסון שדרשה מוקדם יותר באותו ערב שיסגירו את הארי פוטר ללורד וולדמורט. בהמשך הקרב נראתה צ'ו צ'אנג עם שיימוס ונוויל לונגבוטום בדרכם לפוצץ את הגשר על-פי פקודתה של מינרווה מקגונגל. בתום הקרב, צ'ו צ'אנג נראתה בקרב אלה ששרדו אותו.


מממנים


  ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
782 1740 1383 644


פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2007-2024