האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבית הזוכה בתחרות הבתים לשנת ההיפוגריף 2024 הוא...

CSS Overriding Default Text Selection Color
מצנפת המיון
ברוך הבא Guest המערכת זיהתה אותך כלא ממויין, תוכל להתמיין כאן
 

פאנפיקים אחרונים
שם הפאנפיק: הוגוורטס החדש
עודכן ב: היום ב-13:31

שם הפאנפיק: הנכד של וולדמורט-הגרסה שלי
עודכן ב: היום ב-12:32

שם הפאנפיק: על ספת הפסיכולוג
עודכן ב: אתמול ב-13:47

שם הפאנפיק: ויהי בימי שפוט הפלישתים
עודכן ב: 15.04.2024

שם הפאנפיק: אהבת השמש והצללים
עודכן ב: 15.04.2024

 

תגית YouTube
שינוי באופן השימוש בתגית "YouTube" בפורומים. לפרטים נוספים לחצו כאן
 

לונה לאבגוד

לונה לאבגוד לונה לאבגוד (נולדה בשנת 1981), דמות בדיונית בסדרת ספרי הארי פוטר אשר למדה בבית ספר הוגוורטס לכישוף ולקוסמות בין השנים 1992-1999 כתלמידת בית רייבנקלו.
היא מתוארת כבעלת שיער בלונדיני-מלוכלך המגיע עד למותניה ועיניים כסופות בולטות שמקנות לפניה הבעה של הפתעה תמידית, במיוחד לאור העובדה שהיא אינה נוטה למצמץ ככל אדם נורמאלי. היא נושאת מבט חולמני ולעיתים נראה שהיא מופיעה משום מקום, התנהגותה ואופייה התמימים מדגישים זאת.

לונה נולדה בשנת 1981 לקסנופיליוס לאבגוד, עורך כתב-עת תמהוני בשם "הפקפקן" ולמכשפה ששמה אינו ידועה. הפרטים אודות אימה של לונה דלים ומצומצמים. מסופר כי היא נהרגה במהלך ניסוי שנכשל בשנת 1990, כאשר ללונה עצמה מלאו תשע שנים. לונה חזתה במותה של אימה, שכן היא מסוגלת להבחין בת'סטראלים המצוים בשטחי היער האסור. בתקופתו של הספר האחרון מבין שבעת כרכי הסדרה, מתגוררת משפחת לאבגוד בעיירה קטנה בשם
אוטרי סנט קצ'פול. ביתה של לונה מתואר כבית מוזר בצורת גליל גדול ושחור דמוי צריח הניצב בראש אחת הגבעות הסמוכות אל המחילה, ביתם של בני משפחת וויזלי.

למרות ההתרשמות הראשונית מדמותה, לאורך סדרת הספרים כולה מגלה לונה נאמנות עיקשת לעקרונותיה ולחבריה. בשל היותה אוחזת בדעות תמהוניות וחסרות היגיון לחלוטין, היא זוכה ליחס מזלזל מצד חבריה לבית רייבנקלו. הם רואים בה שונה, מוזרה ומטורפת. רבים נוהגים להצמיד לה שמות גנאי ולהעלים את חפציה, אך היא אינה משנה את התנהגותה במאום. היא אוהבת את אביה, מעריצה את עבודתו ועוזרת לו ככל יכולתה בהפקה ובהפצה של "הפקפקן", כתב-עת המציג את אותם רעיונות חסרי ההיגיון.
בחופשת חג המולד של שנתה השישית בהוגוורטס, היא נחטפת על-ידי אוכלי מוות כאות נקמה על תמיכתם הפומבית שלה ושל אביה בהארי פוטר (מלחמת הקוסמים השנייה). עובדה זאת אינה משנה את נאמנותה כלפי פוטר וחבריו - היא ממשיכה להיות חברה פעילה בצבא דמבלדור ואף נלחמת בקרב על הוגוורטס.
נוסף על נאמנות שיא, נוטה לונה לגלות גם אופטימיות וחוזק נפשי שאינו ניתן לשבירה. היא אינה נוטה לגלות רגש גם לאחר התייתמות מאם וחוסר מקובלות חברתי.
לונה בלטינית פירושו "ירח"  (כמו גם באיטלקית, ברוסית ובספרדית). אנשים מאמינים שהירח גורם לשיגעון, וזוהי אולי הסיבה לכך שלונה קיבלה את שמה. כינוייה, "לוּני" גם קשור לירח, ומקושר גם לאי שפיות, כקיצור של המילה "lunatic" שמשמעותה בעברית היא משוגע.

הוגוורטס
אנו נתקלים לראשונה בשמה של לונה בגמר גביע העולם בקווידיץ' (הספר הרביעי בסדרת הספרים). עמוס דיגורי מציין את משפחת לאבגוד ואומר שגם הם חונים שם למשך שבוע, אולם איננו יודעים אם בני המשפחה היו מעורבים במהומות שיצרו אוכלי המוות במקום.

לקראת שנת הלימודים הרביעית שלה, נפגשת לונה ברכבת האקספרס להוגוורטס עם הארי פוטר, ג'יני וויזלי ונוויל לונגבוטום. הרמיוני גריינג'ר ורון וויזלי מצטרפים בשלב מאוחר יותר בשל שירותם כמדריכים החדשים יוצאי בית גריפינדור. לונה מספרת על עיסוקיו של אביה ומביעה את תמיכתה במלחמה נגד הלורד וולדמורט.
לאורך הספר אנו מגלים פרטים חדשים שמשלימים את האנלוגיה בין דמותה של לונה לבין דמותו המפורסמת של הארי פוטר. שניהם יתומים, שניהם מזוהים במלחמה נגד הלורד וולדמורט ושניהם ידועים כשונים ומוזרים בקרב תלמידי בית הספר. העובדה לפיה שניהם מסוגלים להבחין ב
ת'סטראלים שמסיעים את כרכרות הוגוורטס מעמיקה את ההקבלה בין השניים.
לונה מצטרפת לצבא דמבלדור והופכת לאחת מהפעילות הדומיננטיות בקבוצה. היא יוצרת קשרים עם הארי וחבריו ותומכת בו ובדרכו באופן גלוי.
לאחר חזרתו של הלורד וולדמורט בספר הקודם, "הפקפקן" היה כתב-העת הראשון שפירסם את גרסאתו של הארי לדברים. כפי שניתן להבין, לונה לקחה חלק בדבר והייתה החוליה המקשרת בין מערכת העיתון לבין הארי פוטר.
לקראת סוף השנה, הארי חוזה בלורד וולדמורט המענה את סיריוס בלק במחלקת המסתורין שבמשרד הקסמים. ג'יני ולונה עומדות על המשמר בזמן שהארי והרמיוני מתגנבים לחדרה של דולורס אמברידג' כדי להשתמש ברשת הפולו ולברר את מקום הימצאו של סיריוס. התכנית נכשלת כשפרופסור
אמברידג' ופלוגת הפיקוח עולה על עקבותיהם של החבורה ותופסת אותה בשעת מעשה. הפגם בתכנית, ככל הנראה, היה החולמנות של לונה שתוארה כבוהה בחלון כמשועממת. הארי והרמיוני מובילים את אמברידג' אל היער האסור בזמן שלונה, ג'יני, רון ונוויל מצליחים להיחלץ מפלוגת הפיקוח בעזרת "ממתקים למבריזים" של האחים וויזלי.
לאחר שכל השישה נפגשים שוב ביער האסור, הארי להוט היה לצאת למשרד הקסמים ולהציל את סנדקו ממלתעותיו של וולדמורט. כשהחבורה דנה כיצד תוכל להגיע למשרד הקסמים שממוקם בלונדון, לונה היא זאת שמעלה את ההצעה לפיה יש לטוס אל המשרד באמצעות
ת'סטראלים. בלית ברירה נאלצים הארי וחבריו לקבל את הצעתה של לונה, להעלות על גביהם של הת'סטראלים ולאגור אומץ לקראת הקרב עם אוכלי המוות ועם הלורד וולדמורט. נראה שאימוני צבא דמבלדור שהתקיימו בחדר הנחיצות עשו את שלהם. לאחר שהארי פוטר וחבריו מגלים שאוכלי המוות טמנו להם מארב, לונה נלחמת באומץ ומושיטה עזרה לחבריה. היא מגנה על ג'יני ועל רון שנפגעו מקללותיהם של אוכלי המוות עד לפגישתה המחודשת עם הארי ועם נוויל. לונה היא היחידה שלא נפגעה באופן ממשי מהביקור במחלקת המסתורין.
לאחר סיום הקרוב, כשהארי מתאבל על מותו של סיריוס, לונה מנחמת אותו ומספרת לו על מות אמה. היא מאמינה שביום מין הימים שלאחר המוות היא תזכה לראות אותה פעם נוספת ולהרגיש את אהבתה.

באותו הקיץ, לאחר שהלורד וולדמורט מתגלה בפני עולם הקוסמים,
קסנופיליוס לאבגוד מוכר את הראיון עם הארי פוטר למערכת הנביא היומי שמדפיסה ומפרסמת אותו פעם נוספת. בכספים מהמכירה, לונה ואביה נוסעים לשבדיה ומנסים לאתר שנורקקים פחוסי-קרן.

בספר השישי בסדרת הספרים אנו פוגשים את לונה פעם נוספת כשהיא חולקת עם הארי את התא ברכבת האקספרס להוגוורטס. היא מחזיקה עותק של "הפקפקן" ומרכיבה זוג משקפיים פסיכודליים שמצורפות לגיליון. כשהארי מסביר שהמפגשים של צבא דמבלדור יחדלו מלהתקיים לאחר שאמברידג' הסתלקה, לונה משיבה "נהנתי מהמפגשים. זה היה כאילו שיש לי חברים". לאחר זמן מה נכנסת תלמידה נוספת אל התא ומציגה את עצמה כרומילדה ויין. 
"למה שלא תצטרף לתא שלנו? אתה לא חייב לשבת איתם," היא הוסיפה, כאילו בלחישה, והחוותה לעבר הישבן של נוויל המבצבץ שוב מתחת למושב לאחר שחזר לחפש את טרבור, ואל לונה, המרכיבה כעת את המשקפלציים שקיבלה בחינם, אשר שיוו לה מראה של ינשוף מטורלל ורבגוני.
"הם חברים שלי," אמר הארי בקרירות.
"אה, אמרה התלמידה בהבעת הפתעה. "אה, בסדר."
היא יצאה מהתא וסגרה את הדלת מאחוריה.
"אנשים מצפים שיהיו לך חברים יותר קוליים מאיתנו," אמרה לונה בהפגנה נוספת של ישירותה המביכה.
"אתם קוליים," השיב הארי בקצרה. "הם לא היו איתי במשרד הקסמים. הם לא נלחמו לצידי."
לקראת חג המולד, הארי מזמין את לונה להצטרף אליו לאחת מין המסיבות שעורך סלגהורן. לונה הייתה לבושה בגלימה של פאייטים כסופים שעוררה לא מעט צחקוקים בקרב הצופים, אבל חוץ מזה היא נראתה די טוב. כשהארי מוביל אותה לעבר המשרד של סלגהורן, היא טוענת שאחד המוזמנים, רופוס סקרימג'ר, הוא למעשה ערפד, שיחה שהיא ממשיכה לאחר מכן עם סיביל טרלוני.
לונה לאבגוד - תמונה מתוך הסרט השישי בסדרה
עוד בשנתה החמישית, החליפה לונה באופן זמני את זכירה סמית' וכיהנה כפרשנית הקווידיץ' של בית הספר. רבים נהגו לראות בה פרשנית משעשעת, שכן היא נהגה לשכוח את שמות השחקנים ולספר תיאוריות לא מבוססות במהלך המשחקים.
בסוף שנת הלימודים, כשבית הספר מותקף על-ידי אוכלי המוות, לונה היא אחת החברות היחידות בצבא דמבלדור שנענות לקריאת המצוקה ששידרו רון והרמיוני באמצעות המטבעות המכושפים. היא משתתפת בקרב שמתקיים על מגדל האסטורנומיה יחד עם נוויל, ג'יני, רון והרמיוני.
הארי מבקש מלונה ומהרמיוני להשגיח על משרדו של פרופסור סנייפ, אך זה האחרון מצליח להתחמק מהן כשהוא אומר שאוכלי המוות פרצו אל הטירה ושפרופסור פליטיק התמוטט.
לאחר שחברי צבא דמבלדור לוגמים משיקוי הפליקס-פליציס, אוכלי המוות מסולקים מהטירה. הארי וחבריו אינם נפגעים מהמערכה, למעט נוויל שנפגע באורך קל מאד. באחד מהפרקים האחרונים בספר, לונה מגיעה להלוויתו של אלבוס דמבלדור יחד עם נוויל לונגבוטום.

ב-1 באוגוסט 1997, לונה ואביה מגיעים לחתונתם של ביל וויזלי ופלר דלאקור, אשר מתקיימת במחילה - ביתם של בני משפחת וויזלי. למרות שהארי משתמש בשיקוי הפולצמי כדי למנוע מאוכלי המוות לגלות את מקום הימצאו, לונה מצליחה לזהות אותו מבלי שהשמיע את קולו.
בדומה לאביה, היא לבשה גלימה בצבע צהוב בוהק, והתאימה לה חמנייה גדולה כקישוט בשערה. בשלב כלשהו, לונה החלה לרקוד עם עצמה ברחבת הריקודים, מנופפת בידיה ומושכת תשומת לב מרובה.
באותו היום, משרד הקסמים נופל באופן סופי לידיו של הלורד וולדמורט, כך שאוכלי המוות שולטים בהוגוורטס כאשר לונה חוזרה אל שנת הלימוד השישית שלה. פרופסור סנייפ מכהן כמנהל בית הספר, בעוד שאמיקוס ואלקטרו קארו מתפקדים כפרופסורים.
בתחילת השנה, לונה, יחד עם ג'יני וויזלי ונוויל לונגבוטום, מנסים לגנוב את חרבו של גריפינדור ממשרדו של מנהל בית הספר. למרבה הצער, השלושה נתפסים על-ידי סנייפ וזה האחרון שולח אותם לעונש ביער האסור, יחד עם רובאוס האגריד. במשך השנה כולה, השלושה מובילים את צבא דמבלדור בניסיון לחבל בשליטתם של אוכלי המוות בבית הספר, זאת כדי לעזור להארי, רון והרמיוני בפעולותיהם מחוץ להוגוורטס.
כשהיא נמצאת על רכבת האקספרס להוגוורטס אשר מובילה אותה לחופשת חג המולד שלה, לונה נחטפת על-ידי אוכלי המוות שלא אהבו את תמיכתו הפומבית של אביה בהארי פוטר ובמעשיו כנגד הלורד וולדמורט.

לכידה ובריחה
למרות טענותיו של
קסנופיליוס, לפיהן לונה נשלחה לאזקבאן, כל אותה העת היא למעשה מוחזקת במרתף של בני משפחת מאלפוי, יחד עם יצרן השרביטים הוותיק, אדון אולבינדר. מדבריו של אוליבנדר אנו מבינים שהשניים פיתחו אחד עם השני קשר עמוק במיוחד. לונה מהווה לאוליבנדר מקור נחמה גדול, היא מחזקת ומטפלת בו, שהרי ימיו אינם מטיבים עימו.
קסנופיליוס נואש כל-כך, עד שהוא מנסה להסגיר את הארי, רון והרמיוני לידי משרד הקסמים בתמורה לחופש של ביתו. למרבה המזל, השלושה מצליחים להינצל מידיהם של אוכלי המוות שמוזעקים אל ביתם של בני משפחת לאבגוד, זאת אודות לתכנית של הרמיוני, שמאפשרת אף את בטחונם של קסנופיליוס ושל לונה - אוכלי המוות מצליחים לראות את השלושה בחטף רגע לפני שהם מסתלקים מן המקום. עם זאת, ביתם של בני המשפחה נהרס לחלוטין כאשר קרן הארומפנט מתפוצצת במקום - אדון לאבגוד עדיין טוען שזאת קרן בלתי מזיקה לחלוטין ששייכת לשנורקק פחוס-קרן.
אחרי שנלכדו בידי קבוצה של חטפנים, למרתף האסירים שבאחוזת מאלפוי הצטרפו עד מהרה גם הארי, רון, דין תומאס וגריפהוק הגובלין. באותו הזמן, הרמיוני עונתה בחלק אחר של האחוזה על-ידי בלטריקס ליסטריינג'.
לאחר שלונה עוזרת לאסירים החדשים להשתחרר מהחבלים שקושרים את ידיהם, בקול פקיעה חזק, הופיע לו יש מאין דובי, גמדון הבית החופשי. דובי מבריח את לונה, את דין ואת אדון אוליבנדר אל בקתת הצדפות של בית ופלר, וחוזר כדי לסייע להארי, רון והרמיוני להיחלץ מן האחוזה. באותו הניסיון, מוצא גמדון הבית את מותו, ונקבר למרגלות בקתת הצדפים. רגע לפני שנטמן בעפר ובאדמה, לונה סוגרת בפעם האחרונה את עיניו של הגמדון, נושאת הספד לזכרו ומודה לו על שהציל את חייה.
לונה נשארת בבקתה לשארית החגים. בזמן שהותה, היא מתרגלת את השימוש בשרביט החדש שהכין לה אדון אוליבנדר ומפתחת קשרי ידידות עם דין תומאס. לא ידוע מה עשתה לונה כאשר הארי, רון והרמיוני פורצים לגרינגוטס, אולם היא חזרה להוגוורטס במאי, כאשר נוויל אותת לה באמצעות המטבעות המכושפים שהוא זקוק לעזרתה.

הקרב על הוגוורטס
כאשר השלישייה שואלת את חברי צבא דמבלדור על הפריט האחרון שהיה שייך לאחד מהמייסדים והפך כנראה להורקרוקס, לונה מזכירה את העטרת האבודה של רוונה רייבנקלו. היא לוקחת את הארי לחדר המועדון של בית רייבנקלו כדי להראות לו את פסל השיש של רוונה, עליו מוצגת העטרת האבודה.
בכניסה לחדר המועדון, כאשר מקוש ארד שלובש צורת נשר שואל אותה "מה בא קודם, עוף החול או האש?" כאישור להיותה שייכת לבית רייבנקלו, לונה עונה בחוכמה "אני חושבת שהתשובה הנכונה היא שלמעגל אין התחלה או סוף."
שם, היא המומה לפגוש אלקטרו קארו, שחיכתה להם על-פי הנחייתו של הלורד וולדמורט. יחד עם הארי, היא נוכחת במקום כאשר פרופסור מקגונגל, פרופסור פליטיק ופרופסור ספראוט מסלקים של סוורוס סנייפ מהטירה.
בשלב מסוים, היא, ארני מקמילן ושיימוס פיניגן עוזרים להארי, לרון ולהרמיוני לגבור על קבוצה של סוהרסנים. לונה עוזרת להארי לחשוב על משהו משמח, שמאפשר לו לזמן אף הוא את הפטרונוס שלו. מאוחר יותר, לקראת סוף הקרב, לונה לוחמת ב
בלטריקס ליסטריינג' לצידן של הרמיוני גריינג'ר וג'יני וויזלי. כאשר קללה ממיתה משרביטה של בלטריקס כמעט פוגעת בג'יני, מולי נכנסת לתמונה והורגת את אוכלת המוות.

מותש ובאפיסת כוחות, הארי מצא את עצמו יושב על ספסל ליד לונה.
"אילו הייתי במקומך, הייתי רוצה קצת שקט ושלווה," היא אמרה.
"אני משתוקק לזה," הוא השיב.
"אני אסיח את דעתם," היא הציעה. "תשתמש בגלימה שלך." ולפני שהצליח להגיד מילה, היא קראה "אווו, כולם, תראו, הַמְדִינְגֶר מבַרבֵּר!" והצביעה על החלון. כל מי ששמע הסתובב להביט, והארי התעטף בגלימה וקם.

לונה חזתה בתבוסה הסופית של הלורד וולדמורט, והייתה אחת מהראשונים שבירכו את הארי.

המשך חייה
לאחר שעזבה את בית הספר, לונה הפכה לחוקרת טבע מפורסמת. היא סיירה ברחבי העולם כדי למצוא חיות קסומות. היא הצליחה למצוא מינים רבים שאיש לא נתקל בהם קודם, אך לא הצליחה למצוא את השנורקק פחוס הקרן, ונאלצה להשלים עם העובדה שהיצור הוא למעשה פרי דמיונו של אביה.
לילי לונה פוטר הוא שמה של ביתם הקטנה (נולדה בין שנת 2008 לשנת 2009) של הארי פוטר וג'יני וויזלי, מה שמדגיש את היחסים הקרובים ואת רגשות האהדה שחשו השניים כלפי לונה.
בשלב מאוחר יותר בחייה, לונה מתחתנת עם רולף סלמנדרה,
הנכד של מחבר הספר "חיות הפלא והיכן למצוא אותן" (ניוט סלמנדרה). כמה שנים לאחר שחבריה לצבא דמבלדור מביאים את ילדיהם לעולם, לשניים נולדו תאומים זכרים.

יכולות קסם ומיומנויות
כשמלאו 14 שנים להיוולדה, לונה השתתפה בקרב שהתקיים במשרד הקסמים, ממנו נפגעה באופן קל מאד. היא לחמה באומץ בקרב על הוגוורטס ונשארה בחיים, למרות העובדה שלחמה בקוסמים ובמכשפות גדולים, מיומנים וחזקים ממנה.
בשנתה הרביעית ובמסגרת לימודי צבא דמבלדור, לונה למדה כיצד להפיק צורת פטרונוס גשמית, וזאת האחרונה לבשה צורת ארנב.
בקרב תלמידי הוגוורטס, היא נודעת בשל כישוריה המרשימים בהטלת כישופים על עצמים דוממים ועיצובם כרצונה, כדוגמאת כובע האריה שחבשה בעת אחד ממשחקי הקווידיץ' של גריפינדור וכובע נושא נשר שמנופף בכנפיו.
זמן קצר לפני הקרב על הוגוורטס בשנת 1998, לונה מלווה את הארי פוטר אל חדר המועדון של רייבנקלו, שם נתקלים השניים באלקטרו קארו. לונה משתקת אותה ללא מאמץ בעזרת קסם מילולי.

בסדרת סרטי הארי פוטר, השחקנית המגלמת את דמותה של לונה לאבגוד היא אוונה לינץ'.מממנים


  ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
8236 21360 21315 21391


פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007