האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים


CSS Overriding Default Text Selection Color
מצנפת המיון
ברוך הבא Guest המערכת זיהתה אותך כלא ממויין, תוכל להתמיין כאן
 

פאנפיקים אחרונים
שם הפאנפיק: -pain-
עודכן ב: 23.06.2024

שם הפאנפיק: הארי רון והרמיוני קוראים הארי פוטר
עודכן ב: 23.06.2024

שם הפאנפיק: למה ככה? למה נבואה? למה ריק ריירדן?
עודכן ב: 23.06.2024

שם הפאנפיק: צל המוות - התחרות
עודכן ב: 23.06.2024

שם הפאנפיק: הארי פוטר, רק בוואטסאפ
עודכן ב: 21.06.2024

 

ברוכים הבאים!
ברוכים הבאים לHPortal – פורטל הארי פוטר הישראלי!
 

נימפדורה טונקס

נימפדורה טונקס, מתוך הסרט השישי נימפדורה לופין (לשעבר טונקס), נולדה בשנת 1973 ומתה ב-2/5/1998, הייתה מכשפה חצויית דם, מטמורפמאגוס וחברה במסדר עוף החול השני. בתו של הקוסם יליד המוגלים טד ושל טהורת הדם אנדרומה טונקס (לשעבר בלק), היא שנאה את השם איתו נולדה ולכן העדיפו לקרוא לה טונקס או אף "דורה".
טונקס למדה בבית הספר לכישוף ולקוסמות, הוגוורטס משנת 1984 עד 1991 ומוינה לבית הפלפאף. לאחר שסיימה את לימודיה בהוגוורטס, הצטרפה טונקס למשרד הקסמים ואומנה להיות הילאית על-ידי אלסטור מודי, עד שהוסמכה ב-1994. ב-1995 הצטרפה למסדר עוף החול המחודש , כשהיא עובדת תחת מסווה במשרד הקסמים על מנת לעזור לפקח על מחלקת המסתורין.
ביוני 1996, נלחמה בקרב במחלקת המסתורין ובשלב מסוים התאהבה ברמוס לופין. רמוס הרגיש שהיה עני מדי, זקן ומסוכן בשבילה, ודחה את רגשותיה אף-על-פי שהרגיש אותו דבר כלפיה. בעקבות שובו של הלורד וולדמורט, טונקס הוקצתה לשמירה על הוגסמיד במסגרת כוח ההילאים שנשלח לשמור על הוגוורטס. לאחר מכן טונקס נלחמה בקרב במגדל האסטרונומיה.
לאחר הקרב ראתה את אהבתה של פלר דלאקור לביל וויזלי, למרות פציעותיו, ולכן הכריזה בפומבי על אהבתה לרמוס. שניהם נישאו בקיץ של 1997, וזמן קצר לאחר מכן נכנסה טונקס להריון. היא ילדה את בנה, טדי, זמן קצר אחרי חג הפסחא ב-1998. בחודש מאי של אותה שנה, נלחמה טונקס בקרב על הוגוורטס, ונהרגה על-ידי דודתה, בלטריקס לסטריינג'.


ביוגרפיה

חייה המוקדמים ושנות הוגוורטס
טונקס התחילה ללמוד בבית הספר לכישוף ולקוסמות הוגוורטס בשנת 1984, ומוינה לבית הפלפאף. למרות שמעולם לא הייתה מדריכה עקב התפרעותה, טונקס קיבלה ציונים טובים בבחינות על מנת להעפיל לאימוני ההילאים כשסיימה את לימודיה ב-1991. בעקבות היותה חצוית דם היא נדחתה על-ידי בית משפחת בלק.

"אל תקרא לי נימפדורה, רמוס," אמרה המכשפה הצעירה בגועל. "קוראים לי טונקס."
"-נימפדורה טונקס, המעדיפה שיקראו לה בשם משפחתה בלבד," השלים לופין.
"גם אתה היית מעדיף ככה, אילו האמא הטיפשה שלך היתה קוראת לך 'נימפדורה'," מילמלה טונקס.

קריירה בתור הילאית
לאחר שלוש שנות אימון להילאיות שעברה על-ידי אלסטור מודי, יכולת המטמורפמאגוס של טונקס איפשרה לה לעבור בקלות את חלק ההסתרה וההסוואה של האימונים. בכל מקרה, הסרבול שלה גרם לה בעיות עם חלק ההתגנבות והמעקב של הקורס. טונקס הוסמכה להילאית ב-1994.

מלחמת הקוסמים השנייה
עם שובו של לורד וולדמורט ב-1995, טונקס הייתה אחת מעובדי משרד הקסמים שהאמינו בכך ולא קיבלו את גרסת המשרד שהוא לא חזר. היא הצטרפה למסדר עוף החול המחודש, וכך, לצד קינגסלי שאקלבולט, עבדה במסווה במשרד, תוך שיתוף מידע עם המסדר. נדרשה מטונקס זהירות בקרב המשרד, כיוון שפעולותיה היו יכולות לגרום לה לאבד את עבודתה כהילאית. היא הייתה נכס חשוב למסדר, ולקחה גם חלק בשמירה על נבואתו של הארי פוטר במחלקת המיסתורין.
בקיץ 1995, טונקס הייתה חלק ממשלחת המשמר שליוותה את הארי פוטר מדרך פריווט 4 לכיכר גרימולד מספר 12 לאחר שלחם נגד הסוהרסנים בווינגינג תחתית. כדי להרחיק את הדרסלים מהבית על מנת שיוכלו ללוות את הארי, שלחה טונקס באמצעות דואר המוגלגים מכתב המודיע להם כי הם הגיעו לגמר בתחרות הארצית לחלקת הדשא המטופחת ביותר בחצרות בתים פרטיים בפרברים. כשהדרסלים הלכו, משלחת המשמר הגיעו כדי להגן על הארי בזמן מסעם ללונדון.
טונקס התיידדה עם הקוסם הצעיר מיד, כשעזרה לו לארוז את מטענו ונדהמה ממטאטא אש המחץ שלו. במהך הטיסה לכיכר גרימולד, טונקס הובילה את המשלחת ושכנעה את מודי לנחות מיד במקום לחזור על עקבותיהם.
לאחר שהצילה את הארי מהדרסלים, טונקס הייתה עסוקה מאוד במשרד והמצב הפך גרוע יותר בעקבות שאלות מביכות של רופוס סקרימג'ר, ככל הנראה בשל הקשר שלה עם עין-הזעם מודי. עדיין, היא מצאה זמן להשתתף במסיבה שנערכה בכיכר גרימולד כשרון והרמיוני מונו למדריכים.
בנוסף, היא הייתה בחולית המסדר שליוותה את הארי, הרמיוני, רון, ג'יני, פרד וג'ורג' לתחנת קינגס קרוס תחת מסווה של אישה זקנה כדי שיוכלו לעלות על רכבת הוגוורטס אקספרס.
בחג המולד של אותה שנה טונקס ליוותה את הארי, הרמיוני והוויזלים לבית החולים על שם הקדוש מנגו על מנת לבקר את ארתור וויזלי, שהותקף על-ידי נחשתו של וולדמורט, נגיני.
היא נתנה להארי העתק מיניאטורי של אש המחץ שלו כמתנת חג מולד וליוותה את הארי, הרמיוני והוויזלים בחזרה להוגוורטס באוטונוס הלילה כדי להתחיל את השליש החדש בהוגוורטס.

"אוווו, הוא נראה בדיוק כמו שחשבתי שיראה," אמרה המכשפה שהחזיקה את שרביטה המואר מורם באוויר. נראה שהיא הצעירה בחבורה; היו לה פנים חיוורים בצורת לב, עיניים כהות מנצנצות ושיער קצר וקוצני בגוון עז של סגול. "מ'נשמע, הארי!"

הקרב במחלקת המסתורין
ביוני 1996, טונקס הייתה חלק מן המשלחת שנשלחה על מנת להציל את הארי, הרמיוני, רון, ג'יני, נוויל לונגבוטום ולונה לאבגוד ממחלקת המיסתורין ביחד עם קינגסלי, עין הזעם, רמוס לופין וסיריוס בלק. במהלך הקרב עם אוכלי המוות היא ירתה קסם משתק בלוציוס מאלפוי ונלחמה בדודתה, בלטריקס לסטריינג'. בלטריקס הוכיחה את עצמה כחזקה מדי בשביל טונקס, אם כי היא עצמה נפצעה ונפגעה במהלך הקרב.
לאחר הקרב, טונקס נאלצה לשהות זמן מה בקדוש מנגו כדי להחלים, אבל שוחררה לאחר זמן קצר כדי להצטרף לקבוצת המסדר שנשלחה לתחנת קינגס קרוס בכדי להתעמת עם הדרסלים על טיפולם בהארי.

ההגנה על הוגוורטס
טונקס המשיכה לשרת גם את משרד הקסמים וגם את מסדר עוף החול אך היא הפכה למסוגרת ומדוכאת. השינוי באישיותה וקשייה הנראים לעין בשליטה ביכולות המטמורפמאגוס שלה, הובחנו על-ידי הסובבים אותה. חלק מן אנשים, ובינהם הארי והרמיוני, הטילו את האשמה על מצב רוחה על מותו של בן דודה, סיריוס, מאז לחמה ברוצחתו, בלטריקס, ולא הצליחה לעצור בעדה.
הסיבה האמיתית למצב רוחה העגום הייתה אהבתה לרמוס לופין. הוא הרגיש שמערכת היחסים שבינהם מסוכנת, הוא היה מסוכן מדי כאדם זאב, מבוגר מדי בשבילה, ועני מדי. טונקס התוודתה על רגשותיה בפני מולי וויזלי וביקרה לעיתים קרובות במחילה בשביל "תה ויחס".
עם אישור משרד הקסמים שלורד וולדמורט חזר, הוגוורטס קיבל צוות הילאים כדי להגן על הטירה מפני האיום. טונקס הייתה חלק מכוח הפעולה והוצבה בהוגסמיד. בראשון לספטמבר היא הצילה את הארי מאחד הקרונות של הוגוורטס אקספרס, עליו הוא הוכה על-ידי דראקו מאלפוי, וכוסה בגלימת ההיעלמות שלו, וליוותה אותו אל בית הספר.
טונקס בדרך כלל סיירה במסדרונות הוגוורטס על-פי בקשתו של אלבוס דמבלדור כאשר הוא ידע שיעדר מבית הספר בעקבות חיפושיו אחרי הורקרוקסים. היא גם סיירה בהוגסמיד ופגשה את הארי זמן קצר לאחר שהתעמת עם מנדנגוס פלצ'ר שניסה למכור פריטים מכיכר גרימולד לאברפורת' דמבלדור.

הקרב במגדל האסטרונומיה
טונקס סיירה בבית הספר עם רמוס וביל וויזלי בלילה בו אוכלי המוות הצליחו לפלוש לטירה דרך הארונית המעלימה בחדר הנחיצות ולחמה נגדם בקרב מגדל האסטרונומיה ב-1997.
במהלך הקרב, טונקס לחמה בת'ורפין ראול שירה לחשים במהירות כלפיה בניסיון להכניעה. למרות זאת, בסופו של דבר הוא נכשל ונסג עם חבריו.
לאחר הקרב, טונקס ראתה את אהבתה של פלר דלאקור לביל וויזלי על אף הפציעות מהן סבל בעקבות נשיכותיו של אדם הזאב, פנריר גרייבק. במרפאה, היא הודתה בגלוי לרמוס שהיא אוהבת אותו, ושזה כל מה שחשוב. למרות מחאותיו שהמצב שלו ומצבו של ביל אינם זהים, בין השניים החלה מערכת יחסים שכן לרמוס גם היו רגשות כלפיה.
בהלוויתו של אלבוס דמבלדור, טונקס ורמוס עמדו יחד, אוחזים ידיים, ושערה חזר לצבע המסטיק הורוד המוכר והאהוב.

נישואין
טונקס ורמוס נישאו בטקס שקט שנערך ביולי, 1997, זמן קצר לפני המבצע של המסדר להעביר את הארי מבית הדרסלים למקום מבטחים לפני יום הולדתו ה-17.
גם רמוס וגם טונקס היו מאוכזבים שהארי לא נכח בחתונתם הקטנה, משום שלא יכל לעזוב את ביתם של הדרסלים בשל ההגנה שהבית סיפק לו, הגנה שנוצרה על-ידי הקסם המגן שאמו העניקה לו כשנהרגה.
פאיוס ת'יקנס, ראש המחלקה לאכיפת חוקי הקסם, קבע שזוהי עברה שדינה מאסר ליצור מפתח מעבר ליד ביתו של הארי, ומשום שהיה קטין, הוא יכל היה להיתפס אם היה מתעתק ולכן לא היה ביכולתו להשתתף בחתונה מבלי לסכן את חייו.

"הארי, נחש מה?" אמרה טונקס ממקום מושבה על המכסה של מכונת הכביסה. היא ניענעה לעברו באצבעות ידה השמאלית; טבעת נצצה שם.
"התחתנתם?!" התרגש הארי והפנה את מבטו אל לופין.
"אני מצטער שלא יכלנו להזמין אותך, הארי. היתה חתונה שקטה מאוד."
"זה נפלא. מזל טו- "
"בסדר, בסדר, יהיה לנו זמן לפטפוטים ועדכונים אחר כך!" שאג מודי כדי לגבור על ההמולה ובמטבח הושלך הס.

הקרב בווינגינג תחתית
בסופו של דבר המסדר החליט לשבור את הקסם שהיה סביב הארי מספר ימים לפני יום הולדתו ב-31 ליולי, וכך לנצל את אלמנט ההפתעה; וולדמורט חשב שהם יחכו עד שהארי יהיה בן 17 ורק אז ינסו להבריח אותו משם.
טונקס, יחד עם תריסר חברי מסדר, הגיעו לדרך פריווט מספר 4, משם הם ליוו את הארי אל בית מבטחים. היא בחרה לשמור על אחד משבעת הפוטרים, ולכן היא עפה על מטאטא עם רון וויזלי (מחופש להארי על ידי שיקוי פולימיצי).
עד מהרה התברר כי וולדמורט ידע שמהלך כזה עומד להתרחש, כשעשרות אוכלי מוות שהוא הביא עימו לחמו בקרב. טונקס ורון נרדפו על-ידי בלטריקס לסטריינג' כשנסעו לביתה של הדודה-רבא של רון, מיוריאל. טונקס ובלטריקס עסקו בדו קרב אווירי בעוד שרון שיתק אחד מאוכלי המוות שהתלווה לבלטריקס ישר בראש.
בלטריקס נראתה נחושה בדעתה להרוג את טונקס כפי שהייתה נחושה להביא את הארי אל וולדמורט, אף על פי שטונקס נמלטה ממנה בסופו של דבר תוך כדי שהיא פוצעת אנושות את בעלה של בלטריקס, רודולפוס לסטריינג'. הם הגיעו לביתה של מיוריאל, אבל פספסו את מפתח המעבר שלהם למחילה.
מיוריאל עיקבה אותם עוד יותר כשעשתה סביבם בלגן שלם, אך לבסוף הם הצליחו להתעתק וביצעו נחיתת חירום בגינת המחילה.

רמוס היה אסיר תודה ורגוע כשראה שהיא שרדה, אך הם חזרו אל המציאות כשביל וויזלי הכריז שהמורה הרוחני של טונקס, עין הזעם מודי, נהרג על-ידי לורד וולדמורט.
טונקס בכתה בגלוי מול חבריה בגלל החדשות המרות.

חתונתם של ביל ופלר
בימים שלאחר מכן, גילתה טונקס שהיא מחכה לילד מרמוס. רמוס נראה מסוגר וקודר בגלל החדשות, אבל טונקס נראתה מאושרת עד הגג, ולמרות זאת, היא סירבה לחשוף את הסיבה.
היא נכחה ביום הולדתו של הארי לזמן קצר ועזבה יחד עם רמוס לופין כששמעה שרופוס סקרימג'ר, שהפך לשונא אנשי- זאב, עומד להגיע.
טונקס הייתה אורחת בחתונתם של ביל ופלר, שהתקיימה יום אחרי יום הולדתו של הארי וכשהחתונה שובשה על ידי אוכלי מוות עקב נפילתו של משרד הקסמים ומותו של סקרימג'ר, טונקס נראתה עם רמוס בהכנות לקרב ובכישוף קסם המגן, פורטגו.
ניתן להניח שהיא נחקרה על-ידי המפריעים, יחד עם שאר האורחים, לפני ששוחררה.

לידה
זמן קצר לאחר החתונה, טונקס ורמוס התפצלו. רמוס חשש לילד שטונקס נושאת ברחמה, מודאג שהילד יצא אדם זאב כמוהו. כל הפחדים שלו לגבי מערכת היחסים עם טונקס צפו ועלו על פני השטח, והוא נסוג ממנה רק כדי לא לפגוע בה.
טונקס חזרה לגור עם הוריה. עם זאת, הפיצול שלהם לא נמשך זמן רב. לאחר ויכוח עם הארי בכיכר גרימולד מספר 12, רמוס סוף סוף הבין את רגשותיו וחזר אל טונקס לפני חג המולד.
לפני חג הפסחא של 1998, טונקס גילתה שאביה נרצח על-ידי חטפנים. בסופו של דבר היא ילדה את בנה, טדי רמוס לופין, רק לאחר חג הפסחא וקראה לו מתוך כבוד על שם אביה המנוח.
טונקס ולופין חשו שהארי צריך להיות סנדקו של טדי, והוא הסכים.
להקלתו של רמוס, טדי ירש גם את יכולות המטמורפמאגוס של אמו, אשר הציג שעות ספורות לאחר לידתו ולא הראה שום סימנים של ליקנתרופיה, הפיכה לאדם זאב.

הקרב על הוגוורטס והמוות
כאשר נוויל לונגבוטום גייס את צבא דמבלדור ומסדר עוף החול להילחם נגד אוכלי המוות בקרב על הוגוורטס, טונקס לא הגיבה לקריאה, כי שהתה בבית אמה עם טדי. למרות זאת, היא לא יכלה לסבול את חוסר הידיעה לגבי מה שקורה בזמן שרמוס נלחם ולכן היא התעתקה לפונדק ראש החזיר ומשם עברה דרך המנהרה שבבר אל חדר הנחיצות.
היא הצטרפה לקרב וירתה לחשים לכיוון אוכלי המוות מתוך חלון בטירה, לא לפני ששאלה את אברפורת' דמבלדור אם ראה את רמוס, שהשיב לה כי הוא נלחם נגד אנטוניו דולחוב, והיא רצה למצואו.
במהלך הקרב, היא נרצחה בידי דודתה, בלטריקס לסטריינג', בקרב השלישי שלהן.
גופתה של טונקס הונחה באולם הגדול לצד בעלה, שנרצח בידי דולחוב, מנקודה בה הם יכלו לראות באופן בהיר ושלו את כל האולם.

"רמוס וטונקס, חיוורים ודוממים ושלווים למראה, כאילו הם ישנים מתחת לתקרה המכושפת והחשוכה."

לאחר מותה
מותם של טונקס, רמוס ופרד וויזלי גרמו להארי כאב גדול לפני ואחרי תבוסתו הסופית של הלורד וולדמורט. טדי יגודל על-ידי אמה של טונקס, אנדרומה, למרות שהוא יאכל אצל הארי ואצל משפחת וויזלי שלוש או ארבע פעמים בשבוע.
טדי ככל הנראה יקיים מערכת יחסים עם בתו של ביל וויזלי, ויקטואר וויזלי, מה שהופך את העובדה שיהפוך לבן משפחה רשמי של הוויזלים ושל הארי לאפשרית. אפילו טונקס בעצמה הייתה קרובה מאוד לכך.

טונקס כמטמורפמאגוס טונקס במחילה, הסרט השישי טונקס בקרב על מחלקת המסתורין טונקס יחד עם הארי פוטר
 טונקס כמטמורפמאגוס, טונקס במחילה, טונקס בקרב על מחלקת המסתורין, טונקס עם הארי פוטר

הופעה חיצונית
טונקס הייתה אישה צעירה עם עיניים כהות ונוצצות ופנים חיוורות, בצורת לב. עקב היותה מטמורפמאגוס, היא יכלה לשנות את המראה החיצוני שלה כרצונה, והיא אהבה להשתמש ביכולת הזו כדי לצבוע את שיערה הקוצני והקצר בצבעים עזים, כמו סגול וורוד מסטיק.
שערה ה"טבעי" היה בצבע חום עכברי. היא לבשה חולצות טריקו סגולות עם הלוגו של להקת "אחיות הגורל" וג'ינס מטולא בכבדות לפחות פעם אחת.

"היא פי אלף יותר נחמדה מפלעכס," אמרה ג'יני.

אישיות ותכונות
טונקס הייתה נלהבת, תוססת, ובעלת היכולת להתיידד עם אנשים שזה עתה פגשה. היא הייתה להוטה ולעתים קרובות רצתה לעזור למולי וויזלי בהכנת ארוחות ערב בכיכר גרימולד.
בתור מטמורפמאגוס, טונקס יכלה לשנות את מראה החיצוני כרצונה, לא רק ככישרון מופלא למען אומנות ההסוואה אלא גם למטרות ניסויים מטופשים עם המראה שלה ובנוסף למטרות בידור.
היא לא הייתה טובה בכשפי משק בית והייתה ידועה לשמצה בסירבולה, כשנפצה צלחת במטבחם של הדרסלים כשהגיעה עם המסדר להציל את הארי, וכשהפילה את מחזיק המטריות בכיכר גרימולד שעורר את דיוקאנה של וולבורגה בלק.
מכל מקום, דיכאונה על אהבתה לרמוס , וסירובו המתמיד להתחיל מערכת יחסים איתה, למרות הרגשתו כלפיה, הובילו את טונקס לבעיות בשליטה ביכולותיה. היא התקשתה בשינויים שהייתה מורגלת אליהם, אבל מלוא כוחותיה חזרו אליה כשנהייתה מאושרת שוב.

"אני מעולם לא הגעתי להיות מדריכה," אמרה טונקס בעליזות מאחורי הארי כאשר כולם עברו אל השולחן הגדול כדי להתכבד באוכל. שערה היה היום אדום כמו עגבנייה והגיע עד למותנייה; היא נראתה כמו אחותה הגדולה של ג'יני. "ראש הבית שלי אמר שחסרות לי כמה תכונות נחוצות."
"כמו מה?" שאלה ג'יני, שבדיוק בחרה לעצמה תפוח אדמה אפוי.
"כמו היכולת להתנהג יפה," אמרה טונקס.

יכולות קסומות ומיומנויות
נימפדורה טונקס הייתה מכשפה מוכשרת, אשר אומנה בשימוש הן בקסמי הגנה והן בקסמי התקפה על-ידי ההילאי המפורסם ביותר של הזמנים המודרניים, אלאסטור מודי. כהילאית בפני עצמה, טונקס הייתה לוחמת דו קרב מיומנת ובעלת היכולת לשנות המראה החיצוני שלה כרצונה.

"נולדתי כך. קיבלתי ציונים מעולים בהסוואה ותחפושות בלימודי ההילאיות שלי, בלי להתאמץ בכלל. זה היה ענק."

מטמורפמאגוס: שלא כמו קוסמים אחרים, לטונקס הייתה היכולת לשנות את המראה החיצוני שלה ללא צורך בשיקוי או קסם לשם כך. בעזרת מחשבה פשוטה, טונקס יכלה לשנות את תווי פניה, צורת אפה, שערה וצבע עיניה. יכולות המטמורפמאגוס של טונקס הפכו אותה לנכס יקר ערך כהילאית וכחברת מסדר עוף חול, כשיכלה להפוך לבלתי מוכרת במהלך משימות בהן נדרש ממנה להסוות את עצמה.
מיומנות הילאית: טונקס הייתה צעירה מדי בשביל להיות הילאית, ולכן נדרש ממנה מיומנות יוצאת דופן. היא הייתה האדם האחרון שהפך להילאי מוסמך לפני שהארי פוטר התקבל, וכשמשלבים זאת עם העובדה שהסמכה להילאי דורשת מיומנות ביישום קסמים מעשי וסימנים למיוחדות בבית הספר, ניתן להבין כי לטונקס הייתה הרבה מיומנות בקסמים. בנוסף, אביה של טונקס ציין שהיא הייתה בכמה וכמה מצבים בעייתיים כשהייתה הילאית, ותמיד מצאה דרך להתגבר עליהם בלא פגע.
מומחיות דו-קרב: כלוכדת קוסמי אופל רשמית, כשרון הדו-קרב של טונקס ניכר באופן טבעי. היא יכלה להילחם בת'ורפין ראול עד להבסתו, לפני שאילצה אותו לסגת. היא שרדה את שני מפגשיה הראשונים עם סגניתו החזקה ביותר של לורד וולדמורט, דודתה בלטריקס לסטריינג'. ואכן, במהלך המפגש השני שלה עם דודתה, טונקס יכלה להלחם בה עד לשיתוק בקרב אווירי בינן, ותוך כדי להתגבר על בעלה של בלטריקס לסטריינג', רודולפוס. בסופו של דבר, נהרגה טונקס על-ידי בלטריקס במהלך הקרב על הוגוורטס, אם כי לא ידוע מה טיבו של מפגש זה היות ולא ידוע אם זוהי תוצאה של דו קרב בין השתיים.
קסם הפטרונוס: טונקס יכלה לבצע את קסם הפטרונוס רב העוצמה, במצבו הגשמי, וכחברת מסדר עוף החול היא אחת מקומץ של אנשים שידעו להשתמש בפטרונוס כאמצעי לתקשורת, מה שלמדה מאלבוס דמבלדור. בשלב מסוים בין הקרב במחלקת המיסתורין, לשנתו השישית של הארי, הפטרונוס שלה השתנה מצורה שאינה ידועה לצורת זאב, כתוצאה מהלחץ שחשה מאהבתה לרמוס.
קסמים אילמים: בנוסף, טונקס יכלה לבצע קסמים אילמים כפי שניתן לראות במספר מצבים הכוללים קרבות. לדוגמה, היא הצליחה לשתק את לוציוס מאלפוי ולהילחם בבלטריקס לסטריינג' ובעוד אוכלי מוות בלי לומר מילה.
מיומנות טיסה: טונקס היא גם טייסת מעולה כפי שניתן לראות כשליוותה את הארי עם המסדר מבית הדרסלים וכשנלחמה על מטאטא בקרב אווירי במהלך הקרב בווינגינג תחתית.

אטימולוגיה
מילולית, נימפדורה פירושו "מתנת הנימפות". הנימפות הן רוחות טבע במיתולוגיה היוונית, אשר שולטות בעצים, במטעים מקודשים, נחלים ואוקיינוסים. "נימפה" הוא גם שם של שלב הבוסר של שפיריות או של משהו הדומה להן לפני שהן משילות עורן ומשנות צורה לבוגר מכונף, זו ככל הנראה התייחסות ליכולת המטמורפמאגוס שלה.מממנים


  ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
782 1740 1383 644


פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2007-2024