האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבית הזוכה בתחרות הבתים לשנת ההיפוגריף 2024 הוא...

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

המלצה|Eliza and her Monsters
פורסם ב: Oct 10 2019, 15:25 PM
צטט הודעה

A Cat With A Hat In A Hat

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2517
מגדר:male
משתמש מספר: 62302
חפצי המשתמש: צפה

Eliza and her Monsters
User Posted Image

שם הספר: Eliza and her Monsters
שם הסופרת: Francesca Zappia
שנת הוצאה: 2017
גוף הוצאה: HarperCollins
ארץ ושפת מקור: אנגלית אמריקאית
ז'אנר: עכשווי

תקציר הספר
מגב הספר
Her story is a phenomenon. Her life is a disaster.
In the real world, Eliza Mirk is shy, weird, and friendless. Online, she’s LadyConstellation, the anonymous creator of the wildly popular webcomic Monstrous Sea. Eliza can’t imagine enjoying the real world as much as she loves the online one, and she has no desire to try.
Then Wallace Warland, Monstrous Sea’s biggest fanfiction writer, transfers to her school. Wallace thinks Eliza is just another fan, and as he draws her out of her shell, she begins to wonder if a life offline might be worthwhile.
But when Eliza’s secret is accidentally shared with the world, everything she’s built—her story, her relationship with Wallace, and even her sanity—begins to fall apart.

תקציר שלי
אלייזה מירק היא תלמידת י"ב ביישנית וחסרת חברים, חוץ משני חברים שאיתם היא מדברת אונליין ומעולם לא פגשה.
אבל היא לא נערה רגילה. כשהיא חוזרת הביתה מבית הספר ומדליקה את המחשב שלה היא הופכת לליידי קונסטליישן (LadyConstellation), היוצרת המסתורית של הקומיקס המפורסם, ים מפלצתי (Mostrous Sea).
יום אחד, כשתלמיד חדש ושקט בצורה מפתיעה בשם וואלס ווארלנד עובד אל בית ספרה של אלייזה, הכל משתנה. לא רק שוואלס הוא מעריץ גדול של הקומיקס שלה, הוא גם כותב הפאנפיקים הכי גדול ברחבי הפאנדום של ים מפלצתי. וואלס חושב שאלייזה היא רק עוד מעריצה של הקומיקס, ומתחבר אליה מהר מאוד.
בעזרת וואלס אלייזה נפתחת אל העולם האמיתי יותר, ומתחילה להבין שאולי יהיה לה טוב בעולם האמיתי כמעט בדיוק כמו שטוב לה בעולם הווירטואלי.

דמויות
אלייזה מארי מירק (Eliza Mari Mirk) היא גיבורת הספר, והיוצרת של הקומיקס המפורסם ים מפלצתי. היא מבלה את כל חייה באינטרנט, ואפילו החברים שלה נמצאים רק מאחורי המסך. היא אוהבת לצייר ולקרוא, ולא כל כך שמה לב לכל מי שנמצא סביבה, כוללל המשפחה שלה.

וואלס ווארלנד (Wallace Warland) הוא תלמיד חדש שמגיע לבית הספר של אלייזה. הוא מעריץ גדול של הקומיקס ים מפלצתי וגם כותב הפאנפיקים הכי גדול של הקומיקס. הוא שתקן במידה מפתיעה בעקבות טראומה שהוא חווה, כשראה את אבא שלו מתאבד מול עיניו.

אמי (Emmy), ידועה בכינוי emmersmacks היא חברה מאוד טובה של אלייזה מהאינטרנט, ועזרה לה להקים את האתר ואת הפורומים של ים מפלצתי.

מקס (Max), ידוע בכינוי Apocalypse Cow, הוא חבר מאוד טוב של אלייזה, ועזר לה לפרם את הקומיקס שלה וחוסם טרולים מהפורומים.

סאליבן מירק (Sullivan Mirk) הוא האח האמצעי במשפחה של אלייזה, אוהב ספורט ומתמיטקה.

צ'ארצ'יל מירק (Churchill Mirk) הוא האח הקטן במשפחה של אלייזה, אוהב ספורט ושירה.

פיטר מירק (Peter Mirk) הוא אביה של אלייזה, מנסה לשכנע אותה תמיד לעשות ספורט ולעזוב את המחשב.

אנה מירק (Anna Mirk) היא אמה של אלייזה, מנסה לשכנע אותה למצוא חברים חדשים ולעשות ספורט.

הגבלת גיל
לדעתי הספר הזה יכול להתאים מגילאי 12 ומעלה, היות ולפעמים הספר מגיע גם לנושאים אפלים יותר שלא צפויים מראש.
אזהרת טריגר: דיכאון, חרדה והתאבדות.

דעה אישית
אז זה סיפור מצחיק איך החלטתי לקנות את הספר הזה. אני הייתי אצל חברה שלי וראיתי את הספר הזה בסוגשל מקום של כבוד על הספרייה שלה (זה לא באמת מקום של כבוד פשוט שאין לה כל כך הרבה ספרים אז לפעמים היא שמה ספרים עם הכריכה קדימה בשביל שזה לא יראה ריק). הכריכה הייתה נראית לי כל כך יפה, אז פשוט לקחתי אותו וקראתי את הפרולוג (שלא באמת התרכזתי בו באותו הזמן) ופשוט החלטתי שאני חוזרת הביתה וקונה אותו. וזה מה שעשיתי. וזאת הייתה הבחירה הכי טובה שהייתה לי בחיים.
אני בחיים לא קראתי ספר באנגלית מהר כל כך כמו שקראתי את הספר הזה. סליחה, אני בחיים לא קראתי ספר בכלל מהר כל כך כמו שקראתי את הספר הזה. אני לא חושבת שזאת הייתה השפעת השיעמום של יום כיפור. לרוב אני קוראת משהו כמו 40 עמודים ביום בספר באנגלית. הפעם מצאתי את עצמי קוראת שליש כל יום ועוצרת את עצמי בכוח מלא להמשיך בשביל שאני אוכל לעשות לעצמי הפרדה בראש בין שליש לשליש (דברים מעצבנים של יומן קריאה).
העלילה הייתה ממש מעניינת, ולא מצאתי את עצמי משתעממת משום חלק בספר. בקטעים שבהם לא היה אקשן זה פשוט היה חמוד או פשוט כל כך מעורר הזדהות שמצאתי את עצמי ממשיכה לקרוא בלי הפסקה. הפלוט טוויסטס לא צפויים בכלל, וכל פעם שחבתי שעומד לקרוא משהו קרה משהו אחר לגמרי. חייבת להגיד שאם המוח שלכם תמיד הולך לטרגדיה תסננו אותו קצת לספר הזה, הפחדתי את עצמי למוות כל עמוד מחדש.
הדמויות כולן היו מעניינות. אהבתי לראות את הדמות של אלייזה מתפתחת במהלך העלילה מהגיקית שלא עוזבת את המחשב שלה לעולם למישהי ששוכחת לעלות את העמוד הבא של הפרק בזמן. היה מאוד קל להזדהות עם הדמות שלה, היות והיא לגמרי מזכירה לי את עצמי.
אהבתי במיוחד את הדמות של וואלס, שגם הוא התפתח במהלך הספר די הרבה יחסית. הסיפור שלו היה מעורר השראה לדעתי, ולצערי הרבה מאוד אנשים שקראו את הספר הפסיקו לאהוב אותו בגלל טעות אחת קטנה שהוא עשה, שזאת אפילו לא הייתה אשמתו שככה החיים שלו התנהלו. אין ספק שהוא הפך להיות הדוגמה לחיקוי שלי במהלך הספר הזה.
השפה הייתה מאוד קלה, והצלחתי להבין משהו כמו 99% מהספר. אני ממליצה לקרוא אותו ליומן קריאה אם אי פעם יצא לכם, כי זה בהחלט ספר שמתאים לזה (למרות שכדאי שתקראו אותו גם בלי קשר ליומן קריאה באנגלית). היה קל להבין את אלייזה והמחשבות שלה, והעברת הרגשות הייתה טובה בצורה מפחידה. כשאלייזה נלחצה אני נלחצתי, כשאלייזה שמחה אני שמחתי. בחיים שלי לא התחברתי ככה לרגשות של דמות לפני.
אהבתי גם שבאמצע הספר יש את כל השיחות שלה בפורומים, הפרופילים שלה ושל וואלס מהפורום וגם ציורים וסיפורים שלה ושל וואלס. זה מאוד הוסיף לדמויות שלהם לדעתי, והיה גם נחמד להכיר את הקומיקס של אלייזה טוב יותר מאשר רק מה שמציגים בסיפור עצמו.
בסך הכל זה ספר ממש טוב, וכל מי שנהנה מפאנגירל של ריינבו ראוול חייב לקרוא גם אותו.

".There are monsters in the sea"
User Posted Image

--------------------
"You know... maybe you're right, Flap. Even If I'm not who I'm supposed to be, I like who I am right now."

my name is not Ian but ok
he/him
Danganronpa|League of Legends|OMORI|The Owl House|Project Sekai

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
35 195 210 10

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007